Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Nerwica Skóry – Co To Takiego? Kogo Może Spotkać i Jakie Są Jej Objawy?

Drukuj

Nerwica Skóry – Co To Takiego? Kogo Może Spotkać i Jakie Są Jej Objawy?

Nerwica – powszechnie spotykana choroba XXI wieku

Mówiąc o nerwicy skóry, warto zacząć od ogólnego pojęcia nerwicy. Obecnie ta choroba jest uznawana za powszechną. Cierpi na nią wiele ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci, miejsca zamieszkania czy stylu życia. Zapadnięcie na nerwicę spowodowane jest wieloma czynnikami. Najczęściej największe oddziaływanie na tę chorobę ma jakość życia i ilość stresu, która się w nim pojawia. Jednak równie duży wpływ mają również uwarunkowania genetyczne oraz środowisko, w jakim żyjemy.

Sama nerwica objawia się na wiele różnych sposobów i wpływa na cały organizm. Zaczyna się od pogłębienia zmęczenia i nieradzenia sobie z emocjami, a następnie choroba atakuje resztę ciała. Pojawiają się bóle głowy i brzucha, nerwobóle w plecach czy klatce piersiowej oraz różnorodne problemy ze skórą. Ta z kolei jest bardzo unerwiona, przez co odczuwa wszystko, co dzieje się w organizmie. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o jej pielęgnacji i zawsze o nią dbać, nawet w czasie stresu i dużej ilości nerwów.

Jakie są objawy nerwicy skóry?

Nerwicę skóry bardzo trudno wykryć. Jej objawy nie są jednoznaczne i mogą łączyć się z wieloma innymi chorobami skórnymi. Najczęściej problem zaczyna się od wysuszenia skóry. Widoczne są zmiany jej kolorytu, utrata blasku i elastyczności. Następnie na cerze zaczynają pojawiać się krosty, zaczerwienienia, a temu wszystkiemu towarzyszy silny świąd. Nieustające drapanie się tylko pogłębia problem, a przez pozostawione ślady paznokci, skóra jest jeszcze bardziej osłabiona i mogą się na niej pojawiać liczne nierówności i blizny.

Nerwica skóry może również przybrać inną formę i spowodować zwiększenie produkcji łoju. W ten sposób doprowadzić może do zwiększenia szansy na powstanie trądziku albo jego rozwoju, jeżeli już się z nim borykamy. Do tego przyspiesza proces powstawania zmarszczek czy tak zwanych „worków” pod oczami, które często są pierwszą oznaką chronicznego zmęczenia i stresu. Równie często pojawiają się również wypieki na twarzy. Nerwica skóry przybiera wiele różnych form i daje różne objawy, dlatego ciężko ją jednoznacznie zdiagnozować.

Sygnały wysyłane przez organizm – jak możemy sobie pomóc?

Warto jednak przyjrzeć się działaniu swojego organizmu. Jeśli występuje nerwica skóry, będą pojawiać się też inne sygnały wysłane przez organizm. Można zauważyć wtedy nasilające się ataki paniki, liczne fobie, lęki oraz zaburzenia somatyczne. Takie objawy zbagatelizowane i nieleczone mogą przyczynić się do powstania cięższych chorób, np. depresji, bulimii czy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Dlatego w przypadku dostrzeżenia już pierwszych objawów przemęczenia połączonego z nieumiejętnym radzeniem sobie z emocjami, warto udać się do specjalisty. Pomoże on poradzić sobie z tymi objawami zawczasu, zanim nasz stan ulegnie pogorszeniu. Po rozpoczęciu leczenia zaczną skuteczniej działać również wszystkie kosmetyki, które zadbają o skórę i pomogą w eliminacji objawów nerwicy skóry.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent