Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Zrównoważony Rozwój & Ekologia RSS

Codziennie Dbamy o Bezpieczeństwo Naszej Planety

Jako lider branży opakowań doskonale rozumiemy, że każdy krok ku zrównoważonemu rozwojowi ma kolosalne znaczenie. Nasze zaangażowanie potwierdza niedawno przyznany certyfikat J. S. Hamilton „Przydatny do Recyklingu”. Otrzymanie certyfikatu J. S. Hamilton świadczy o naszym głębokim zobowiązaniu wobec ochrony środowiska.

Clariant Na Targach Personal Care and Homecare

Clariant, wiodący na świecie dostawca składników do higieny osobistej, weźmie udział w wystawie Personal Care and Homecare Składniki (PCHi), która odbędzie się w dniach 20–22 marca 2024 r. w centrum wystawowo-konwencyjnym Shanghai World Expo. Podczas trzydniowej wystawy zaprezentowane zostanie kompletne portfolio obejmujące szereg nowych, wydajnych i zrównoważonych składników dostosowanych do specyficznych potrzeb skóry, ciała i włosów konsumentów w Chinach.

Produkty Envifill® Grupy Azoty z Międzynarodowymi Certyfikatami

Grupa Azoty S.A. uzyskała certyfikaty wskazujące na zgodność linii granulatów envifill® z normą EN-13432, potwierdzające tym samym ich biodegradowalność i kompostowalność. Pierwszy certyfikat - OK compost Industrial potwierdza, że produkty wykonane z powyższych granulatów Grupy mogą być kompostowane w przemysłowych kompostownikach. Z kolei certyfikat OK compost HOME daje gwarancję, że produkty wykonane z granulatu ulegają całkowitej biodegradacji w kompostownikach przydomowych.

Działania Nestlé Polska Na Rzecz Recyklingu

Wszystkie fabryki Nestlé w Polsce są zero-waste: 100 proc. ich odpadów trafia do odzysku. Równocześnie marki firmy oferują szereg produktów w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia, a także prowadzą i angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju recyklingu.

Mitsui Chmicals Na Drodze Do Zrównoważonego Rozwoju

Prezes i dyrektor generalny Osamu Hashimoto przedstawił strategię Mitsui Chemicals jako dostawcy tworzyw polegającej na opracowywaniu bardziej zrównoważonych materiałów na potrzeby sektorów związanych z mobilnością oraz innych branż. Przewidując 10-procentowy wzrost sprzedaży modyfikowanych odmian i gatunków polipropylenu (PP) w drugiej połowie roku obrotowego kończącego się w marcu 2023 r., prezes i dyrektor generalny Mitsui Chemicals, Osamu Hashimoto, twierdzi, że firma jest więcej niż dobrze przygotowana do zaspokajania potrzeb swoich klientów w zakresie zrównoważo

CDP Ponownie Docenia Wysiłki Koncernu LANXESS

Producent chemii specjalistycznej, koncern LANXESS, został po raz kolejny doceniony za swoje osiągnięcia w walce ze zmianami klimatu. W najnowszej ocenie renomowanej inicjatywy ochrony klimatu CDP koncern po raz kolejny znalazł się na klimatycznej liście „A” jako jedno z 283 przedsiębiorstw z całego świata. Oznacza to, że LANXESS znalazł się w grupie 2 procent najlepszych spośród prawie 15 000 firm ocenionych przez CDP.

Edukacja Ekologiczna Nie Ma Ograniczeń Wiekowych

Branża recyklingu w Polsce zmaga się z deficytem surowców, które mogą być poddane procesowi oczyszczania i ponownego przetwarzania w regranulat. Zamiast tego, odpady trafiają na wysypiska śmieci, rozpadają się przez tysiące lat i negatywnie wpływają na środowisko naturalne. Olga Kuś, Dyrektor Działu Marketingu i Administracji w AKPOL wyjaśnia, że kluczowe znaczenie w poprawie sytuacji środowiska naturalnego w Polsce ma edukacja ekologiczna, która powinna być jednym z priorytetów wszystkich firm recyklingowych.

Tworzywa Sztuczne Przyszłością Systemów Magazynowania Energii

Farmy wiatrowe i słoneczne powstają na całym świecie w miarę odchodzenia od węgla i paliw kopalnych jako źródła energii. Alternatywy takie jak te są jednak głównie uzupełniające, dostarczając tylko niewielką część energii elektrycznej do sieci energetycznej ze względu na ich „przerywany” charakter. Nadwyżka podaży z wiatraków i ogniw słonecznych musi być magazynowana w taki sposób, aby w razie potrzeby była łatwo dostępna dla sieci, zwykle w godzinach szczytu.

Zielona Przyszłość z Plast-Box

Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, Plast-Box nieustannie podejmuje kroki, które stanowią odpowiedź na klimatyczne wyzwania współczesnego świata. Są to zarówno projekty edukacyjne, związane z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu, jak i działania w przestrzeni firmy, związane m.in. z procesami produkcji i logistyki. Plast-Box szeroko definiuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju, dzięki której realnie może wpływać na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Nowe Superrobaki Umożliwiają Masowy Recykling Polistyrenu

Gatunek robaka z apetytem na polistyren może być kluczem do recyklingu tworzyw na masową skalę. Naukowcy z University of Queensland odkryli, że pospolity „superrobak” Zophobas Morio może przeżerać się przez polistyren, dzięki enzymowi bakteryjnemu znajdującym w ich jelitach.

Z Myślą o Przyszłości - EKOedukacja AKPOL

Jeszcze kilkanaście lat temu, edukacja ekologiczna należała do tematów rzadko podejmowanych w mediach, szkołach czy instytucjach publicznych. Dziś, jest niezwykle istotnym elementem edukacji szkolnej, częścią strategii biznesowych przedsiębiorstw recyklingowych i tematem do dyskusji w świecie medialnym i politycznym. Edukacja ekologiczna to bezsprzecznie podstawowy element walki o przyszłość naszej planety. Doskonale wie o tym AKPOL, polska firma recyklingowa, która zorganizowała cykl spotkań z dziećmi i seniorami, podczas których przekazała cenną wiedzę o prawidłowej se

Kompozyty z Włókien Naturalnych w Motoryzacji

Firma Bcomp dostarcza swoje specjalistyczne technologie włókien naturalnych do HWA AG – partnera rozwojowego Mercedes-AMG – do nowych przednich zderzaków w samochodach wyścigowych Mercedes-AMG GT4. Rozwiązania do karoserii Bcomp, które mają być wprowadzane stopniowo w nadchodzących tygodniach, będą stanowić zrównoważoną alternatywę dla istniejących paneli z włókna węglowego GT4, oferując równoważną wydajność mechaniczną pod względem sztywności i wagi oraz zwiększając bezpieczeństwo. Nowy zderzak wykorzystuje innowacyjne technologie ampliTex™ i powerRibs

Nowa Metoda Recyklingu Tworzyw Sztucznych Na Bazie Enzymów

Wariant enzymatyczny stworzony przez inżynierów i naukowców z University of Texas w Austin może rozkładać dławiące środowisko tworzywa sztuczne, których degradacja zwykle zajmuje wieki w ciągu zaledwie kilku godzin lub dni. „Możliwości wykorzystania tego najnowocześniejszego procesu recyklingu w różnych branżach są nieograniczone” – powiedział Hal Alper, profesor na wydziale inżynierii chemicznej McKetta w UT Austin. „Oprócz oczywistej branży gospodarowania odpadami, zapewnia to również korporacjom z każdego sektora możliwość objęcia wiodącej roli w recyk

Odpady z Tworzyw W Walce z Dwutlenkiem Węgla

Chemik James Tour i współpracujący z nim Wala Algozeeb, doktorant Paul Savas i doktor habilitowany Zhe Yuan poinformowali, że podgrzewanie odpadów z tworzyw sztucznych w obecności octanu potasu wytwarza cząstki z porami w skali nanometrów, które zatrzymują cząsteczki dwutlenku węgla. Jak donoszą, cząstki te można wykorzystać do usuwania CO2 ze strumieni gazów spalinowych. „Punktowe źródła emisji dwutlenku węgla, takie jak kominy wydechowe elektrowni, można wyposażyć w ten materiał pochodzący z odpadów z tworzyw sztucznych, aby usunąć ogromne ilości CO2, które

Lipton Ice Tea Na Drodze Zrównoważonego Rozwoju

Firma Lipton Ice Tea podjęła w Holandii decyzję o przejściu na aseptyczne opakowania kartonowe SIG z materiałem opakowaniowym SIGNATURE FULL BARRIER, w którym wszystkie użyte polimery są połączone z certyfikowanymi odnawialnymi materiałami pochodzenia leśnego za pomocą systemu bilansu masy. Ta decyzja Lipton Ice Tea, marki Unilever, jest ważnym krokiem i przyczynia się do zbliżenia do założonego przez Unilever celu dotyczącego zrównoważonego rozwoju, jakim jest osiągnięcie pełnego zera do 2039 roku. Przejście na SIGNATURE FULL BARRIER jest również znaczącym krokiem

Ankieta

Plastline

Plastinvent