Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Przekładki Transportowe - Innowacje z Płyt Polipropylenowych (PP)

Drukuj

Przekładki Transportowe - Innowacje z Płyt Polipropylenowych (PP)

Przekładki transportowe co to jest?

Przekładki transportowe to rodzaj prostych akcesoriów pakowych i transportowych, występujących najczęściej w formie płaskich płyt ale też różnych innych kształtek, wykonanych z tektury, materiałów drewnopochodnych lub z tworzyw sztucznych.

Do czego służą przekładki transportowe?

Przekładki dystansowe w transporcie pełnią funkcję ochronną dla przewożonych materiałów i produktów. Zależnie od rodzaju przekładek, separują one produkty sztaplowane, układane jedne na drugich lub odgradzają produkty ustawione szeregowo jeden obok drugiego. Przekładki transportowe są często wykorzystywane przy pakowaniu paletowym elementów, np. paczek butelek wody mineralnej sztaplowanych jedne na drugich. Wykorzystywane są również w różnorodnych innych opakowaniach zbiorczych, skrzyniach, skrzyniopaletach itp.

Dlaczego przekładki dystansowe z tworzyw sztucznych są tak dobre?

W transporcie liczą się koszty, z tego względu w kwestiach opakowaniowych, wszędzie gdzie nie ma bezwzględnych przeciwności, pojawiają się rozwiązania bazujące na tworzywach sztucznych. Wynika to z prostych faktów możliwości wielokrotnego użytkowania opakowań oraz akcesoriów pakowych, co przekłada się na ekonomiczne korzyści.

Również przekładki transportowe z tworzyw sztucznych wykazują wiele zalet i przewag w stosunku do materiałów tekturowych lub drewnopochodnych. Jedne z ważniejszych przewag to trwałość i możliwość wielorazowego używania, wysokie właściwości ochronne, lekkość, estetyka oraz funkcjonalność w trudnych i wymagających środowiskach.

Przekładki z płyt PP konstrukcja.

Przegrody dystansowe, przekładki z tworzyw sztucznych najczęściej wykonywane są z płyt polipropylenowych, tzw. kanalikowych płyt pp. Tego rodzaju przegrody w postaci płyt, mogą być dostosowane parametrami adekwatnie do przeznaczenia, tj. posiadać wymiary odpowiednie dla palety lub dowolnych pudeł i skrzyń oraz grubość odpowiednią do obciążeń. 

Polipropylenowe płyty kanalikowe to materiał posiadający puste przestrzenie w środku. Jego dwie cienkie warstwy zewnętrzne połączone są podłużnymi trzonami, a całość w przekroju przypomina kwadratowe lub prostokątne kanaliki połączone ze sobą w szeregu.

Innowacje w przekładkach transportowych.

Innowacyjność rozwiązania w przekładkach z płyt PP polega na zamknięciu otworów na krawędziach płyty. Zamknięcie to odbywa się technologią termicznego zatopienia krawędzi płyt.

Dzięki takiej funkcjonalności przekładki dystansowe z zamkniętymi krawędziami kanalików znajdują zastosowanie w higienicznych warunkach, ponieważ żadne zbędne materiały czy zanieczyszczenia nie dostają się do środka płyty komórkowej. Cecha taka jest również korzystna w każdych innych warunkach, gdzie w dowolnych procesach unika się dostawania niepożądanych cząstek do wnętrza kanałów płyty pp.

Płyty pp, przegrody z zamkniętymi krawędziami dają się łatwo czyścić, są odporne na wszelkiego rodzaju kwasy, zasady, są odporne na chemikalia i na warunki atmosferyczne, mogą być myte z użyciem większości detergentów.

Zastosowania przekładek z płyt polipropylenowych z zatopionymi krawędziami.

Przekładki z płyt pp mogą być stosowane wszędzie tam gdzie tektura, mogą zastąpić tekturę, są substytutem tektury w wersji wielokrotnego użytku. Z uwagi na korzyści wynikające z zamkniętych krawędzi znajdują zastosowanie w branży spożywczej, farmaceutycznej, szklarskiej, elektroniki precyzyjnej, itp. Wszędzie gdzie zachowanie czystości, a także estetyki, w procesach opakowaniowych, logistycznych i transportowych jest ważnym czynnikiem.

Na przekładkach polipropylenowych jest możliwość nadruku, znakowania lub wyklejania ich foliami. Same w sobie mogą występować w dowolnych kolorach. Atutem jest również całkowita podatność recyklingowi. Wszystko to wraz z ich użytecznymi właściwościami czyni płyty pp idealnym rozwiązaniem do stosowania jako wysokowydajne przekładki transportowe.

undefined

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent