Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS
  z 298

Kędzierzyńska spółka Grupy Azoty Uruchomiła Centrum BR

W Kędzierzynie-Koźlu działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty ZAK. Inwestycja o wartości 39 mln zł w znaczący sposób wzmocni potencjał badawczo-rozwojowy Spółki, jak również całej Grupy Azoty. Uruchomienie Centrum Badawczo-Rozwojowego stanowi istotny element Strategii Grupy Azoty, której jednym z celów jest dostarczanie wysokiej jakości nowych i ulepszonych produktów oraz utrzymanie długoterminowej przewagi konkurencyjnej. Na realizację projektu pozyskano dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Tadeusz Nowicki Nowym Wiceprezesem EuPC

Tadeusz Nowicki, prezes należącego do Konfederacji Lewiatan Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Grupy ERGIS, został powołany na stanowisko wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców Tworzyw Sztucznych (EuPC).

Grupa Azoty Wspiera Aktywność Sportową Dzieci i Młodzieży

Zawarcie do pięćdziesięciu umów na łączną kwotę do 500 000 zł – to główne założenie Programu Grupa Azoty START, zgodnie z którym spółki z Grupy Kapitałowej nawiążą współprace ze szkołami lub podmiotami prowadzącymi działalność sportową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Program START jest jednym z elementów realizacji strategii ESG, a wnioski o udział w programie można składać do 28 listopada na stronie grupaazoty.com/start.

Grupa Azoty z Certyfikatem Na Produkty Oparte o Biosurowce

Grupa Azoty pozytywnie przeszła audyt certyfikujący systemu International Sustainability & Carbon Certification Plus (ISCC+). Wprowadzony system pozwoli dostarczyć odbiorcom Grupy Azoty certyfikowane produkty tworzywowe o znacząco niższym śladzie węglowym, oparte na biosurowcach takich jak: biofenol, biocykloheksanon i biokaprolaktam.

Podsumowanie Targów K-Show w Dusseldorfie

Radość przemysłu tworzyw sztucznych i gumy z możliwości ponownej osobistej wymiany opinii i prezentacji rozwiązań na światowym poziomie, po okresie minionych trzech lat charakteryzowała targi K 2022 zapewniając doskonałe nastroje wśród 3037 wystawców. Firmy zgłaszały wyjątkowo dobre rezultaty osiągnięte w trakcie targów i wyraźną chęć inwestowania wśród odwiedzających branżę, wspominając o obiecujących nowych relacjach z klientami i zawieraniu licznych, po części spontanicznych transakcji biznesowych.

Targi K Barometrem Wydajności Branży

Zdaniem Erhardaa Wienkamp, dyrektora zarządzającego Messe Düsseldorf, „Targi K w Düsseldorfie są nie tylko barometrem wydajności branży i jednocześnie jej globalnym rynkiem innowacji, ale wyznaczają one także impulsy gospodarcze do zrównoważonego rozwoju. Zwłaszcza po zmianach wywołanych pandemią i w trudnym globalnym klimacie gospodarczym winny one zapewnić właściwą orientację i nadać odpowiedni kierunek podmiotom z branży”.

Polimery Police Będą Produkowały Gryfilen

Gryfilen to nazwa handlowa polipropylenu, który będzie produkowany przez Grupę Azoty Polyolefins S.A. Firma zaprezentowała swój nowy brand w trakcie największych targów branży tworzyw K 2022 w Düsseldorfie. Nazwa Gryfilen nawiązuje do tradycji historycznych regionu w jakim działa spółka.

Grupa Azoty Poszukuje Innowacyjnych Rozwiązań

W dniach 12-13 października odbyły się „EIC Procurers Days with Grupa Azoty” - wydarzenie organizowane przez Europejską Radę ds. Innowacyjności dla Grupy Azoty. W trakcie dwudniowych spotkań, przedstawiciele Grupy Azoty spotkali się z europejskimi firmami, które przedstawiły innowacyjne rozwiązania z potencjałem do wdrożenia w Grupie.

Duże Obudowy Akumulatorów z Tworzyw Sztucznych

Inżynieryjne tworzywa sztuczne, takie jak poliamid 6, oferują liczne korzyści przy projektowaniu obudów akumulatorów dla pojazdów elektrycznych - na przykład w zakresie zrównoważonego rozwoju, kosztów produkcji, zmniejszenia masy oraz ekonomicznej integracji funkcjonalnej. Jednak wcześniej istniały wątpliwości, czy te duże i złożone komponenty są również w stanie spełnić bardzo wysokie wymagania w odniesieniu do wytrzymałości mechanicznej i właściwości trudnopalnych. Kautex Textron i LANXESS przeprowadziły właśnie kompleksowe badania w tym zakresie, wykorzystując wspólnie opracowany...

Tworzywa Sztuczne Przyszłością Systemów Magazynowania Energii

Farmy wiatrowe i słoneczne powstają na całym świecie w miarę odchodzenia od węgla i paliw kopalnych jako źródła energii. Alternatywy takie jak te są jednak głównie uzupełniające, dostarczając tylko niewielką część energii elektrycznej do sieci energetycznej ze względu na ich „przerywany” charakter. Nadwyżka podaży z wiatraków i ogniw słonecznych musi być magazynowana w taki sposób, aby w razie potrzeby była łatwo dostępna dla sieci, zwykle w godzinach szczytu.
1    4  5  6  7  8  9  10    298

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent