Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Aktualności RSS

Akcja Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce z Okazji Dnia Ziemi

Drukuj

Akcja Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce z Okazji Dnia Ziemi

Grupa Azoty wraz z Radą Osiedla Mościce włączyły się w obchody Światowego Dnia Ziemi, organizując akcję pod hasłem "Zbieram i Segreguję". W ramach wydarzenia tereny zielone na osiedlu Mościce sprzątali mieszkańcy, pracownicy Grupy Azoty, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, łącznie kilkaset osób. 

Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi na kwestie właściwej segregacji odpadów, a w szczególności odpowiedzialnego postępowania z tworzywami, których producentem jest między innymi Grupa Azoty. Tegoroczna inicjatywa Grupy Azoty i Rady Osiedla Mościce jest początkiem szerszych działań o charakterze edukacyjnym. 

Organizatorzy wydarzenia zwracali uwagę, że tworzywa to nowoczesne materiały z ogromnym potencjałem również w sferze ekologii i oszczędności zasobów. Właściwe traktowanie tworzyw na każdym etapie cyklu życia od produkcji, poprzez projektowanie i użytkowanie wyrobów, po recycling, pozwala na uwolnienie tego potencjału, a istotnym ogniwem łańcucha jest właśnie zbiórka, segregacja i ponowne wykorzystanie.

Jako spółka odpowiedzialna społecznie, chcemy mieć swój udział w budowaniu pozytywnych zachowań środowiskowych. Podejmujemy szereg działań, aby ograniczać wpływ na środowisko naturalne już na etapie produkcji. Dla przykładu, na naszych instalacjach produkujących tworzywa stale pracujemy nad udoskonalaniem procesów produkcji - obecnie zbieramy i ponownie wykorzystujemy już blisko 90% odpadów produkcyjnych, optymalizujemy procesy i ograniczamy zużycie energii i emisję CO2. Uzupełnieniem tych działań są inicjatywy taka jak akcja „Zbieram i Segreguję”, która wspiera racjonalne wykorzystanie tworzyw na wszystkich etapach ich cyklu życia – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Promując czystość naszej planety w dniu 22 kwietnia Rada Osiedle Mościce wraz z Grupą Azoty zachęciła mieszkańców Mościc i całego Tarnowa do wspólnego sprzątania w ramach Światowego Dnia Ziemi.  Czystość naszej planety ma  wpływ na nasze zdrowie i jakość naszego życia. Przyszłość należy do ludzi, którzy ją tworzą, dlatego musimy być odpowiedzialni i chronić to, co dla nas ważne.  Mościce - miasto ogród nierozerwalnie zawsze związane były z Zakładami Azotowymi obecnie Grupą Azoty. Cieszę się ze Grupa Azoty włączyła się w akcje promującą ekologie i dbanie o nasze środowisko – mówi Edyta Kowalska, Wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Mościce.

W akcji, na zaproszenie Grupy Azoty wzięli także udział przetwórcy tworzyw: Cellfast i firma Dantar, przekazując dla uczestników sprzątania rękawice i worki foliowe. Podczas finału wydarzenia w budynku Grupy Azoty w Willi Kwiatkowskiego w Tarnowie, wręczone zostały okolicznościowe dyplomy dla dzieci i młodzieży biorącej udział w akcji. Przekazane zostały także drobne eko-upominki od Grupy Azoty.

Lista placówek biorących udział w akcji „Zbieram i Segreguję”

  • Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie
  • Przedszkole Publiczne nr 35 z Oddziałem Integracyjnym
  • Szkoła Podstawowa Nr 20 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Tarnowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie
  • Zespół Szkół Technicznych im. I. Mościckiego w Tarnowie - Mościcach
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie

* * * 

Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju. 

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

ALBIS - In Touch With Plastics

Plastline

Plastinvent