Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Evonik Opracował Nowy Proszek PEBA do Drukowania 3D

Drukuj

Evonik Opracował Nowy Proszek PEBA do Drukowania 3D

Evonik Industries AG opracował elastyczny materiały z tworzyw sztucznych na bazie PEBA (polieteroamid blokowy) do zastosowania w druku 3D, który uważa się, że został on użyty do druku 3D po raz "pierwszy na świecie". Nowy wysoko zaawansowany proszek ma wysoką elastyczność i wytrzymałość i jest odpowiedni dla różnych technologii druku 3D opartych na proszku, powiedziała firma Evonik w oświadczeniu z 23 sierpnia. Produkt powstał w wyniku "intensywnej" współpracy firmy Evonik /Essen, Niemcy/ oraz  firmy EOS GmbH /Krilling /Niemcy/, specjalizującej się w produkcji dodatków.

W ramach partnerstwa elastyczny proszek został zoptymalizowany do użycia w systemach spiekania laserowego EOS, a EOS obecnie sprzedaje materiał proszkowy pod nazwą "PrimePart ST". Według Evonik, wydrukowane części 3D wykonane z nowego proszku PEBA wykazują wysoki stopień elastyczności, doskonałą odporność na związki chemiczne i wyjątkową trwałość w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 90°C. Dodatkowo, proszek jest uważany za "idealnie dopasowany" do produkcji funkcjonalnych części 3D z tworzyw sztucznych o wysokiej technologii - zarówno w przypadku prototypów, jak i produktów seryjnych.

"Elastyczne materiały polimerowe znacznie poszerzają możliwości produkcji dodatków, ponieważ pozwalają nam realizować nowe, wymagające aplikacje na atrakcyjnych rynkach" - wyjaśnił Fabian Stoever, starszy menedżer produktu ds. Polimerów w firmie EOS. Różnorodność materiałów, powiedział Stoever, umożliwia produkcję pojedynczych zaawansowanych technologicznie komponentów funkcjonalnych, a także "bardziej wyrafinowane koncepcje 3D, które wykorzystują cały zakres materiałów".

Materiał PEBA nadaje się do różnych technologii druku 3D opartych na proszku, takich jak spiekanie laserowe (LS), spiekanie o dużej prędkości (HSS) lub spryskiwanie spoiwem. Opracowanie elastycznego proszku o wysokiej wydajności rozszerza dotychczasową ofertę Evonik z zakresu materiałów do druku 3D, które do tej pory zawierały tylko proszek PA 12. /Źródło: PNE/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Ankieta

Plastline

Plastinvent