Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Plastics Europe Polska RSS

Rekordowa Edycja Konferencji IdentiPlast

Drukuj

Rekordowa Edycja Konferencji IdentiPlast

Profesjonaliści z całego świata dyskutują o wyzwaniach związanych z tworzywami sztucznymi

14 edycja konferencji IdentiPlast, wiodącej europejskiej konferencji poświęconej recyklingowi i odzyskowi tworzyw sztucznych należała do rekordowych, zarówno pod względem frekwencji, jak i zasięgu – podczas dwóch dni konferencji, w której wzięło udział blisko 340 uczestników, w 12. sesjach tematycznych wystąpiło blisko 50 prelegentów, nie tylko z Europy, ale także USA, Kanady, Japonii, Indonezji, Kolumbii czy Ghany.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali wspólnie Bruce Margetts, prezes British Plastics Federation (BPF) oraz Javier Constante, prezes PlasticsEurope. W swoich przemówieniach podkreślali ogromną rolę i znaczenie przemysłu w poszukiwaniu efektywnych rozwiązań związanych z odpadami tworzyw sztucznych oraz zwracali uwagę na wartość tworzyw sztucznych jako cennego materiału, który raz wyprodukowany, powinien być wykorzystywany wielokrotnie.

Pierwszy dzień konferencji poświęcony był zagadnieniom związanym ze zrównoważonym rozwojem i rozwiązaniami stosowanymi w różnych krajach. zrównoważonym rozwiązaniom. Daniel Calleja Crespo, Dyrektor Generalny DG ENVI w Komisji Europejskiej podkreślił, że przemysł tworzyw sztucznych ma kluczowe znaczenie dla gospodarki europejskiej, zwracając uwagę, że tworzywa jako materiał nie powinny być przedstawiane tylko w negatywnym świetle, ponieważ mają one ogromny potencjał w procesie transformacji europejskiej gospodarki w kierunku obiegu zamkniętego. Dzień drugi konferencji koncentrował się na aspektach technicznych gospodarowania odpadami tworzyw sztucznych, w tym m.in. na sposobach poprawy selektywnej zbiórki, rozwoju technologii sortowania oraz na możliwościach dostosowania procesów recyklingu do różnych rodzajów odpadów.

Philip Law, dyrektor generalny BPF, podsumowując konferencje stwierdził: „Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani, że udało nam się zgromadzić tak wielu czołowych ekspertów w zakresie recyklingu i gospodarki odpadami, którzy wspólnie dyskutowali nad tym jak przyspieszyć proces dochodzenia do gospodarki obiegu zamkniętego.” 

Karl-H. Foerster, Dyrektor Wykonawczy PlasticsEurope, podkreślił, że „dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zaprezentowanym podczas konferencji i intensywnej wymianie poglądów i doświadczeń łatwiej będzie budować koalicje, które pozwolą wspólnie osiągnąć cele recyklingu określone w dobrowolnych zobowiązaniach przemysłu”.  

Konferencja IdentiPlast 2019, która odbyła się w dniach 7-8 marca w Centrum Konferencyjnym Queen Elizabeth II w Londynie, została zorganizowana przez PlasticsEurope przy wsparciu BPF.

* * *

PlasticsEurope Polska, fundacja reprezentująca producentów tworzyw sztucznych w Polsce, jest częścią europejskiego stowarzyszenia PlasticsEurope działającego na terenie Europy Centralnej z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem, do którego poza Polską, Niemcami, Austrią i Szwajcarią, należą również Węgry, Słowenia, Słowacja oraz Republika Czeska. 

PlasticsEurope jest jednym z czołowych europejskich stowarzyszeń branżowych, którego centra zlokalizowane są w Brukseli, Frankfurcie, Londynie, Madrycie, Mediolanie i Paryżu. Stowarzyszanie utrzymuje kontakty z europejskimi i krajowymi stowarzyszeniami branżowymi i skupia ponad 100 firm członkowskich, których łączny udział w produkcji wszystkich polimerów wytwarzanych w krajach Unii Europejskiej (EU28), a także w Norwegii, Szwajcarii i Turcji, wynosi powyżej 90%.
Europejski przemysł tworzyw sztucznych w znacznym stopniu przyczynia się do zwiększenia zasobności w Europie poprzez upowszechnianie innowacyjnych rozwiązań i podwyższenie standardu życia obywateli oraz umożliwia efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych, a także ochronę klimatu. 
Ponad 1,5 miliona ludzi pracujących w około 60 000 firm (głównie w sektorze średnich i małych przedsiębiorstw, które zajmują się przetwórstwem) generuje obroty o wartości powyżej 340 mld euro rocznie. Przemysł tworzyw sztucznych obejmuje producentów polimerów – reprezentowanych przez PlasticsEurope, przetwórców – reprezentowanych przez EuPC oraz producentów maszyn – reprezentowanych przez EUROMAP. 

Więcej informacji na stronach internetowych: www.plasticseurope.org  www.plasticsconverters.eu  www.euromap.org.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent