Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS
  z 265

Ashland Zadeklarował Wystąpienie Siły Wyższej

Firma Ashland (NYSE ASH) poinformowała o ogłoszeniu siły wyższej w Europie na 1,4 butanodiol (BDO), tetrahydrofuran (THF) i formaldehyd w wyniku pożaru w zakładzie produkcyjnym w Marl, Niemcy, które doprowadziły do ​​zamknięcia działalności produkcyjnej w dniu 10 sierpnia.

Pożar Zakładu w Marl Chemical Park

Z niewyjaśnionych przyczyn w czwartek 10 sierpnia 2017 roku, pozostałości produktowe przeniosły ogień na instalację acetylenu w zakładzie w Marl Chemical Park w Niemczech. Doprowadziło to do wybuchu, w wyniku którego sześciu osób doznało niewielkich obrażeń. Zgodnie z oświadczeniem parku chemicznego, który jest obsługiwany przez Evonik...

Nowa Siedziba Serwisu Internetowego WWW.TWORZYWA.PL

Pragniemy poinformować, że z dniem 01.07.2017 swoją siedzibę zmieniła spółka ENTERIO s.c., będąca właścicielem i wydawcą Serwisu Internetowego WWW.TWORZYWA.PL.

Ineos Ogłosił Plany Ekspansji na Europejskim Rynku

Firma Ineos ogłosiła plany budowy jednostki odwodornienia propanu PDH (Propane Dehydrogenation) w Europie, do produkcji 750 kT rocznie propylenu dla swoich jednostek na całym kontynencie. Wielonarodowy producent środków chemicznych powiedział, że rozważa wiele możliwych lokalizacji, w tym w Antwerpię w Belgii.

Erema Rozszerza Moce Produkcyjne

Firma Erema, dostawca systemów recyklingowych, rozszerzyła swoją siedzibę w Ansfelden w Austrii z otwarciem nowego warsztatu montażowego 4 pod koniec kwietnia. Poza rozszerzeniem zdolności produkcyjnych, austriacka firma wdraża również nowy proces produkcji, o który mówi, że jest nastawiony na przyszłe wymagania klientów. Nowy proces produkcyjny ma zaowocować znacznym "skróceniem terminów"...

Coveris Zwiększa Moce Produkcyjne rPET

Coveris Netherlands poszerzyło współpracę z austriackim dostawcą maszyn Starlinger Viscotec, zaopatrując się w moduł deCON 20 do zwiększenia mocy produkcyjnych recyklingowego PET (rPET) w swoich rozwiązaniach do pakowania. Jest to ostatnia współpraca między firmą Coveris i Starlinger Viscotech, a w obiekcie Coveris będzie to już trzecia zainstalowana jednostka deCON. Podobne prace zostały...

Sibur Buduje Fabrykę DOTP w Rosji

Sibur Holding buduje nową jednostkę produkcyjną tereftalanu dioktylu (DOTP), będącego uniwersalnym plastyfikatorem o mocach produkcyjnych 100 kT/rok, w Perm, w Rosji. Zakład ma rozpocząć produkcję w 2019 roku, poinformowała 6 czerwca rosyjska firma petrochemiczna. DOTP jest kluczowym komponentem stosowanym do produkcji powłok podłogowych oraz dachowych, tapet, okładzin kablowych i innych...

BASF Zakończył Rozbudowę Compoundingu w Niemczech

W ostatnich latach firma BASF rozbudowywała moce produkcyjne compoundingu tworzyw konstrukcyjnych w Europie. Od chwili obecnej dzięki nowo uruchomionej instalacji compundingu w Schwarzheide w Niemczech będzie można dodatkowo produkować do 70 000 T/rok Ultramid®’u (PA: poliamid) i Ultradur®’u (PBT: politereftalan butylenu).

Zmiany W Zarządzie BOP i BOPS

Jaap Rabou z LyondellBasell został powołany przez Basell Europe Holdings B.V. na stanowisko Członka Zarządu i Dyrektora Sprzedaży w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP). Będzie on także pełnił funkcję Prezesa Zarządu Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS) i z dniem 01 czerwca 2017 roku zastąpi Päivi Helenę Huovinen, która piastuje te stanowiska w BOP i BOPS od grudnia 2013 roku.

Boryszew Uruchamia Nowy Zakład

Wiodąca polska Grupa Boryszew produkująca części samochodowe, rozpoczęła seryjną produkcję galwanizowanych komponentów motoryzacyjnych z tworzyw sztucznych, w nowej fabryce w Niemczech, w Prenzlau, po zniszczeniu jednostki w pożarze dwa lata temu.
1  2  3  4  5  6  7    265