Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

Certyfikat SSL

Drukuj

Certyfikat SSL

Skuteczna ochrona, czyli certyfikat SSL

W dobie licznych ataków hakerskich, czy wykradania danych szyfrowanie informacji w sieci jest koniecznością. Jednym z najbardziej znanych standardów w tej dziedzinie jest certyfikat SSL (ang. Secure Socket Layer). Ten protokół sieciowy kodowany jest z użyciem trudnej do złamania metody klucza publicznego czy kryptografii krzywych eliptycznych. Składa się na niego fragment kodu lub cyfrowy plik komputerowy. Dzięki temu wszelkie dane przesyłane pomiędzy przeglądarką internetową użytkownika a serwerem zawierającym domenę są zaszyfrowane i nie do odczytania dla nieuprawnionej osoby, która co najwyżej „przechwyci” ciąg niezrozumiałych symboli.

Wiarygodność w sieci

Zaufanie w sieci ma ogromne znaczenie. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych, czy działalności e-commerce. Pojawianie się wszelkiego rodzaju ostrzeżeń o tym, że witryna jest niezaufana lub niezabezpieczona skutecznie zniechęca klientów i odwiedzających stronę. Najczęściej pojawia się ono właśnie w sytuacji, gdy dana domena nie posiada certyfikatu SSL lub jest on już nieważny. Wszystkie strony, które posiadają SSL mają symbol zamkniętej kłódki w pasku adresowym, gdzie można podejrzeć podstawowe informacje.

Certyfikat SSL jest wydawany przez urzędy certyfikacyjne po dokładnej weryfikacji zgodnie z surowymi kryteriami. Dzięki temu SSL ma najwyższy stopień wiarygodności spośród certyfikatów Extended Validation.

Zalety certyfikatu SSL

Oprócz wspominanych korzyści certyfikat SSL gwarantuje też lepsze pozycjonowanie stron, które go posiadają. Przeglądarki wymagają go również przy uruchamianiu szybszego protokołu HTTP/2. SSL spełnia także wymagania ochrony danych osobowych ujęte w RODO.

Jakie certyfikaty SSL są dostępne?

Najprostszym rodzajem certyfikatu SSL jest DV (Domain Validated). Choć jest bezpłatny, to jego wadą jest konieczność częstej aktualizacji oraz brak jakiejkolwiek gratyfikacji finansowej dla właściciela domeny w przypadku złamania szyfrowania.

OV (Organization Validation) i EV (Extended Validation) są płatne. Podlegają ściślejszej weryfikacji, przy „wycieku danych” przysługuje też odszkodowanie dla posiadacza domeny. Z kolei certyfikat typu Wildcard gwarantuje zabezpieczenie domeny głównej i nielimitowanej ilości subdomen i jest polecany dla bardziej rozbudowanych sklepów, czy projektów internetowych. Wszystkie te rodzaje są dostępne na domeny.pl. Skorzystaj z naszej oferty!

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent