Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Poszukiwanie pracy przez młodego inżyniera – jak się do tego przygotować?

Drukuj

Poszukiwanie pracy przez młodego inżyniera – jak się do tego przygotować?

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Inżynier to oczywiście tytuł zawodowy. Potocznie określa się tak każdą osobę, która ukończyła studia techniczne, czyli architektów, geodetów, inżynierów środowiska, elektryków, mechaników, chemików czy metalurgów. Wskazanym tytułem mogą się też posługiwać inżynierowie rolnictwa, technologii żywienia, leśnictwa itp.

Co łączy wszystkie wymienione osoby? Każda z nich posiada ogromną wiedzę z zakresu konkretnych nauk technicznych oraz inżynieryjnych. W pracy inżynierowie analizują i rozwiązują techniczne problemy danej branży. Poszczególne ich obowiązki zależą jednak od konkretnej specjalizacji, a także stanowiska, które zajmują w danym sektorze gospodarki.

Już niedługo Ty także dołączysz do grona wykształconych, polskich inżynierów? Nie musisz się zanadto przejmować kwestią znalezienia pracy, ponieważ ludzie tacy jak Ty są stale poszukiwani. Rynek praktycznie nigdy nie jest nimi przesycony, a dedykowanych im ofert nie brakuje, co doskonale widać po ogłoszeniach m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, zamieszczanych np. na takich stronach: https://www.gowork.pl/praca/gorzow-wielkopolski;l.

W jaki sposób inżynier powinien przygotować się do podbiciarynku pracy?

Tak, jak i każdy inny człowiek poszukujący pracy, musisz jednak do zadania odpowiednio się przygotować. Absolutną podstawą jest oczywiście CV. Warto, byś bardzo dokładnie opisał w nim swoje wykształcenie i specjalizację. Nie zapomnij też o ewentualnym doświadczeniu zawodowym, jeśli takowe już posiadasz. Warsztaty, praktyki czy staże z pewnością się do niego zaliczają.

Masz jakieś konkretne hobby? Nim także możesz się pochwalić, szczególnie jeśli w pewien sposób Cię wyróżnia albo nawiązuje do Twoich umiejętności. Na temat zainteresowań nie rozpisuj się jednak za bardzo, bo w samym CV nie o nie głównie chodzi. Uwagę powinna przyciągać raczej nazwa ukończonej przez Ciebie uczelni, stopień zaliczonych studiów oraz miejsca, w których wykonywałeś już pewne obowiązki zawodowe.

Chcesz zrobić wrażenie osoby nadążającej za współczesnymi trendami? W takim razie w komplecie do papierowej lub online wersji CV, stwórz jeszcze indywidualny profil na Linkedin. Tam opisz wszystko to, co w CV – dodając informacje uzupełniające, sugerowane przez serwis społecznościowy. Potencjalni pracodawcy dzięki osobistym kontom będą mogli odnaleźć Cię sami, choć Ty nie czekaj na ruch z ich strony, tylko weź sprawy w swoje ręce.

Gotowe dokumenty i linki porozsyłaj w interesujące Cię miejsca pracy. Chcesz pracować jako przedstawiciel handlowy? Możesz przejrzeć oferty, dostępne m.in. na: https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st/gorzow-wielkopolski;l. I w branżach związanych z szeroko pojętym handlem i usługami jesteś bowiem tak samo mile widzianym kandydatem, co w innych sektorach gospodarki. /Artykuł Sponsorowany/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent