Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS
  z 19

[2017-08] Wzrost Rynku Poliamidu 6 i 66

Zgodnie z nowym raportem firmy Grand View Research, Inc. oczekuje się, że globalny rynek produktów z poliamidów 6 i 66 osiągnie poziom 41,13 mld USD do roku 2025. Rynek oczekuje wzrostu o 6.1% CAGR. Rosnące skupienie się na pojazdach o obniżonym zużyciu paliwa i mniej zanieczyszczających środowisko, zmusiło producentów do zamiany elementów z metalu na elementy z tworzyw sztucznych.

[2017-07] Sytucja Na Rynku Poliwęglanu

Ceny poliwęglanu w trzecim kwartale nadal były przedmiotem dyskusji w połowie lipca, po znacznym wzroście odnotowanym w drugim kwartale. Dostawcy oczekują utrzymania bieżącej ceny w trzecim kwartale, gdyż utrzymywał się dobry popyt na rynku na początku lipca. Trinseo wydało oświadczenie o podwyżkach cen poliwęglanu w wysokości 70 EUR/T, obowiązujące od 1 czerwca, ale ogólnoświatowa akceptacja...

[2017-07] Sytuacja na Rynku PBT w Lipcu

Sytuacja na europejskim rynku PBT pozostaje napięta, chociaż nie odnotowano żadnych niedoborów. Kupujący nadal informują o długich czasach realizacji dostaw, ale odbierają materiał w ilości jakiej potrzebują. Wzrost cen w drugim kwartale 2017 roku osiągnął poziom około 200 EUR/T w stosunku do poprzedniego kwartału. Podobne wzrosty uzyskano w trzecim kwartale, w oparciu o wzrost cen BDO...

[2017-07] Sytuacja na Rynku Poliamidu

Ceny poliamidu zmieniły swój trend w czerwcu, po okresie silnego wzrostu w pierwszych 3-4 miesiącach 2017 roku, a uczestnicy rynku dostrzegli oznaki słabszych cen na początku trzeciego kwartału. Spadki były bardziej widoczne na rynku poliamidu 6, ponieważ dostawy polimeru i jego podstawowych surowców jak kaprolaktam, stały się bardziej zrównoważone po napiętym okresie w drugim kwartale.

[2017-07] Stabilne Ceny POM w Lipcu

Europejscy uczestnicy rynku poliacetalu mają wiele tematów do rozważenia w ciągu trzeciego kwartału, ponieważ negocjacje cenowe na IIIQ w połowie lipca wciąż jeszcze trwały. Producenci POM osiągnęli znaczny wzrost cen w drugim kwartale, co było pierwszą tak istotną zmianą cen od około dwóch lat.

[2017-07] Spadek Cen ABS w Lipcu

Zachodnioeuropejski rynek ABS odnotował kolejne osłabienie w lipcu. Koszt wytworzenia ABS w Europie, według szacunków, obniżył się o około 77 EUR/T w lipcu, ze względu na spadek cen butadienu aż o 400 EUR/T w lipcu. Niemniej jednak obniżki surowców nie przełożyły się w pełni na poziom zmian cen.

[2017-06] Stabilne Ceny POM w Czerwcu

Osiągnięty w drugim kwartale wzrost cen kontraktowych poliacetalu był według uczestników rynku pierwszym znaczącym wzrostem cen od ponad dwóch lat. Wyzwaniem dla producentów POM będzie utrzymanie tych wzrostów w trzecim kwartale. Ceny poliacetalu wzrosły w drugim kwartale o co najmniej 100 EUR/T, ze względu na stabilny poziom zapotrzebowania oraz wyższe ceny surowców.

[2017-06] Sytuacja na Rynku Poliwęglanu w Czerwcu

Zapotrzebowanie na poliwęglan było bardzo silne w pierwszej połowie 2017 roku, a producenci z powodzeniem zwiększali ceny z tego powodu oraz zaostrzenia dostaw i wyższych cen surowców. Popyt utrzymywał się na wysokim poziomie także pod koniec maja i na początku czerwca, ale nie zostało potwierdzone, że podaż w ciągu drugiego kwartału była bardzo napięta. W pierwszym półroczu 2017 powszechne...

[2017-06] Sytuacja na Rynku PBT w Czerwcu

Europejski rynek PBT pozostaje napięty a kupujący informowali, że w razie potrzeby mogą otrzymać produkt z długimi czasami realizacji, co stało się normą na tym rynku. Zdaniem nabywców wzrost cen jest możliwy, ponieważ większość zamówień jest już rozliczana za kwartał. Odnotowano udany wzrost w trzecim kwartale, ale jest trochę za wcześnie, aby dokonać ostatecznej oceny.

[2017-06] Spadek Cen ABS w Czerwcu

Ceny ABS na europejskim rynku ponownie obniżyły się w czerwcu, po trendzie spadkowym jednego z surowców - butadienu, który w maju odnotował spadek o 225 EUR/T, a w czerwcu obniżył się o kolejne 300 EUR/T. Podobnie spadek w czerwcu odnotowały ceny akrylonitrylu o 77 EUR/T, a jedynie ceny styrenu nieznacznie wzrosły. Dlatego też ceny ABS obniżyły się w czerwcu o około 20 EUR/T, przyjmując poziom...
1  2  3  4  5  6  7    19