Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Zastosowanie Form Wtryskowych. Dlaczego Tak Chętnie Się Po Nie Sięga?

Drukuj

Zastosowanie Form Wtryskowych. Dlaczego Tak Chętnie Się Po Nie Sięga?

Warto poznać ich najmocniejsze strony oraz dowiedzieć się jak wygląda proces wtryskiwania. Nie każdy posiada na ten temat dostatecznie rozbudowaną wiedzę, a jej poszerzenie jest jak najbardziej wskazane

Formy wtryskowe i wtryskiwanie - kluczowe informacje

Formy wtryskowe odpowiadają za nadanie wyrobom pożądanych parametrów. Chodzi tutaj m.in. o kształt, wielkość oraz trwałość. Nieodpowiednio dobrane i skonstruowane formy poskutkują tym, iż wyroby nie będą posiadały optymalnych parametrów, a w procesie produkcji dojdzie do opóźnień, ponieważ po drodze pojawiają się błędy produkcyjne, które trzeba będzie wyeliminować. W formie wtryskowej umieszcza się płynne tworzywo, dzięki czemu można uformować gniazdo i uzyskać pożądany produkt. Nie ma też żadnych problemów z pozbyciem się wypraski.

Fullbax Formy oferuje produkcję i projektowanie form wtryskowych

Jak jednak wygląda cały proces wtryskiwania i z jakich etapów się składa? Stworzenie wyrobu nie może się obyć bez ogrzania materiału i upłynnienia tworzywa. Następnie dochodzi do wtrysku tworzywa do przygotowanej wcześniej formy, ostudzenia wyrobu i opróżnienia formy. Profesjonalne przeprowadzenie tych czynności jest zależne m.in. od poziomu wykwalifikowania zatrudnionych fachowców oraz od posiadanych maszyn, narzędzi i akcesoriów (np. dyszy).

Gdzie można się spotkać z formami wtryskowymi i po jakie rodzaje można sięgać?

Pozostało zastanowić się nad tym, gdzie tak właściwie można się spotkać z omawianymi formami wtryskowymi? Są one bardzo rozpowszechnione przede wszystkim przy produkcji seryjnej i pozwalają na zminimalizowanie błędów produkcyjnych, szybsze realizowanie zleceń oraz oszczędność czasu. To także gwarancja uzyskania wysokiej klasy wyrobów o dość nietypowych kształtach.

Nic dziwnego, że wtryskiwanie tworzyw sztucznych jest wykorzystywane w tak wielu zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Z pomocą tego procesu tworzy się m.in. podzespoły do maszyn, akcesoria medyczne i uszczelki. Zainteresowani inwestorzy mają do wyboru dwa podstawowe rodzaje form wtryskowych: zimnokanałowe (koszt wytworzenia konkretnego wyrobu stoi na dość dobrym poziomie, lecz trzeba się przygotować na większe zużycie energii) oraz gorącokanałowe (mało ubytków, lecz w formach mogą się pojawić zanieczyszczenia). Po te pierwsze sięga się w przypadku tworzyw termoplastycznych, a po drugie, gdy klientom zależy na tworzywach termoutwardzalnych.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent