Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-07] Sytucja Na Rynku Poliwęglanu

Drukuj

[2017-07] Sytucja Na Rynku Poliwęglanu

Ceny poliwęglanu w trzecim kwartale nadal były przedmiotem dyskusji w połowie lipca, po znacznym wzroście odnotowanym w drugim kwartale. Dostawcy oczekują utrzymania bieżącej ceny w trzecim kwartale, gdyż utrzymywał się dobry popyt na rynku na początku lipca. Trinseo wydało oświadczenie o podwyżkach cen poliwęglanu w wysokości 70 EUR/T, obowiązujące od 1 czerwca, ale ogólnoświatowa akceptacja tego wzrostu nie została potwierdzona.

Pod koniec lipca i sierpnia dostrzeżone zostało osłabienie aktywności na rynku, z powodu schematów typowych dla okresu letnich wakacji. Producenci i przetwórcy w Europie Południowej w ciągu ostatnich kilku tygodni wstrzymują swoją produkcję lub co najmniej zmniejszają produkcję w tym okresie. Producentom zazwyczaj trudno jest uzyskać podwyżki cen w okresie trzeciego kwartału, ale trudne warunki rynkowe mogą pomóc sprzedającym utrzymać status quo przez cały kwartał.

Na rynku BPA popyt w Europie pozostawał silny, a producenci twierdzili, że materiał został w całości wyprzedany.
Kupujący domagają się obniżki cen w oparciu o spadki cen surowców, ale producenci nie chcą dopuścić do tej sytuacji. Konsumpcja na rynku poliwęglanu oraz żywic epoksydowych pozostają na wysokim poziomie.

Import azjatycki powraca do poziomów około 5-6 tys. ton miesięcznie, co utrzymuje równowagę na rynku. Kupujący twierdzą, że są w stanie zdobyć materiał i nie widzą ograniczeń, o których informują producenci. Jednak wydaje się, że ceny utrzymują się na poziomie 1300-1400 USD/T. /Źródło: TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline