Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

Kontrakty CFD - Wszystko, Co Warto Wiedzieć

Drukuj

Kontrakty CFD - Wszystko, Co Warto Wiedzieć

Kontrakty CFD - wszystko, co trzeba wiedzieć 

Jeśli mówimy o inwestowaniu, kluczem do sukcesu jest z jednej strony wiedza i doświadczenie, z drugiej jednak żaden z traderów nie jest w stanie w stu procentach przewidzieć tego, jakie zmiany nastąpią na rynku. W związku z tym konieczne są też określone umiejętności oraz znajomość realiów, w tym najważniejszych instrumentów, jakimi można posłużyć się w świecie inwestycyjnym, aby było to dla nas korzystne. 

Czego dotyczą kontrakty CFD? 

Wiele osób na pewno zetknęło się z nazwą CFD, ale nie do końca wiedzą, co dokładnie oznacza. Tymczasem, pod pojęciem tym kryją się po prostu - od angielskiego contract for difference - kontrakty na różnicę kursową/cenową. Jest to jeden z głównych elementów większości rynków inwestycyjnych, zaczynając od tradycyjnej giełdy, kończąc na kryptowalutach czy wreszcie rynku Forex, a więc inwestowaniu w pary walutowe. Kontrakt CFD to nic innego jak umowa, jaką inwestor zawiera z brokerem, a jej przedmiotem jest zakład o to, czy kurs danego aktywa bazowego wzrośnie czy spadnie. W tego typu zestawieniu zwycięzca może być tylko jeden i to właśnie on zgarnia całą różnicę kursową czy cenową. 

Kontrakty CFD - gdzie można je zawierać?

Inwestowanie poprzez kontrakty CFD nie jest tak skomplikowane, jakby się mogło wydawać. W tym celu należy jednak zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia online, dzięki którym będzie można w prosty, szybki i bezpieczny sposób zawrzeć tego typu kontrakt. Mowa m.in. o platformie transakcyjnej od Saxo, która daje dostęp do wszystkich najważniejszych światowych rynków. Inwestor może dokonać transakcji w zaledwie kilka sekund, za pomocą kilku kliknięć z poziomu jednego konta. Co więcej, w razie jakichkolwiek problemów uzyskuje pomoc techniczną oraz merytoryczną od zaufanych ekspertów.  

CFD - co jeszcze warto wiedzieć? 

Kontrakty CFD polegają więc na spekulacji, a nie realnym obrocie aktywami. Nie dochodzi tutaj do zmiany właściciela, dzięki czemu wszystko odbywa się dynamicznie, nie trzeba spełniać wygórowanych formalności, a to sprawia, że obie strony oszczędzają sporo czasu. Przy kontraktach tego typu stosuje się ponadto tzw. dźwignię finansową, inaczej zwaną lewarowaniem. W praktyce polega to na tym, że przy pierwotnym wkładzie finansowym, zwiększa się nawet kilkukrotnie wartość całej inwestycji. Plusem jest w tym przypadku to, że proporcjonalnie rośnie też potencjalny zysk, ale z drugiej strony mamy do czynienia ze wzrostem kwoty, którą można stracić. Jest to więc bardzo opłacalny zabieg, ale wiążący się ze znaczącym ryzykiem, dlatego należy dokładnie przemyśleć i przeanalizować taki ruch, a następnie dokonać świadomej i odpowiedzialnej inwestycji.  







 

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Ankieta

Plastline

Plastinvent