Aby wybrać najlepszą wagę magazynową, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: przestrzeń, budżet, dokładność i pojemność. Skala wagi jest kluczowym parametrem, który należy rozważyć przy wyborze sprzętu magazynowego. Im większa waga, tym większy, dopuszczalny margines błędu. Maksymalny dopuszczalny błąd wagi przemysłowej przy ważeniu do 1000 kg to 500 gram, a w przypadku 2000 kg to 1 kilogram.
Każdemu producentowi zależy na niezawodności urządzenie elektronicznego. W tym przypadku odpowiednie przygotowanie i dobór materiałów, dopasowanie elementów składowych i ich połączenie w trakcie produkcji ma fenomenalne znaczenie dla późniejszego działania układu elektronicznego. Bardzo ważnym elementem jest tutaj laminat FR4 a także inne rodzaje laminatu bazowego, które trzeba odpowiednio dobrać do obwodu.
Większość branż związanych z przemysłem może w swoich działaniach wykorzystywać siłowniki pneumatyczne. To właśnie one odpowiadają za wprowadzenie maszyn działających jednostajnie i regularnie w ruch, by skutecznie zastąpiły siłę mięśni człowieka. Doceniamy je przede wszystkim ze względu na stosunkowo prostą budowę oraz łatwą obsługę. Warto wiedzieć, że istnieją mniejsze modele, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istotny jest każdy centymetr. Przedstawiamy najważniejsze informacje dla wszystkich tych, których interesują siłowniki kompaktowe z prowad
Czy pandemiczne przejście z kin stacjonarnych na streaming online jest eko? Bez wątpienia, mniej dwutlenku węgla emitujemy w domowym zaciszu niż w salach multipleksów, jednak cały maraton ulubionego serialu na Netflixie czy HBO w znacznym stopniu przyczynia się do pogłębiania śladu węglowego. W jaki sposób biznes może przeciwdziałać zmianom klimatu podczas piątkowego wieczoru ze streamingiem w roli głównej?
Budowa nowoczesnego spektrofotometru często przesądza o jego zastosowaniu. Centralne laboratoria specjalizujące się w kompleksowej analizie barw, testowaniu i atestacji otrzymywanych surowców preferują przyrządy stacjonarne. Są one zazwyczaj używane w projektach badawczych i do zadań specjalnych, gdy oprócz zwykłego trybu odbicia potrzebne są także pomiary transmisji lub kontrola bieli materiałów zawierających półtransparentne produkty z komponentami UV. Ich solidna konstrukcja, duże rozmiary głowicy pomiarowej i odpowiednio szerokie pole pomiaru z łatwymi do wymiany aper
Odwiedź innowacyjny i nowoczesny świat DRP Group, w którym EKONOMIA łączy się z EKOLOGIĄ a ALTERNATYWA zwiększa KONKURENCYJNOŚĆ. Już 31 sierpnia rusza kampania „Zobacz siebie z innej perspektywy” skierowana do firm produkcyjnych sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. Razem możemy więcej…
W imieniu Politechniki Częstochowskiej zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych, skierowanej do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy i umiejętności w obszarze przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Studia podyplomowe w specjalności MATERIAŁY I TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH mają na celu przygotowanie kadry inżynierskiej do realizacji coraz trudniejszych zadań w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Po zakończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności z szeroko pojętego zakresu procesów przetwórstwa two
Podczas budowy domu lub wymiany okien w mieszkaniu powinno się pomyśleć nie tylko o typie ram okiennych i szyb. Równie ważne są parapety. To właśnie dzięki nim prawidłowo odprowadza się wodę deszczową i tworzy się eleganckie wykończenie okna. Od lat parapety zewnętrzne wykonuje się ze stali, która pomimo pojawienia się innych materiałów, nie wychodzi z zastosowania. Dowiedz się więcej o parapetach stalowych i ich zaletach.
Połączenia elementów konstrukcji mogą być dokonywane na różne sposoby. Jednym z nich jest proces nitowania, dzięki któremu można łączyć elementy z różnych materiałów. Nitowanie jest metodą stosowaną od czasów wojny, a nity wpuszczane oraz ich odmiany przeszły dużą ewolucję i nadal stosowanie są między innymi w przemyśle ciężkim, kolejowym czy w branży odzieżowej. W obecnych czasach nity umożliwiają łatwy oraz szybki montaż, a łączenia wykonane za ich pomocą są stabilne i zachowują swe cechy nawet w przypadku materiałów ściskanych lub rozciąganych z d
Ludzki wzrok posiada wyjątkową i znakomitą umiejętność rozróżniania milionów kolorów, lecz niezależnie od tego, czy wyznajemy pogląd naukowy, zgodnie z którym ludzkie oko stanowi produkt długiej ewolucji trwającej wiele wieków, czy wierzymy, że otrzymaliśmy oczy jako drogocenny dar od Boga, w kontekście historycznym ani dla człowieka pierwotnego, ani dla biblijnego Adama określanie barw w sposób absolutny i precyzyjny nie było kwestią życia i śmierci. Z tego powodu nasze oczy po prostu nie nabyły umiejętności ilościowego określania barw i ich odmian.