Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Ten sam magazyn, więcej miejsca. Regały magazynowe, które dodają m3

Drukuj

Ten sam magazyn, więcej miejsca. Regały magazynowe, które dodają m3

To, jak wydajny jest magazyn, zależy przede wszystkim od stopnia wykorzystania kubatury obiektu, czyli nagromadzenia towarów, sprzętów i wyposażenia. Zwiększając przestrzeń, zyskujesz sprawniejsze zaplecze logistyczne firmy. Poznaj sposoby na uefektywnienie magazynu bez konieczności jego rozbudowy.

Rozbudowa magazynu oznacza dla firmy wielomiesięczną przerwę w normalnym funkcjonowaniu. Kosztowna i czasochłonna inwestycja wprowadza chaos i może generować straty.

Czy można jej uniknąć?

Tak. Jeśli Twój problem nie tkwi w rozmiarze magazynu, lecz w jego zagospodarowaniu. To możliwe, zwłaszcza gdy pomieszczenia nigdy nie były objęte spójnym projektem, a wyposażenie (regały magazynowe, wózki, palety) dokupowane było w oparciu o bieżące potrzeby.

Regały magazynowe – wybierz konstrukcje wjezdne lub przepływowe

Podstawowym elementem wyposażenia zaplecza są regały magazynowe, czyli znane Ci konstrukcje z belek i półek, służące do przechowywania towarów. Choć na pozór wszystkie wydają się być do siebie podobne, różnią się przeznaczeniem, funkcją i potencjałem.

Dwa typy regałów magazynowych, wjezdne i przepływowe, są szczególnie chętnie wykorzystywane w branżach takich, jak e-commerce czy farmaceutyczna. Dlaczego? Potrafią osiągnąć najwyższe wskaźniki, jeśli chodzi o zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Oto, ich zalety i główne różnice konstrukcyjne.

Regały magazynowe wjezdne: składowanie towarów podobnych

Wjezdne regały magazynowe stosuje się w magazynach przechowujących duże ilości towarów jednego typu, zwykle ułożonych na paletach. Dzięki możliwości ustawienia artykułów gęsto obok siebie, wskaźnik wykorzystania dostępnej przestrzeni obiektu, może dla regałów wjezdnych wynieść nawet do 85 procent.

Ich zaletą jest ułatwienie dostępu do każdej palety – operator może to zrobić szybko i wygodnie. Dzięki wyposażeniu regałów w profile typu heavy duty (wysokowytrzymałościowe konstrukcje), regały wjezdne są odporne na duże obciążenia.

Instalacje wjezdne składują towary blokowo, czyli jeden na drugim, przy czym dostęp do środkowych jest możliwy dopiero po zabraniu pozostałych.

Stosowanie regałów wjezdnych zleca się szczególnie dla magazynów, które przechowują towary w oparciu o zasadę LIFO (skrót od Last in, First Out, czyli ostatnie wyszło, pierwsze przyszło).

Fot. Niebieskie Regały Magazynowe Wjezdne Firmy Nedcon Silesia w Hali Magazynowej

Regały magazynowe przepływowe. Gdy w magazynie jest duża rotacja

Przepływowe regały magazynowe umożliwiają dostęp do każdej palety w sposób bezpośredni, co jest ich największą zaletą. Ustawia się je w szeregach i łączy na zamocowanych w podłodze szynach. Dzięki temu, można przesuwać je do siebie bliżej lub rozsuwać tworząc ścieżkę między nimi. Takie rozwiązanie sprawia, że zamiast wielu ścieżek dostępu, wystarczy jedna, ruchoma. Zaoszczędzone miejsce można więc wykorzystać na więcej regałów.

Magazyny przepływowe można łatwo zautomatyzować poprzez zdalne sterowanie ruchem regałów. To umożliwia błyskawiczne wykonywanie zadań operatorom wózków widłowych.

Regały przepływowe znajdują zastosowanie przede wszystkim dla składowania produktów zgodnie z zasadą FIFO, czyli First In, First Out.

Odkryj regały magazynowe od Nedcon Silesia

Opisane regały magazynowe to zaledwie jeden ze sposobów na usprawnienie logistyki w firmie. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w swoim magazynie, zdecyduj się na współpracę z doświadczonym projektantem przestrzeni logistycznych. Być może uchroni Cię to przed kosztowną rozbudową zaplecza. Może też sprawić, że rozwiniesz skrzydła i wskoczysz na zupełnie nowy poziom prowadzenia przedsiębiorstwa.

Nedcon Silesia od 40 lat produkuje i dostarcza regały magazynowe przedsiębiorstwom z całego kraju. Dołącz do grona ponad 800 zadowolonych Klientów i  odkryj sposoby na podkręcenie wydajności Twojego biznesu.

undefined

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent