Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Jak Wybrać Wagę Magazynową? Jaki Jest Najlepszy Wybór Dla Twojej Firmy?

Drukuj

Jak Wybrać Wagę Magazynową? Jaki Jest Najlepszy Wybór Dla Twojej Firmy?

Jak wybrać wagę magazynową do 1000 kg i 2000 kg. Jaki jest najlepszy wybór dla Twojej firmy?

W wielu branżach konieczne jest ważenie produktów i towarów. Różnią się one gabarytami i ciężarem, a to wymaga specjalnych rozwiązań i dostosowanych urządzeń pomiarowych.

Aby wybrać najlepszą wagę magazynową, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak: przestrzeń, budżet, dokładność i pojemność. Skala wagi jest kluczowym parametrem, który należy rozważyć przy wyborze sprzętu magazynowego. Im większa waga, tym większy, dopuszczalny margines błędu. Maksymalny dopuszczalny błąd wagi przemysłowej przy ważeniu do 1000 kg to 500 gram, a w przypadku 2000 kg to 1 kilogram.

Maksymalne obciążenie wagi — jak je oszacować?

Jednym z parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, jest maksymalne obciążenie. Podstawowa zasada mówi, że produkty waży się w zakresie do dwóch trzecich maksymalnego obciążenia wagi. Wszystko po to, aby zabezpieczyć sprzęt przed nadmierną eksploatacją i przeciążeniem układu pomiarowego.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Weźmy przykład ważenia towaru o wadze do 10 kg. Do tego celu powinieneś kupić sprzęt o maksymalnym udźwigu max.= 15 kg. Jest to przykład „sklepowej” wagi, a co z większymi ciężarami? Duże hurtownie, markety budowlane lub magazyny potrzebują innego rodzaju sprzętu. W takich miejscach potrzebne będą wagi magazynowe do 1000 kg, które umożliwiają pomiar towarów o ciężarze kilkuset kilogramów. 

Jakie jest przeznaczenie wagi?

Zastosowanie wag magazynowych jest wielorakie. Istnieją różne rodzaje do różnych zadań, między innymi: do ważenia towarów (do 2000 kg), mierzenia masy i objętości, kontrolowania ceny zakupu produktu lub sprawdzania jego oryginalności. Co może być również istotne? Dokładność pomiarów. Zawsze powinna być co najmniej zgodna z obowiązującymi w danym państwie regulacjami.

Towary przyjmowane do magazynu pochodzą z wielu źródeł i mogą być przechowywane w różnych warunkach, w tym w wilgotnych magazynach, w których wymagane są specjalne wagi magazynowe do 2000 kg. Wiele zależy od specyfiki branży, rodzaju towarów oraz potrzeb konkretnych organizacji. Warto dostosować maksymalną skalę pomiarów do faktycznie realizowanych zadań.

Jeśli chcesz używać swojej wagi w środowisku, w którym występują substancje łatwopalne lub wybuchowe, musisz upewnić się, że jest ona bezpieczna dla danego miejsca pracy. Należy więc określić starannie rodzaj strefy EX i na podstawie uzyskanych wyników wybrać właściwe urządzenie. Najlepiej zakup uzgodnić z przedstawicielem producenta wagi i służbami BHP w firmie.

Wagi stosowane w środowisku wilgotnym wykonane są ze specjalnych tworzyw, aby były odporne na działanie wody. Z kolei modele stosowane w magazynach, w których występują substancje agresywne, np. w przemyśle chemicznym lub przetwórczym, mają konstrukcję wykonaną ze stali kwasoodpornej, co podnosi wytrzymałość sprzętu. Ważne, aby dostosować sprzęt do realiów codziennej pracy.

Waga magazynowa do 1000 kg lub 2000 kg

Jeśli chodzi o wybór wagi magazynowej, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę. Pierwszą rzeczą jest to, jaka powinna być nośność wagowa Twojego sprzętu i ile pieniędzy chcesz wydać na to rozwiązanie. Te dwie rzeczy pomogą zawęzić krąg poszukiwań i określić, który rodzaj wag będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

Należy również wziąć pod uwagę, gdzie urządzenie będzie zlokalizowane. Jeśli planujesz, że sprzęt będzie działał na akumulatorze lub podłączysz go do zasilania elektrycznego, uwzględnij takie parametry podczas poszukiwania sprzętu.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogły ułatwić Ci wyszukiwanie! Jeśli nie, zadzwoń do producenta po więcej informacji na temat wag magazynowych o nośności do 1000 kg i 2000 kg. Bezcenne wsparcie, które otrzymasz, pomoże znaleźć właściwe rozwiązanie dla Twojej firmy.

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent