Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-07] Stabilne Ceny POM w Lipcu

Drukuj

[2017-07] Stabilne Ceny POM w Lipcu

Europejscy uczestnicy rynku poliacetalu mają wiele tematów do rozważenia w ciągu trzeciego kwartału, ponieważ negocjacje cenowe na IIIQ w połowie lipca wciąż jeszcze trwały. Producenci POM osiągnęli znaczny wzrost cen w drugim kwartale, co było pierwszą tak istotną zmianą cen od około dwóch lat.

Niektórzy uczestnicy rynku byli optymistycznie nastawieni do utrzymania poziomu cen w trzecim kwartale, ale obecnie występuje presja na spadek cen na rynku, głównie ze względu na niższe koszty surowców. W lipcu pojawił się zróżnicowany pogląd na poziom cen rynkowych. Europejscy producenci dążyli do utrzymania stabilności cen na wysokim poziomie ze względu na silny popyt, który spowodował, że wielu producentów w lipcu pozostało z bardzo niskim poziomem zapasów. Jednak jeden z uczestników rynku poinformował, że niektórzy dostawcy byli skłonni zaoferować niższe ceny w porównaniu do czerwca.

Europejskie ceny kontraktowe kopolimeru w lipcu utrzymywały się na poziomie 2000-2150 EUR/T DDP NWE, a ceny homopolimeru w zakresie 2600-2950 EUR/T DDP NWE, podobnie jak w czerwcu.

Spadek cen kontraktowych na metanol był spodziewany w trzecim kwartale, a wynegocjowane umowy w ujęciu kwartalnym ustalone zostały na poziomie o 90 EUR/T niższym w porównaniu z poziomem z drugiego kwartału. Niektórzy producenci obniżyli ceny o 130 EUR/T na trzeci kwartał.

Niektórzy konsumenci stwierdzili, że ceny POM powinny obniżyć się w wyniku niższych cen surowców. Jednak niektórzy uczestnicy rynku (głównie kupujący) nie wierzą w znaczące spadki cen w trzecim kwartale, ponieważ oczekuje się utrzymania silnego popytu. Dodatkowym tematem dla analiz rynkowych jest potencjalny wpływ ceł antydumpingowych ustalonych przez władze chińskie na producentów z Korei Południowej, Tajlandii i Malezji. Producenci ze wszystkich tych krajów aktywnie eksportują swoje materiały do ​​Chin, a wielu z nich także do Europy. Jeśli materiały od tych producentów staną się niekonkurencyjne na chińskim rynku, to może się zdarzyć, że większe ilości produktów trafią do Europy w celu utrzymania odpowiedniego poziomu sprzedaży.

W trzecim kwartale spodziewane jest również uruchomienie nowego zakładu joint venture Celanese / SABIC w Arabii Saudyjskiej, a uczestnicy rynku poinformowali, że rynek europejski jest naturalnym celem dla materiałów produkowanych w tym obiekcie. /Źródło:TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline