Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Druk 3D RSS

Nowe Centrum Technologii Druku 3D Evonik

Drukuj

Nowe Centrum Technologii Druku 3D Evonik

Evonik dalej rozwija swoją działalność w obszarze wytwarzania przyrostowego. Firma zajmująca się specjalistycznymi chemikaliami otworzyła nowe centrum technologiczne druku 3D w Austin w Teksasie. Zakład w USA odegra kluczową rolę w globalnej sieci innowacji Evonik w opracowywaniu nowych, gotowych do użycia materiałów do fuzji w złożu proszkowym, wytwarzanych w technologii Structured Polymers.

Pionier w dziedzinie materiałów proszkowych do stapiania w łożu proszkowym
Nowe Centrum Technologii Polimerów Strukturalnych firmy Evonik obejmuje laboratorium technologii aplikacji z drukarkami 3D i obszarem przetwarzania, laboratorium badawczo-rozwojowe, pomieszczenia produkcyjne i powiązane powierzchnie biurowe, a także sale konferencyjne. Kompleks budynków posiada nowoczesne systemy wyciągu powietrza, spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz odpowiada obowiązującym normom ergonomii miejsca pracy.
 
„Nowe Centrum Technologiczne kontynuuje historię sukcesu polimerów strukturalnych pod parasolem firmy Evonik. Stworzyliśmy teraz niezbędne ramy, aby wprowadzić tę zaawansowaną technologię do produkcji proszków polimerowych do druku 3D na rynku” - mówi Thomas Große-Puppendahl, dyrektor z pola wzrostu innowacji w produkcji przyrostowej w Evonik.
 
Vikram Devarajan, dyrektor zarządzający Centrum Technologii Druku 3D w Austin w Teksasie, dodaje: „Rozszerzając nasze możliwości w Ameryce Północnej, wysyłamy ważny sygnał do naszych partnerów w regionie, że możemy teraz lepiej wspierać ich nowymi możliwościami technologicznymi w rozwoju materiałów na własnym podwórku ”.
 
Historia sukcesu polimerów strukturalnych
W styczniu 2019 roku Evonik przejął Structured Polymers Inc., amerykański start-up zajmujący się materiałami do druku 3D, po zainwestowaniu w firmę dwa lata wcześniej poprzez jednostkę venture capital. Dało to Grupie dostęp do nowej opatentowanej technologii, której deklarowanym celem jest rozszerzenie istniejącego portfolio produktów o specjalne proszki polimerowe do wytwarzania przyrostowego. Technologia Structured Polymers opiera się na granulacie polimeru, który jest przetwarzany na drobny proszek w różnych etapach. W procesie tym można wytwarzać proszki polimerowe o kontrolowanej wielkości ziaren w zakresie średnic od 0,1 do 400 μm, jednocześnie oferując bardzo dobre właściwości materiałowe.
 
W wyniku przejęcia pod koniec 2019 roku na rynek zostały wprowadzone pierwsze gotowe do użycia materiały proszkowe: dwa termoplastyczne elastomery na bazie innowacyjnych kopoliestrów do proszkowych technologii druku 3D. Oba produkty charakteryzują się wysoką elastycznością i elastycznością w połączeniu z dobrą sprężystością, pozostają wytrzymałe i elastyczne po procesie drukowania bez uszczerbku dla jakości powierzchni i są dostępne w kolorze białym lub czarnym, w zależności od zastosowania.
 
Ponad 20 lat doświadczenia w materiałach
Rynek druku 3D kwitnie, a tempo wzrostu jest dwucyfrowe. Evonik jest światowym liderem w produkcji proszków poliamidu 12 (PA 12), które od ponad 20 lat są wykorzystywane w produkcji przyrostowej. Oprócz poliamidu 12 lub poliamidu 613, inne produkty, takie jak elastyczne proszki PEBA, biomateriały o jakości GMP dla technologii medycznej oraz cała gama dodatków i komponentów, takich jak dyspergatory, polepszacze płynności, modyfikatory reaktywne i nanokompozyty, poszerzają portfolio produktów.
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Ankieta

Plastline

Plastinvent