Popyt na poliacetal w Europie powoli się poprawiał w ciągu trzeciego kwartału, gdy działalność przemysłowa ożywiła się po okresie spowodowanym przez COVID-19 w pierwszej połowie 2020 roku. Istnieją nadal niepokojące oznaki dotyczące rozszerzającej się epidemii wirusa w całej Europie. Dlatego też nadal panuje niepewność związana z przemysłem inżynieryjnych termoplastów. Na rynku europejskim nie odnotowano żadnych problemów ani braków dostaw.
Oszacowano, że ceny ABS spadły we wrześniu o 8 EUR/T, zgodnie z ogólnymi zmianami kosztów surowców i ustabilizowały się na poziomie 1394-1541 EUR/T. Ceny styrenu zostały ogłoszone na poziomie 745 EUR/T w kontraktach wrześniowych, co oznacza spadek o 22 EUR/T w stosunku do sierpnia. Ceny kontraktowe butadienu umocniły się na poziomie 410 EUR/T we wrześniu, co oznacza wzrost o 25 EUR/T w porównaniu z poprzednim miesiącem. Ceny kontraktowe akrylonitrylu wzrosły nieznacznie o 3 EUR/T.
Ceny PBT nadal spadają, a trzeci kwartał oscylował na poziomie niższym o 30-35 EUR/T. Z kolei rynek PTA w Europie pozostawał nadpodażowy przez większą część roku, a ponieważ popyt na PET zaczyna słabnąć po ograniczonym popycie sezonowym w sierpniu, stawki operacyjne zostały skorygowane w dół. Obecnie konsumowane są dalsze zapasy, ponieważ łańcuch wartości poliestru zaczyna przygotowywać się na okres końca roku. Szereg wytwórni PET zostało wyłączonych zgodnie z zaplanowanymi konserwacjami pod koniec sierpnia i we wrześniu, co również niekorzystnie wpłynie na po
Choć wystawa nieco mniej okazała niż w poprzednich latach, to nadal wydarzenie spełniało swoją podstawową funkcję – było skuteczną platformą biznesową, o czym podczas przedsięwzięcia przekonywali wystawcy: - Jesteśmy tutaj przede wszystkim dlatego żeby pokazać, że w tych trudnych czasach firma jest, żyje, nie boi się wystawiać. Wydaje mi się, że Targi Kielce zrobiły wszystko, żeby nas zabezpieczyć od strony epidemiologicznej – są ankiety, bramki dekontaminacyjne. Targi zrobiły wszystko, a do nas należy pokazanie się, bo wydaje mi się, że bez spotkań bizneso
Wraz z niedawno ogłoszonym częściowym przejęciem przedsiębiorstwa utylizacji odpadów Suez w Holandii, Luksemburgu, Niemczech i Polsce, niemiecki dostawca usług utylizacji odpadów PreZero rozwija się na arenie międzynarodowej. Oprócz transakcji w czterech krajach firma zakupiła w całości firmę Suez zajmującą się utylizacją i recyklingiem odpadów w Szwecji.
Największy w Europie Wschodniej producent kaprolaktamu, który jest surowcem do poliamidu 6, KuibyshevAzot uruchomił swoją pierwszą europejską linię do compoundingu w Rudolstadt w Niemczech (i jednocześnie siódmą na świecie), o mocach produkcyjnych 12.000 ton rocznie. To posunięcie odzwierciedla strategię KuibyshevAzot mającą na celu rozszerzenie łańcucha wartości poliamidu 6 i poszerzenie obecności firmy w Europie Zachodniej.
Firma Trinseo, światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nią spółki w Europie, ogłosiły podwyżkę dla wszystkich polistyrenów (PS), poliwęglanów (PC) oraz kopolimerów ABS i SAN z dniem 1 października 2020, lub tak szybko jak na to pozwolą obecne umowy. Ceny kontraktowe produktów wymienionych powyżej wzrosły w następujący sposób...
Niemiecka firma chemiczna Evonik Industries ogłosiła opracowanie nowego osteokondukcyjnego polieteroeteroketonu (PEEK), który poprawia połączenie kości i implantów. Firma będzie realizować docelowe aplikacje za pomocą produktów marki „Vestakeep Fusion”, które zostały zaprezentowane m.in.: podczas wirtualnej konferencji „Eurospine” w dniach 6-9 października 2020 r.
Włoska firma Xenia we współpracy z producentem chemikaliów Arkema opracowała „XECARB SL”, nową rodzinę lekkich kompozytów, wypełnionych włóknem węglowym, które mogą być stosowane w branży produkcji dronów, kobotów a także w sektorze sportowym.
Chemiczna Grupa dystrybucyjna IMCD poinformowała, że nabyła 100% kapitału zakładowego fińskiej firmy Kokko-Fiber która dostarcza tworzywa sztuczne wzmocnione włóknami i inne produkty kompozytowe. Żadne warunki umowy nie zostały ujawnione.