Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

LANXESS Finalizuje Kolejne Przejęcie

Drukuj

LANXESS Finalizuje Kolejne Przejęcie

Producent specjalistycznych środków chemicznych, koncern LANXESS, sfinalizował przejęcie jednostki z branży czyszczenia i dezynfekcji należącej do amerykańskiej spółki chemicznej Chemours. Wszystkie właściwe organy ds. ochrony konkurencji zatwierdziły transakcję.

Koncern LANXESS zapłacił około 210 mln euro za jednostkę z branży czyszczenia i dezynfekcji, której portfolio obejmuje różnorodne substancje czynne oraz specjalistyczne produkty chemiczne, w tym przede wszystkim środki do dezynfekcji i utrzymania higieny. Koncern sfinansował to pierwsze po przeprowadzeniu reorganizacji przejęcie z dostępnych środków.

– To przejęcie jest pierwszym kamieniem milowym na naszej ścieżce wzrostu i kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia naszej obecności w Ameryce Północnej – powiedział Matthias Zachert, prezes zarządu koncernu LANXESS AG. – Udana integracja nowego przedsiębiorstwa jest obecnie naszym najwyższym priorytetem, gdyż pozwoli na szybkie uzyskanie korzyści z poszerzenia naszego portfolio specjalistycznych środków chemicznych.

Przejęcie spowoduje wzrost zysku na akcję koncernu już w pierwszym roku podatkowym. Oczekuje się, że przejęta jednostka przyniesie dodatkowy roczny zysk EBITDA w wysokości około 20 mln euro, a dzięki synergii kwota ta będzie stopniowo rosnąć do około 30 mln euro do 2020 roku.

Nowa jednostka zostanie zintegrowana z jednostką biznesową Material Protection Products (MPP) koncernu LANXESS i nie tylko wzbogaci portfolio substancji czynnych, ale także poszerzy łańcuch wartości w segmencie dezynfekcji weterynaryjnych, aż po rynek końcowy. Przejęte przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne: w Memphis i North Kingstown w Stanach Zjednoczonych oraz w Sudbury w Wielkiej Brytanii. W 2015 roku jednostka spółki Chemours osiągnęła sprzedaż w wysokości ok. 100 mln euro, z czego połowę w Stanach Zjednoczonych. Jej działalność obejmuje trzy linie produktowe: środki do dezynfekcji, nadtlenosiarczan potasu i dwutlenek chloru.

Środki do dezynfekcji służą do ochrony biologicznej w segmencie weterynaryjnym. Najważniejszą marką produktową jest Virkon S, światowy lider wśród środków dezynfekujących w proszku o udowodnionej skuteczności przeciwko szerokiemu spektrum wirusów, bakterii i grzybów. Produkt ten stosowany jest między innymi do zwalczania pryszczycy i ptasiej grypy.

Drugim segmentem, na którym koncentruje się jednostka spółki Chemours, jest produkcja i sprzedaż substancji czynnej nadtlenosiarczanu potasu pod marką Oxone. Substancja ta stosowana jest do zapewnienia czystości basenów i centrów odnowy biologicznej, do produkcji środków higieny osobistej oraz w branży elektronicznej. Jest również substancją czynną wykorzystywaną w środkach do dezynfekcji, w tym w szczególności w produktach marki Virkon.

Jeżeli chodzi o trzeci segment działalności, dwutlenek chloru stanowi sprawdzone i kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie oczyszczania wody poprzemysłowej.

Rozwiązania koncernu LANXESS w dziedzinie ochrony materiałowej

Jednostka Material Protection Products koncernu LANXESS zatrudnia obecnie ok. 350 osób. Jej zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Krefeld-Uerdingen i Dormagen (Niemcy), Pittsburghu (Stany Zjednoczone), Jhagadii (Indie), Changzhou (Chiny) oraz w Singapurze. Jednostka ta stanowi część pionu Performance Chemicals, który w 2015 roku odnotował sprzedaż w wysokości ok. 2,1 mld euro.

Produkty jednostki MPP stosowane są na całym świecie w wielu różnych dziedzinach. Dzięki swojemu szerokiemu portfolio przeciwdrobnoustrojowych substancji czynnych i konserwantów oferuje ona dostosowane do potrzeb rozwiązania dla klientów z wielu branż przemysłu. Oprócz środków do dezynfekcji produkty te obejmują środki do ochrony drewna, farby i lakiery oraz produkty dla budownictwa i przemysłu produkcji napojów. Jednostka Material Protection Products oferuje również rozbudowane usługi techniczne, wsparcie w dziedzinie zapewnienia zgodności z przepisami oraz działania badawczo-rozwojowe w ramach zdefiniowanych projektów.

Uwaga: Dane finansowe przeliczono według kursu wymiany USD/EUR na poziomie 1,10. Odniesienia do zysku EBITDA zawsze oznaczają zysk EBITDA bez uwzględniania pozycji nadzwyczajnych.

Koncern LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. W 2015 roku osiągnął sprzedaż o wartości 7,9 mld euro. Obecnie koncern zatrudnia około 16 600 pracowników w 29 różnych krajach i jest reprezentowany przez 52 zakłady produkcyjne na całym świecie. Podstawowym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest rozwój, produkcja i dystrybucja tworzyw sztucznych, kauczuków syntetycznych, półproduktów oraz specjalistycznych substancji chemicznych. LANXESS należy do głównych indeksów zrównoważonego rozwoju: Dow Jones Sustainability Index (DJSI World i DJSI Europe) oraz FTSE4Good.

Stwierdzenia dotyczące przyszłości

Niniejsza informacja prasowa zawiera pewne wypowiedzi dotyczące przyszłości oparte na aktualnych założeniach i prognozach koncernu LANXESS AG. Różne znane i nieznane zagrożenia, niewiadome i inne czynniki mogą przyczynić się do powstania znacznych rozbieżności pomiędzy rzeczywistymi przyszłymi wynikami, sytuacją finansową, rozwojem i osiągnięciami firmy a podanymi tutaj przewidywaniami. Koncern nie bierze odpowiedzialności za uaktualnianie stwierdzeń dotyczących przyszłości ani za dostosowanie ich do przyszłych zdarzeń lub rozwoju sytuacji.

Dodatkowe informacje dotyczące produktów chemicznych oferowanych przez koncern LANXESS można znaleźć w naszym WebMagazine pod adresem http://webmagazine.lanxess.com.

Tagi: lanxess
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline