Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Siemens Udostępnił Platformę Druku 3D

Drukuj

Siemens Udostępnił Platformę Druku 3D

  • Siemens udostępnił platformę Additive Manufacturing Network (AMN), aby umożliwić sprawne projektowanie i wydruk 3D komponentów medycznych, potrzebnych personelowi szpitali do walki z pandemią COVID-19.
  • W ramach AMN projektanci, inżynierowie i usługodawcy z całego świata specjalizujący się w druku 3D zaoferują swoją wiedzę wszystkim zainteresowanym placówkom medycznym.
  • Projektanci i inżynierowie Siemensa wesprą realizację wniosków projektowych.

Reagując na aktualne potrzeby związane z pandemią COVID-19, Siemens udostępnił swój portal Additive Manufacturing Network (AMN) oraz firmowe drukarki 3D, aby przyspieszyć projektowanie i produkcję komponentów medycznych. Od teraz lekarze, szpitale i instytucje potrzebujące urządzeń medycznych, a także projektanci i usługodawcy posiadający certyfikaty do druku 3D komponentów medycznych mają wspólne miejsce, gdzie mogą realizować zamówienia na wydruki 3D.

AMN łączy projektantów i dostawców wydruków 3D z chętnymi na zamówienie takich usług, aby umożliwić szybszą i mniej skomplikowaną produkcję sprzętu oraz części zamiennych do maszyn takich jak np. respiratory. Platforma AMN Siemensa jest dostępna na całym świecie – także w Polsce -  i obejmuje cały łańcuch produkcji: od projektowania i symulacji działania, poprzez sprawdzenie prototypu, aż po proces drukowania.

- W obliczu zachwiania łańcucha dostaw sprzętu medycznego oraz konieczności adaptacji niestandardowych rozwiązań do wsparcia personelu medycznego istotny jest jak najszybszy proces projektowania, prototypowania, testów oraz produkcji. Doskonałe zastosowanie znajduje tu technologia przyrostowa (czyli druk 3D), którą można wykorzystać m.in. do produkcji elementów przyłbic ochronnych czy zaworów respiratorów – mówi Sebastian Lemieszek, Digital Maturity Assessor, który w Siemens Polska zajmuje się technologiami związanymi z digitalizacją.

Projektanci i inżynierowie Siemensa wspierają realizację projektów i zamówień zgłoszonych przez AMN, m.in. pomagając w konwersji projektów na pliki do druku. Potrzebne komponenty można następnie wydrukować za pomocą certyfikowanych medycznie drukarek 3D należących do firm partnerskich platformy. Drukarki 3D Siemensa są również dostępne w bazie* i w razie potrzeby mogą być używane do lokalnego drukowania komponentów oraz części zamiennych do urządzeń medycznych.

Także dostawcy usług drukowania 3D w Polsce mogą w łatwy sposób dołączyć do platformy AMN, rejestrując się na stronie. 

- Gorąco zachęcamy polskich wykonawców specjalizujących się w druku 3D oraz szpitale do zarejestrowania się w bazie. Tą inicjatywą chcemy umożliwić placówkom medycznym uzyskanie szybszej odpowiedzi na ich potrzeby – podkreśla Mariusz Zabielski, CEO w Siemens Digital Industries Software.

Więcej informacji na temat AMN można znaleźć na stronie: https://sie.ag/2UCg7Gq

*Aktualna lista usługodawców

Kontakt dla mediów

Aleksandra Borys

Tel. +48 22 339 36 85; e-mail: 

Obserwuj nas na Twitterze: www.twitter.com/siemensplm

Siemens Digital Industries (DI) to lider w dziedzinie innowacji ukierunkowanych na automatyzację i cyfryzację. Poprzez ścisłą współpracę z partnerami i klientami, DI napędza cyfrową transformację w branży przetwórczej i produkcji części dyskretnych. Portfolio rozwiązań Digital Enterprise obejmuje zestaw produktów, rozwiązań i usług odpowiednich dla różnych etapów procesu produkcyjnego, w celu zintegrowania i digitalizacji całego łańcucha wartości przez przedsiębiorstwa o różnej wielkości. Wyjątkowe portfolio rozwiązań oferowanych przez DI, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych potrzeb poszczególnych sektorów, wspiera klientów w ich dążeniu do zwiększenia wydajności i elastyczności. DI nieustannie wprowadza kolejne innowacje do swojego portfolio rozwiązań, by wzbogacić je o najnowocześniejsze i przyszłościowe technologie. Siemens Digital Industries, z siedzibą w Norymberdze w Niemczech, zatrudnia około 76.000 osób na całym świecie.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalny lider technologiczny, którego nazwa od ponad 170 lat stanowi synonim technicznej doskonałości, innowacji, jakości, rzetelności oraz działalności prowadzonej na międzynarodową skalę. Spółka działa na całym świecie, skupiając swoje wysiłki na wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej, inteligentnych rozwiązaniach infrastrukturalnych stosowanych w budynkach i rozproszonych systemach energetycznych, a także na automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle przetwórczym i produkcyjnym. Dzięki stanowiącej odrębny podmiot spółce Siemens Mobility, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla sektora transportu kolejowego i drogowego, Siemens wyznacza trendy na światowych rynkach związanych z przewozami pasażerskimi i towarowymi. Dzięki posiadaniu pakietów większościowych w spółkach giełdowych, takich jak Siemens Healthineers AG oraz Siemens Gamesa Renewable Energy, Siemens cieszy się także pozycją wiodącego światowego dostawcy technologii medycznych, usług z zakresu ochrony zdrowia, a także przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla lądowych i morskich farm wiatrowych. W roku obrotowym 2019, który zakończył się 30 września br., firma Siemens uzyskała przychody w wysokości 86,8 mld EUR oraz wygenerowała dochód netto w wysokości 5,6 mld EUR. Według stanu na koniec września 2019 roku, spółka zatrudniała około 385.000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.siemens.com.

 

Uwaga: Wykaz znaków towarowych firmy Siemens można znaleźć tutaj. Pozostałe znaki towarowe należą do swoich odnośnych właścicieli.

 

 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent