B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Wydarzenia RSS

Wyniki Podkarpackiego Mityngu Brydżowego

Drukuj

Wydarzenie organizowane przez Podkarpacki Wojewódzki Związek Brydża Sportowego (PWZBS) miało miejsce w dniach 17-19 sierpnia 2018 r. i odbywało się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. W piątek 17.08. rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Polski Teamów BAM (Board a Match) rozgrywane w cyklu Grand Prix Polski Teamów. Na starcie stanęło 37 teamów (rekordowa frekwencja w odniesieniu do lat ubiegłych), a każdy z nich był reprezentowany, zgodnie z Regulaminem Zawodów, przez 4-6 zawodników. Po eliminacjach, porannym sobotnim półfinale oraz finale rozgrywanym w sobotnie popołudnie tytuł Mistrzów Polski zdobył team COMFORT w składzie: Grzegorz BAJEK, Dominik FILIPOWICZ, Piotr NAWROCKI, Maciej WRĘCZYCKI. Drugie miejsce i srebrne medale MP zajęła najbardziej utytułowana ze wszystkich ekipa ZAWADA, mająca w swoim składzie wielokrotnych medalistów mistrzostw Świata i Europy występująca w składzie: Jacek KALITA, Michał KLUKOWSKI, Michał NOWOSADZKI, Wojciech STRZEMECKI, Piotr ZATORSKI oraz Przemysław ZAWADA. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła drużyna CONNECTOR (Konrad ARASZKIEWICZ, Olech BESTRZYŃSKI, Krzysztof KOTOROWICZ, Cezary SEREK). Team GENPLAST.PL w składzie Zdzisław BARYŁA, Leszek GARBACIK, Jerzy GÓRALCZYK, Jan KADULA, Jacek SZCZERBA (PC) po dobrych eliminacjach awansował do półfinału A, zajmując w nim 13. miejsce (do ścisłego finału awansowało 7 teamów z półfinału A i 3 z półfinału B). Tym samym dało to 16. miejsce w całości zawodów.

Równolegle z finałem teamów rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Par o Puchary Senatora RP prof. Aleksandra Bobko, w którym udział wzięło 56 par. Zwyciężyli Marek DRUKOŚ –Lech SADOŚ, wyprzedzając na podium pary Ewa MISZEWSKA –Witold TOMASZEK (2. miejsce) oraz Grzegorz LEWACIAK –Przemysław BŁASZCZYK.

W niedzielę odbył się Ogólnopolski Turniej Par o Puchar Prezydenta Rzeszowa, wchodzący w skład największego cyklu Grand Prix Polski Par. Na starcie stanęło 125 par(w ubiegłym roku walczyły 134 duety), a wśród nich obecni byli zawodnicy z Hiszpanii i Litwy. Zwyciężyli Ryszard SAKOWICZ (Ilanka Rzepin) i Piotr KOŁUDA (Synergia Lublin) przed parą Tadeusz GARBACIK (ALF-1 Nowy Sącz) –Andrzej LUBOJEMSKI (Czarna Papuga Zwierzyniec Kraków). Trzecie miejsce zdobyli Michał NOWOSADZKI (BRIDGE24.PL) i Jacek CIECHOMSKI (SPS Construction Kielce).

Dodajmy, że dzięki zaangażowaniu licznego grona Partnerów oraz Sponsorów wszyscy zawodnicy mogli walczyć zarówno o wysokie nagrody finansowe przeznaczone dla zdobywców czołowych miejsc jak również liczyć na szczęście, niezależnie od osiągniętego wyniku sportowego.

Wartym podkreślenia była rosnąca obecność dużych i silnych marek Podkarpacia w charakterze Sponsorów Podkarpackiego Mityngu Brydżowego (m.in.: GAMART, GREINPLAST, KORAL, POLIMARKY, SIEROSŁAWSKI Group, SPECJAŁ, VISUM Clinic), a także zaangażowanie lokalnego samorządu, w tym Urzędu Miasta Rzeszowa, w postaci wsparcia finansowego związnego z orgaqnizacją naszego Wydarzenia. Wszystkich miłośników Podkarpacia i brydża sportowego zapraszamy do lektury specjalnego wydania biuletynu PWZBS - KLIKNIJ TUTAJ.