Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-10] Sytuacja na Rynku Poliamidu 6

Drukuj

[2017-10] Sytuacja na Rynku Poliamidu 6

Pod koniec września oraz na początku października utrzymywał się stały popyt na poliamidy 6 i 66, według uczestników rynku. Dostawy PA6 były łatwo dostępne, nawet przy przestojach remontowych kilku instalacji. produkujących kaprolaktam. Grupa Azoty w Polsce pod koniec września uruchomiła nową instalację poliamidu 6 o mocy produkcyjnej 80 kT/Y, a firma Ube w Hiszpanii planuje uruchomienie nowej linii do polimeryzacji o mocach 40 kT/Y na początku 2018 roku. Uczestnicy rynku obawiają się, że te nowe źródła podaży polimeru będą stymulować jeszcze większe ciśnienie i wywierać dodatkową presję wśród producentów PA 6.

Ceny poliamidu 6 obniżyły się we wrześniu o około 20 EUR/T do poziomu 2030-2180 EUR/T po wcześniejszym spadku cen o 40 EUR/T w sierpniu. Jeśli chodzi o ceny październikowe, negocjacje zostały mocno spowolnione ze względu na kilka konferencji z branży petrochemicznej i tworzyw sztucznych, jednakże producenci twierdzili, że dążą do wzrostu cen o co najmniej 30 EUR/T, a nawet więcej, podczas gdy konsumenci oczekują utrzymania poziomu cen z września. W niektórych przypadkach odnotowano niewielkie wzrosty cen w pierwszej połowie października o około 10 EUR/T, do poziomu 2040-2190 EUR/T.

Ceny poliamidu 66 wykazały niewielki spadek we wrześniu o około 30 EUR/T, a niektórzy uczestnicy rynku twierdzili, że ceny obniżyły się także w sierpniu. W październiku jeden z głównych producentów ogłosił wzrost cen o 200 EUR/T. W pierwszej połowie października cena PA66 wzrosła o około 30 EUR/T, jednak możliwe jest że cena zostanie zwiększona gdy zakończą się wszystkie negocjacje. /Źródło: TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent