Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS
  z 266

Nowy Członek Zarządu BOP

Radosław Majczak obejmie stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora ds. Produkcji w Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP). Został on powołany do pełnienia tej funkcji przez PKN ORLEN SA i zastąpi Piotra Żehaluka z dniem 16 grudnia 2017 roku.

Trinseo Rozpoczyna Produkcję w Chinach

Trinseo, światowy producent materiałów i producent tworzyw sztucznych, spoiw lateksowych i kauczuków syntetycznych, rozpoczął produkcję kopolimeru ABS o nazwie handlowej Magnum w fabryce w Zhangjiagang.

Arkema Podejmuje Współpracę z EOS

Francuski dostawca materiałów Arkema SA i pionier w dziedzinie produkcji dodatków EOS GmbH na targach Formnext we Frankfurcie, które odbyły się w dniach 14-17 listopada, ogłosiły partnerstwo w zakresie wysokotemperaturowych proszków.

Solvay Rozpoczyna Produkcję Compoundów w Meksyku

Solvay Performance Polyamides, producent materiałów na bazie poliamidu, rozpoczął produkcję tworzyw konstrukcyjnych w San Luis Potosí w Meksyku, aby obsługiwać rynki motoryzacyjne i towary konsumpcyjne w regionie. Belgijska firma specjalizująca się w produkcji chemikaliów i tworzyw ogłosiła 30 października, że nowy zakład będzie produkować poliamid pod marką Technyl i został zbudowany we...

ALBIS Plastic Dystrybutorem Marki K-Resin® w Europie

ALBIS PLASTIC GmbH, długoletni partner dystrybucyjny INEOS Styrolution, otrzymał prawa dystrybucyjne do marki K-Resin® w Europie. Od tego momentu ALBIS może wspierać swoich klientów jako dostawcę materiałów i partnera technicznego na odpowiednich rynkach lokalnych.

Solvay Otwiera Zakład Produkcyjny PVDF w Chinach

Firma Solvay SA otworzyła nowy zakład produkcyjny polifluorku winylidenu (PVDF) pod nazwą Solef w Chinach, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na ten termoplastyczny polimer w energooszczędnych, środowiskowych i przemysłowych zastosowaniach.

BASF Zadeklarował Siłę Wyższą

Niemiecki koncern BASF SE zadeklarował siłę wyższą w zakładzie produkującym ekologiczne tworzywa ecoflex i ecovio, po wykryciu wad technicznych w fabryce w dniu 13 października. Firma ogłosiła 18 października, że zamknęła swoją fabrykę ecoflex’u w Ludwigshafen w Niemczech, która produkuje oba produkty.

Rozwój Strategicznego Projektu Grupy Azoty

Zarząd „PDH Polska” S.A. - spółki celowej należącej do Grupy Azoty – podjął decyzję o rozszerzeniu zadania inwestycyjnego o instalację polipropylenową. Kompleks produkcyjny będzie się składał z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu. Ponadto projekt obejmuje budowę portu z bazą zbiorników surowcowych, infrastrukturę pomocniczą i logistyczną. Budowa jest planowana na...

Wytwórnia Poliamidów II W Tarnowie Już Pracuje

Wytwórnia Poliamidów II – taką oficjalną nazwę nosi instalacja produkująca jedno z najszerzej stosowanych tworzyw konstrukcyjnych świata – Poliamid 6. Uroczyste otwarcie odbyło się w poniedziałek, 25 września na terenie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Inauguracji dokonali: Pani Premier Beata Szydło oraz dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Boryszew Rozważa Plany Wybudowania Fabryki w Egipcie

Wiodący polski producent części samochodowych, firma Boryszew ma zamiar rozpocząć nową produkcję części z tworzyw sztucznych w Egipcie. W zeszłym miesiącu poinformowano, że międzynarodowy minister ds. Współpracy z Egiptem Sahar Nasr ujawnił, że polska firma z siedzibą w Warszawie, chce wkrótce wybudować pierwszą fabrykę w jednym z krajów północnoafrykańskich.
1  2  3  4  5  6  7    266
Plastline