Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Prace Dyplomowe Nowatorskie Zastosowanie TS

Drukuj

Prace Dyplomowe Nowatorskie Zastosowanie TS

Za nami VII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową – licencjacką, magisterską lub inżynierską, na temat nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, którego organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. W tym roku główna nagroda trafiła do Pana Adriana Lipkowskiego z Politechniki Warszawskiej za pracę zatytułowaną: „Wytwarzanie absorberów energii uderzenia przy zastosowaniu kompozytu węglowego o spoiwie termoplastycznym oraz zbadanie wpływu architektury zbrojenia na ich zdolność do względnego pochłaniania energii".  

To już VII edycja konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, w którym przez lata nagradzani są autorzy najciekawszych i najbardziej innowacyjnych prac z obszaru przetwórstwa tworzyw sztucznych. W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 16 prac, spośród których Rada Konkursu do finału zakwalifikowała następujące opracowania:

  • „Hybrydowy panel kompozytowy do wytworzenia uchylnej bramy garażowej”, autorstwa Pani Moniki Kurczab z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki;
  • „Struktura chemiczna, właściwości termiczne, mechaniczne i przetwórcze alifatycznych bio-poli(etero-uretanów) otrzymywanych z udziałem biopochodnego diizocyjanianu”, autorstwa Pani Joanny Smorawskiej z Politechniki Gdańskiej;
  • „Wytwarzanie absorberów energii uderzenia przy zastosowaniu kompozytu węglowego o spoiwie termoplastycznym oraz zbadanie wpływu architektury zbrojenia na ich zdolność do względnego pochłaniania energii", autorstwa Pana Adriana Lipkowskiego z Politechniki Warszawskiej.

19 grudnia br., na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej odbyła się Gala Finałowa Konkursu, podczas której, Rada Konkursu, po posiedzeniu, ogłosiła wyniki.

Tegorocznym zwycięzcą okazał się Pan Adrian Lipkowski z Politechniki Warszawskiej, do którego trafi nagroda główna w wysokości 5 tys. PLN. Dwie pozostałe nagrody, w kwocie 1 tys. PLN zostały przyznane ex aequo Pani Joannie Smorawskiej z Politechniki Gdańskiej i Pani Monice Kurczab z Politechniki Krakowskiej za zajęcie II miejsca.

 - Celem naszego konkursu jest przede wszystkim promowanie nowatorskich rozwiązań dla wykorzystania tworzyw sztucznych w gotowych wyrobach, jak również upowszechnienie wiedzy na temat tworzyw sztucznych i rozwijanie zainteresowań młodzieży akademickiej problematyką ich wykorzystania. Dlatego, wiedząc jak niełatwy jest to temat, cieszy nas fakt, że od siedmiu lat tak wielu młodych naukowców podejmuje wyzwanie i zgłasza swoje prace do naszego konkursu. To satysfakcjonujące móc czytać tak wartościowe merytorycznie opracowania, w których poruszany jest istotny wątek, jakim jest innowacyjne podejście do tworzyw sztucznych i ich przetwórstwa. Tym samym są to prace, na bazie których będą powstawały materiały odpowiadające potrzebom rynku, trendom oraz wysokim standardom ich wytwarzania. Serdecznie gratuluję tegorocznym zwycięzcom i zapraszam do udziału w kolejnej edycji konkursu – podsumowuje Robert Szyman, dyrektor generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie www.pzpts.pl.

Dodatkowych informacji udziela biuro PZPTS: ; telefon +48 22 828 04 13.

***

  • Przemysł przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce tworzy ponad 7,5 tys. przedsiębiorstw, głównie   MŚP, z łącznym zatrudnieniem około 160 tys. osób.
  • Dodatkowych informacji udzielają:
  • Robert Szyman , tel.603 626 656

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent