Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Druk 3D RSS

ERIKS Rozszerza Produkcję Przyrostową o Drukarki Ultimaker

Drukuj

ERIKS Rozszerza Produkcję Przyrostową o Drukarki Ultimaker

Holenderski konglomerat Eriks (www.eriks.com), który specjalizuje się w komponentach maszyn i usługach technicznych dla różnych sektorów przemysłu, rozszerza możliwości produkcji przyrostowej w swoim głównym zakładzie w Alkmaar o kilka drukarek 3D firmy Ultimaker (www.ultimaker.com). Głównym celem jest wytwarzanie części zamiennych oraz w mniejszym stopniu oryginalnych części wyposażenia. Alkmaar jest także miejscem zakładu produkcyjnego, gdzie produkuje się części z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego.

Eriks korzysta z dodatkowych maszyn Ultimaker „S5”, aby pomóc klientom w szybszym konstruowaniu części z większą swobodą projektową niż byłoby to możliwe przy użyciu formowania wtryskowego. Grupa wykorzystuje tę technologię również do produkcji pomocy produkcyjnych i elementów zapewniających bezpieczeństwo pracy we własnych zakładach produkcyjnych. „Tylko w 2019 roku udało nam się zaoszczędzić ponad 350.000 EUR”, powiedział Sander Splinter, dyrektor zarządzający Eriks Netherlands. „Teraz pozwalamy naszym klientom korzystać z know-how. Doradzamy im, które części nadają się do drukowania 3D i wspólnie opracowujemy aplikacje”.

Podobnie jak CEO firmy Ultimaker, Jos Burger, Splinter dostrzega „ogromny potencjał” do zastosowań przemysłowych w druku 3D. Według Burgera: „Jak pokazują dane związane z drukowaniem 3D, tylko 35% firm wprowadziło produkcję przyrostową. Marże są obecnie pod dużą presją w wielu branżach na całym świecie. Wydajność stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną, a drukowanie 3D odgrywa w tym ważną rolę”.

Eriks jest częścią SHV Holding z siedzibą w holenderskim Utrechcie. Założona w 1940 roku fima sprzedaje i rozwija gamę dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, inżynierii mechanicznej i przemysłowej, a także spożywczego i farmaceutycznego w 29 zakładach zatrudniających około 7500 pracowników. Sprzedaż w 2018 roku wyniosła około 1,9 mld EUR.

Jego oferta obejmuje uszczelki, pasy napędowe i węże wykonane z gumy, PVC, PTFE i PU. Ponadto firma oferuje części formowane wtryskowo i obrabiane oraz profile wytłaczane z elastomerów, tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych, w niektórych przypadkach wzmocnionych włóknami węglowymi i szklanymi. Półprodukty, takie jak arkusze, pręty, folie i profile uzupełniają jej portfolio produktów. Eriks przejął między innymi firmę Fischer Kunststoff w 2010 roku, ale w 2017 roku sprzedał ją firmie Röchling (www.roechling.com). /Źródło: PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent