Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Czytelnia RSS
  z 31

Poradnik Przetwórstwa TS - Poliacetale (POM)

Prezentowany poradnik zawiera szereg przydatnych informacji dotyczących przetwórstwa wtryskowego poliacetalu Delrin, będącego produktem Firmy Du Pont.

Poradnik Przetwórstwa TS - Poliestry (PET, PBT)

Prezentowany poradnik zawiera szereg przydatnych informacji dotyczących przetwórstwa wtryskowego poliestrów Crastin (PBT) oraz Rynite (PET), będących produktami Firmy Du Pont.

Poradnik Przetwórstwa TS - Poliamidy (PA6, PA6.6)

Prezentowany poradnik zawiera szereg przydatnych informacji dotyczących przetwórstwa wtryskowego poliamidów Minlon (PA6/PA6.6) oraz Zytel (PA6/PA6.6), będących produktami Firmy Du Pont.

Tworzywa Wzmacniane Długimi Włóknami (LFT) – cz. 3

W zależności od procesu, konstrukcja wytłaczarki może odgrywać większą lub mniejszą rolę w produkcji LFT. Na przykład, w tradycyjnym procesie pultruzji i "powlekania drutu", od stopu i włókna wchodzących tylko razem do głowicy, celem wytłaczarki w znacznej mierze jest stopienie polimeru, zmieszanie i rozproszenie innych dodatków.

Tworzywa Wzmacniane Długimi Włóknami (LFT) – cz. 2

Prawdopodobnie jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych w sektorze LFT jest niedawna fuzja Coperion i Protec Polymer Processing. W ogłoszeniu o współpracy w listopadzie ubiegłego roku, Coperion poinformował, że poszerza swoją ofertę technologii LFT w Europie i Azji. Obie firmy wspólnie oferują obecnie kompletne instalacje do produkcji granulatu LFT.

Tworzywa Wzmacniane Długimi Włóknami (LFT) – cz. 1

Tworzywa wzmacnianie długim włóknem (LFT) stanowią doskonałą alternatywę dla metali i innych droższych kompozytowych tworzyw konstrukcyjnych w zastosowaniach wymagających dużej wytrzymałości przy niskim ciężarze.

PLA - Polikwas Mlekowy

PLA - polilaktyd, polikwas mlekowy, (ang. polylactic acid), jest biodegradowalnym termoplastycznym poliestrem, wytwarzanym z surowców odnawialnych. Największym producentem polilaktydu na świecie jest firma Nature Works LLC z USA.

Funkcjonalność i Kolor Na Miarę Potrzeb

Warstwy kurzu na powierzchni z tworzyw sztucznych, np. we wnętrzach samochodowych, są niekorzystne z uwagi na wrażenia wizualne. Nagromadzeniu pyłu można zapobiegać lub opóźniać za pomocą specjalnie opracowanych inhibitorów statycznych, które są dopasowane do odpowiedniego typu tworzywa sztucznego. Ponadto inhibitor przewodzący może być dodawany wspólnie z barwnikiem w jednym etapie procesu...

Brighton Waste House

Architekt Duncan Baker-Brown oraz Uniwersytet Brighton, Wydział Sztuki, podjęli nowy, „żywy” eksperyment w zrównoważonym budynku. Brightonowski „Waste House” jest trwającym projektem z udziałem studentów Uniwersytetu, radą miejską Brighton & Hove oraz z szeroko zakrojonym wsparciem ze strony przemysłu i społeczeństwa. Ma na celu stworzenie sposobu na najbardziej...

X-Rite Na Targach Plastpol

Wśród wystawców tegorocznej edycji targów Plastpol w Kielcach już po raz kolejny znalazła się firma X-Rite Pantone, obecna na stoisku swojego partnera handlowego – firmy Reprograf. Zaprezentowała ona szereg nowych rozwiązań kontrolno-pomiarowych, znajdujących zastosowanie przy produkcji i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Targi były też okazją do spotkań z obecnymi i potencjalnymi...
1  2  3  4  5  6  7    31
Plastline