Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2015-04] Wzrost Popytu Na Poliwęglan

Drukuj

[2015-04] Wzrost Popytu Na Poliwęglan

Rynek europejski w ciągu ostatnich 6-8 tygodni odnotował wzrost popytu regionalnego oraz wzrost eksportu do krajów azjatyckich. Producenci poinformowali o eksportowej sprzedaży w kwietniu jak i planach na maj, ze względu na sytuacje na rynku walutową, z którą łączy się otwarcie eksportu do Azji w pierwszym kwartale.

Dostawcy informują o zmianach sytuacji na rynku PBT związanymi tak z trudnościami w nadążeniu realizacji zamówień od klientów regionalnych, a także związanego ze wzrostem popytu eksportowego. Statystyki eksportowe, które są dostępne tylko za dwa pierwsze miesiące tego roku, jeszcze nie odzwierciedlają tego wzrostowego trendu, ale w najbliższej przyszłości trend ten zacznie być zauważalny.

Ceny rynkowe poliwęglanu w pierwszym kwartale w Europie rozliczane były po niższych cenach, ale sytuacja ta uległa zmianie od marca. Firma Trinseo ogłosiła wzrost cen naturalnego PBT o 350 EUR/T, a firma Bayer i SABIC podniosłą ceny o 300 EUR/T.

Wyższe ceny zostały przeforsowane dla wszystkich gatunków poliwęglanu  a wzrost cen zależny był od rodzaju oraz klienta, poinformowali uczestnicy rynku. Wzrosty cen w dolnym zakresie odnotowywane są na poziomie 150-300 EUR/T, a w górnym zakresie o około 40-70 EUR/T, jednakże podwyżki te nie zostały potwierdzone. Notowania cen poliwęglanów do zastosowań ogólnych utrzymują się na poziomie 2275-2475 EUR/T DDP, a do zastosowań optycznych 2250-2450 EUR/T DDP. 

Firma SABIC poinformowała o zamiarze zmniejszenia produkcji w swojej fabryce o zdolnościach produkcyjnych 260 tys.ton w Bergen op Zoom, w Holandii w drugim kwartale, ale nie zostało powiedziane, jaka liczba linii produkcyjnych zostanie zamknięta.

Popyt regionalny jak i eksportowy na rynku BPA był silny w marcu, a na pewno znacząco lepszy niż w ciągu ostatnich sześciu lub siedmiu lat. Europejscy producenci mieli możliwość eksportu do Chin BPA, a niektórzy lokowali także produkt na powiązanych ze sobą rynkach lokalnych. /Źródło: Tecnon OrbiChem/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline