Polecamy

Na Skróty

Świat Tworzyw RSS
  z 33

Polietyleny Małej Gęstości - Optymalnie Zaprojektowane Dla Folii Do Laminacji

Opakowanie jest dziś wysoce rozwiniętym produktem marketingowym, który reklamuje i sprzedaje swą zawartość. Atrakcyjność opakowania często decyduje o powodzeniu tego, co zawiera w środku. Innowacyjne opakowanie to szereg kompromisów uwzględniających komfort użytkownika, bezpieczeństwo produktu oraz aspekty ekonomiczne i środowiskowe. Takie wysokie wymagania rynku wpływają na dynamiczny rozwój...

Nowe Aplikacje Dla Trogamidu-u Firmy Evonik

W 2017 na targach MIDO w Mediolanie we Włoszech, firma Evonik zaprezentuje swój nowy produkt - ramki okularów sportowych wyprodukowane z TROGAMID®, zaawansowanego tworzywa poliamidowego o doskonałych właściwościach w zakresie przejrzystości. TROGAMID® uważany jest za idealny zamiennik dla już istniejących materiałów, głównie w pod względem lepszej odporności na użycie i trwałości.

RIGIDOL – Nowy Produkt firmy LERG

Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – rozszerzył swoją ofertę o nową grupę produktową: poliole poliestrowe. Poliole poliestrowe są ważnym składnikiem wielu spienionych i niespienionych systemów poliuretanowych, które wykorzystywane są do wytwarzania poliuretanów. Powstają w wyniku połączenia ich z izocyjanianami. Poliole produkowane przez firmę LERG, pod nazwą RIGIDOL...

LANXESS Zaprezentuje Nowe Rozwiązania Dla Przemysłu Oponiarskiego

Jednostka Rhein Chemie Additives (ADD) koncernu LANXESS przedstawi różnorodne rozwiązania dla producentów opon na targach Tire Technology Expo, które odbędą się w dniach 14–16 lutego 2017 roku w Hanowerze (stoisko ADD: C224, hala 2). Będą one obejmowały kompleksowe portfolio przyjaznych dla środowiska środków antyadhezyjnych do opon Rhenodiv, farb do znakowania opon Rhenomark, membran...

Butelki PET Jako Alternatywa Dla Opakowań Alkoholu

Greiner Packaging produkuje butelki PET dla polskiego klienta, gdzie rynek produktów alkoholowych zdominowany jest przez szklane butelki Wódka Sobieski dla polskiego rynku, jest sprzedawana obecnie w butelce z PET o pojemności 1,75l, która jest formowana w

Moplen EP3134 Do Wytwarzania Opakowań Sztywnych

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z. o.o. („BOPS”) w swej ofercie handlowej, proponuje najnowszy produkt Moplen EP3134, który jest wytwarzany przez LyondellBasell w Europie Zachodniej przy użyciu wysokowydajnego katalizatora metaloorganicznego, który nie zawiera ftalanów.

SABIC Rozbudowuje Portfolio Polimerów Spienialnych

SABIC pomaga w poprawie właściwości fizycznych samych polimerów poprzez ich spienianie. SABIC rozszerza swój portfel o kolejne poliolefiny (m.in. elastomery POP i plastomery POP) oraz termoplastyczne tworzywa konstrukcyjne, takie jak poliwęglan (PC) LEXAN™, modyfikowany polifenyloeter (PPE) NORYL™ i polieteroimid (PEI) Ultem™.

Specjalne Stroje Bayern Monachium Z Recyklingu

Europejski gigant futbolu Bayern Monachium 5 listopada wystąpił na boisku w specjalnym zestawie strojów wykonanych w całości z tworzywowych odpadów zebranych w oceanie.

Wzrost Wykorzystania Tworzyw Sztucznych w Samochodach

Przemysł motoryzacyjny jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem dla tworzyw sztucznych. Oprócz światowych zasobów liczących już ponad 1,2 mld pojazdów, ponad 90 mln jednostek jest dodawanych każdego roku. Niemiecka firma konsultingowa Ceresana szacuje, że taki poziom produkcji samochodów przekłada się na zużycie tworzyw sztucznych w ilości 15 mln ton rocznie (lub 167 kg na pojazd).

Medyczne Gatunki PEEK/PAEK Firmy Solvay

Firma Solvay ogłosiła na EUROSPINE 2016, że z pośród jej medycznych gatunków polimerów, polieteroeteroketonu (PEEK)KetaSpire® i poliaryleterketonu (PAEK) AvaSpire®, jeden z pionierów urządzeń medycznych, Shanghai Reach Medical Instrument Company, umożliwi rozwijanie lżejszych, bardziej ergonomicznych i wysoce opłacalnych, wielorazowych zestawów instrumentów chirurgii kręgosłupa.
1  2  3  4  5  6  7    33

ergokantor.pl

   

PlasticsEurope Polska