Polecamy

Na Skróty

Aktualności RSS
  z 264

BASF Ogłosił Uruchomienie Instalacji TDI w Ludwigshafen

Niemiecki producent TDI (diizocyjanian toluilenu) firma BASF ogłosiła swój zamiar ponownego uruchomienia produkcji TDI o mocach produkcyjnych 300 kT/Y w swoim zakładzie "w najbliższych tygodniach". Spółka podała, że produkcja została zakończona w dniu 22 listopada 2016 roku z powodu "trudności technicznych w zakładzie". BASF prawdopodobnie zakończył analizę uszkodzonego sprzętu, który...

6-milionowa Tona Chlorku Winylu Wyprodukowana!

27 stycznia 2017 roku zapisze się w historii ANWILU jako dzień, w którym przedsiębiorstwo wyprodukowało 6-milionową tonę chlorku winylu. Od momentu modernizacji wytwórni tego surowca w 2001 roku włocławska spółka z Grupy ORLEN potrzebuje średnio 4 lat na wytworzenie kolejnych okrągłych tonaży monomeru służącego do otrzymywania związku wielocząsteczkowego, jakim jest polichlorek winylu, którego...

Firma BASF Ogłosiła Wzrost Mocy Produkcyjnych MDI w Antwerpii

BASF (Ludwigshafen/Niemcy; www.basf.com) zakończyła proces wzrostu mocy produkcyjnych MDI (diizocyjanian difenylometanu), będący surowcem do produkcji PU (poliuretan), w swojej fabryce w Verbund w Antwerpii (Belgia). Firma ogłosiła, że produkcja zakładu wzrosła o 90 kT/Y, dając łącznie znamionową pojemność zakładu na poziomie 650 kT/Y.

Mitsubishi Rayon Przejmuje Carbon Fiber

Mitsubishi Rayon Co., Ltd. (spółka zależna Mitsubishi Chemical Holdings) postanowiła nabyć SGL Carbon Fiber LLC. Podstawą działalności niemieckiej grupy jest produkcja włókien węglowych, która pozwoli zwiększyć działalność firmy w sektorze włókien węglowych na rynku północnoamerykańskim.

Plast-Box Gazelą Biznesu 2016

Plast-Box S.A., znany w Europie producentów opakowań z tworzyw sztucznych, został laureatem rankingu Gazele Biznesu 2016, w ramach którego wyróżniane są najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie polskie przedsiębiorstwa. Jest to już XVII edycja rankingu, zorganizowana przez redakcję dziennika Puls Biznesu.

Marpol Przejmuje GTX Hanex

Polski producent opakowań z tworzyw sztucznych, firma Marpol S.A., uzyskał pozwolenie od UOKiK na przejęcie lokalnego producenta opakowań z tworzyw sztucznych GTX Hanex Plastic Sp. o.o. od funduszu inwestycyjnego Argus Capital.

Rompa Inwestuje Na Słowacji

Holenderski przetwórca tworzyw sztucznych, Grupa Rompa, planuje uruchomienie produkcji w zakładzie w Bardejov, w północnej Słowacji, donosi lokalny dziennik SME.

BASF Po Eksplozji z Ofiarami Śmiertelnymi

Kurt Bock, prezes niemieckiego giganta chemicznego BASF, wypowiedział się o szoku spółki w następstwie niedawnego pożaru i wybuchu w jej zakładzie w Ludwigshafen, który doprowadził do śmierci czterech osób. Eksplozja miała miejsce w następstwie pożaru, który rozpoczął się na rurociągu w obiektach grupy w Porcie Północnym w zeszłym miesiącu. Trzech strażaków, którzy walczyli na początku...

Rozbudowy Instalacji Polimerów Na Świecie

Ube Industries potwierdziła, że będzie zwiększała zdolności produkcyjne poliamidu 6 w Hiszpanii o 40 kton/rok, podnosząc na miejscu całkowite moce produkcyjne do 70 kton/rok. Oczekuje się, że rozszerzenie wejdzie w życie w lutym 2018 roku. Firma buduje również na miejscu nowy zakład kompozytów, ze względu na rozpoczęcie działalności w sierpniu 2017 roku.

Kolejne Akwizycje Na Rynku Opakowań

Polski producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box zaprezentował plany nabycia lokalnego producenta opakowań z tworzyw sztucznych GTX Hanex Plastic Sp. z o.o., od firmy PET Packaging s.a.r.l., z siedzibą w Luksemburgu.
1  2  3  4  5  6  7    264

ergokantor.pl

   

PlasticsEurope Polska