Odkryj sekrety druku UV na drewnie, techniki idealne dla kreatywnych projektów i wysokojakościowej personalizacji przedmiotów. Wykonanie trwałego i efektownego nadruku na drewnie wymaga szczególnej wiedzy i zastosowania adekwatnych metod. Druk UV to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie wyrazistych kolorów i wykończeń odpornych na działanie czynników zewnętrznych. W naszym poradniku znajdziesz wskazówki, jak przygotować drewnianą powierzchnię, wybrać odpowiedni rodzaj tuszu UV oraz jakich urządzeń użyć, aby efekt końcowy przekroczył Twoje oczekiwania. Poznaj
25 kwietnia br. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Kredytu Ekologicznego – instrumentu wspierającego inwestycje polskiego biznesu w poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii. Z instrumentu mogą skorzystać m.in. firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Przedsiębiorstwa mogą otrzymać nawet do 80% dofinansowania na planowane przedsięwzięcia.
Badania amerykańskich naukowców wykazały, że zabawki erotyczne są pomijanym źródłem mikroplastiku i ftalanów, które ich zdaniem mogą być toksyczne. Naukowcy twierdzą także, że biorąc pod uwagę ich intymne zastosowanie, ich odkrycia uwydatniają potrzebę większej regulacji branży zabawek erotycznych, aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z uniwersytetów Duke i Appalachian State.
Gdy posiadamy dom, musimy pogodzić się z tym, że utrzymanie go w dobrym stanie wymaga wiele pracy. Regularnie pojawia się coś drobnego do zrobienia i nie zawsze możemy wykonać takie zadanie przy użyciu zwyczajnych narzędzi. Są prace, do których po prostu potrzebujemy specjalistycznego sprzętu. Odpowiednie narzędzia to także podstawa wielu elementów budowy własnego domu. Oto przykłady takich prac i narzędzia, które powinniśmy użyć, by dobrze je wykonać.
Nowatorskie na światowym rynku maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych już zajmują miejsca w Targach Kielce. Fachowcy ustawiają i montują całe linie produkcyjne. We wtorek, 21 maja zostaną uruchomione, by tysiące zwiedzających poznawało ich możliwości i podejmowało decyzje o zakupie. Przez cztery dni najnowsze technologie do przetwarzania tworzyw pokażą swoje możliwości, ekspresowo będą produkować m.in. kufle do piwa, butelki, tłoki do strzykawek i skrzynki warsztatowe.
Do 15 maja br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała łącznie 100 tys. ton polipropylenu. To poziom produkcji osiągnięty w ramach rozruchu i testów parametrów gwarantowanych na instalacji PDH (odwodornienia propanu), i PP (polipropylenu), jak również na AUX (instalacjach pomocniczych) i HST (morski terminal gazowy).
W dynamicznym świecie łańcuchów dostaw, hala logistyczna staje się strategicznym centrum operacyjnym, zapewniającym płynność procesów dystrybucyjnych i konkurencyjność na rynku. Budowa nowoczesnej hali logistycznej to złożony proces, wymagający precyzyjnego planowania, fachowej realizacji i ścisłej współpracy z doświadczonym partnerem.
Firmy z sektora tworzyw sztucznych stoją przed szeregiem wyzwań. Odpowiedzią na wiele z nich jest transformacja cyfrowa. Wdrażając nowoczesne rozwiązania informacyjne, w tym system ERP, firmy produkcyjne są w stanie znacznie nadrobić dług cyfrowy i usprawnić posiadane procesy. Przyjrzyjmy się bliżej wyzwaniom firm produkcyjnych z sektora tworzyw sztucznych i zobaczmy, jak sobie z nimi poradzić dzięki aplikacjom biznesowym.
Regranulaty. Słowo, które wywołuje skrajne emocje. Chyba jednak wszyscy zgadzają się co do tego, że są one wyzwaniem. Do tego dochodzi Dyrektywa ROP, potrzeby wynikające z korporacyjnych polityk ESG i naciski ze strony organizacji branżowych i klientów. Są jednak na rynku rozwiązania, które pokazują, że osiągnięcie pożądanego stanu pt. “więcej oszczędności + zachowanie jakości” jest możliwe.
Obecnie tylko 16% produkowanych tworzyw sztucznych jest poddawanych recyklingowi. Spowodowane jest to najczęściej aspektem ekonomicznym. W większości przypadków taniej jest wyprodukować nowy surowiec niż poddać recyklingowi zużyty. Wiele tworzyw sztucznych zawiera dodatki lub jest mieszanką różnych polimerów co sprawia, że trudniej je poddać recyklingowi. Materiał używany do recyklingu mógł być wystawiony na różne warunki, które mogą wpływać na jego właściwości w przeciwieństwie do świeżo wyprodukowanego surowca.