Za nami VII edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową – licencjacką, magisterską lub inżynierską, na temat nowatorskiego zastosowania tworzyw sztucznych, którego organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych. W tym roku główna nagroda trafiła do Pana Adriana Lipkowskiego z Politechniki Warszawskiej za pracę zatytułowaną: „Wytwarzanie absorberów energii uderzenia przy zastosowaniu kompozytu węglowego o spoiwie termoplastycznym oraz zbadanie wpływu architektury zbrojenia na ich zdolność do względnego pochłaniania energii".
W dynamicznie rozwijającym się świecie tworzyw sztucznych, firma Canexpol wyróżnia się jako lider innowacji i jakości. Zlokalizowana w Ostrowi Mazowieckiej, Canexpol jest nie tylko znaczącym producentem wyrobów z tworzyw sztucznych w regionie mazowieckim, ale również cenionym partnerem na rynku międzynarodowym.
LANXESS po raz kolejny zajmuje wysokie pozycje rankingach dotyczących zrównoważonego rozwoju. W rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) Europe LANXESS zajął pierwsze miejsce w kategorii "Chemicals" z wynikiem 79 na 100 punktów oraz trzecie miejsce w DJSI World. Firma uzyskała szczególnie dobre wyniki w kategoriach strategii klimatycznej, wody, zarządzania produktami i bezpieczeństwa pracy.
Folia stretch - ten pozornie prosty materiał, pełni niezwykle istotną rolę w świecie logistyki i ochrony towarów. Ale czy wiesz, jakie funkcje spełnia i dlaczego warto poznać producenta, który stoi za jej produkcją? Zapraszam do zgłębienia roli folii stretch oraz odkrycia tajemnic jednego z wiodących producentów w Polsce, który nie tylko dostarcza wyjątkowe produkty, ale także definiuje standardy jakości i innowacji w branży.
Traysealery, pakowarki, kartoniarki, różnorodne opakowania i etykiety oraz wiele innowacji z branży na premierowej edycji Targów IN-PACK! Swoje produkty zaprezentują firmy o europejskiej randze, jak Mitsubishi, Maszyny Pablo, czy Polpack. Przedsiębiorcy mogą jeszcze dołączyć do grona wystawców wydarzenia zaplanowanego od 13 do 15 lutego w Targach Kielce.
Konstruowanie nowych robotów stanowi jednak osobną kategorię, w której największym wyzwaniem dla inżynierów jest osiągnięcie: specjalnej funkcjonalności, umożliwienia pracy w nietypowych warunkach środowiskowych, czy zastosowanie takich rozwiązań mechanicznych, aby zapewnić maszynie większą „zwinność w poruszaniu się”.
European Energy przewiduje, że Polska będzie liczącym się graczem w unijnych staraniach o rozwój produkcji zielonego wodoru z odnawialnych źródeł energii. Ogromne pieniądze, które w technologie chce zainwestować Bruksela, mogą być szansą na rozwój tego sektora w Polsce.
Czechy, Rumunia i Ukraina w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Japonia, Kazachstan, Wietnam i Malezja w Azji - to najbardziej perspektywiczne kraje dla polskich firm, które myślą o ekspansji zagranicznej – wynika z raportu „Kierunek: Wschód. Aktualne trendy i atrakcyjne kierunki ekspansji zagranicznej w obliczu zawirowań geopolitycznych” opracowanego przez PFR TFI i PwC we współpracy z KUKE.
Współczesne technologie wymagają zaawansowanych rozwiązań, zwłaszcza jeśli chodzi o programowanie maszyn CNC. W środowisku przemysłowym, szybkość i precyzja stanowią podstawę osiągnięcia sukcesu. W tym kontekście, program TopSolid CAM wyróżnia się jako doskonałe narzędzie, umożliwiające efektywne programowanie i sterowanie różnorodnymi maszynami numerycznymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem oraz odkrycia pełnego potencjału, jaki posiada program TopSolid CAM!
W ubiegłym miesiącu firma Coperion poinformowała, że opracowała rozwiązanie procesowe umożliwiające energooszczędną produkcję mieszanek kopolimeru akrylonitryl-butadien-styren (ABS), przy czym kluczową rolę odgrywa wytłaczarka dwuślimakowa ZSK Mc18.
Chińska firma zajmująca się inżynierią procesową Zhejiang Zonepic Petrochemical Technology jest licencjodawcą metody mieszania ABS metodą szczepienia emulsyjnego i polimeryzacji w masie, która umożliwia produkcję mieszanek ABS w różnych odmianach i gatunkach. Zaprojektowała kilka dużych instalacji wykorzystujących wy