Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Maire Tecnimont Inwestuje W Recykling

Drukuj

Maire Tecnimont Inwestuje W Recykling

Włoska grupa inżynieryjna, Maire Tecnimont inwestuje w zakład mechanicznego recyklingu tworzyw sztucznych w Bedizzole niedaleko miejscowości Brescia. Grupa twierdzi, że zakład będzie oparty na technologii "MyReplast", a przy wydajności recyklingu wynoszącej 95%, wyprodukuje 40.000 T/Y polimerów poddanych recyklingowi - co czyni go jednym z największych w Europie. Inwestycja jest dokonywana za pośrednictwem nowej spółki zależnej NextChem, należącej do Maire Tecnimont, która została uruchomiona w listopadzie 2018 roku w celu skupienia się na nowych technologiach na rynku przemian energetycznych.

Dzięki tej transakcji NextChem będzie miał referencyjną skalę przemysłową, którą można powielać dla swoich klientów. Recykling mechaniczny jest jak dotąd najbardziej rozpowszechnionym procesem w segmencie segregacji odpadów tworzyw sztucznych do ponownego użycia w sektorze konsumenckim, poinformowała firma Maire Tecnimont. Liczba fabryk we Włoszech wciąż nie odpowiada produkcji odpadów miejskich i przemysłowych, dodała firma.

Recykling tworzyw sztucznych Bedizzole będzie zarządzany przez nową firmę MyReplast Industries, która jest spółką zależną NextChem, oraz przez lokalnych przedsiębiorców jako udziałowców mniejszościowych. Firma Maire Tecnimont powiedziała, że zakład może przetwarzać różne rodzaje odpadów z tworzyw sztucznych, zarówno z produkcji przemysłowej (takich jak części samochodowe, spożywcze i przemysłowe odpady opakowaniowe), jak i z odpadów po konsumenckich, czyli odpadów komunalnych zróżnicowanych. Polimery z recyklingu będą miały właściwości odpowiednie dla rynków "premium" o wysokiej wartości dodanej, a tym samym będą wypełniać lukę jakościową między tworzywami pochodzącymi z recyklingu i pierwotnymi, dodała firma.

Jednym z celów UE jest zwiększenie udziału recyklowanych tworzyw sztucznych w Europie z obecnych 5% do 17% do 2025 roku. Aby osiągnąć ten wzrost o około 12 mln ton w ciągu zaledwie sześciu lat, potrzebnych będzie 175 nowych zakładów zajmujących się recyklingiem i odzyskiem, o mocach produkcyjnych 50 000 ton każdy, dodała grupa. Możliwości rynkowe są większe w pobliżu ośrodków produkcji i odzysku materiału, który działa jako materiał wsadowy dla zakładu.

Dzięki nowej branży recyklingu mechanicznego Maire Tecnimont wykracza poza tradycyjne podejście EPC (inżynieryjne, zakupowe i budowlane) do nowego modelu biznesowego jako kontrahent, współtwórca i operator instalacji. "Zastosowanie naszych możliwości technologicznych i inżynierii zakładowej w nowym segmencie recyklingu mechanicznego oferuje interesujące możliwości w sektorze, który musi uprzemysłowić cykl regeneracji tworzyw sztucznych", skomentował Pierroberto Folgiero, dyrektor generalny Maire Tecnimont. /Źródło: PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Ankieta

Plastline

Plastinvent