Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Prezentacje RSS

BASF Przoduje W Druku 3D

Drukuj

BASF Przoduje W Druku 3D

Firma BASF New Business nabyła 100% udziałów firmy Innofil3D producenta włókienniczego, z siedzibą w Emmen w Holandii. Zatwierdzenie władz antymonopolowych nie jest wymagane.

Volker Hammes, Dyrektor Zarządzający BASF New Business, powiedział: "Dzięki temu przejęciu firma BASF idzie krok po kroku wzdłuż łańcucha wartości i obecnie może dostarczyć nie tylko granulat z tworzywa sztucznego do drukowania 3D, ale także następny poziom przetwarzania: włókna ciągłe".

Jeden krok w przód

Włókna specjalistyczne Innofil3D (długie, cienkie włókna z tworzyw sztucznych) stosowane są w produkcji włókien ciągłych. Jest to specjalny proces drukowania 3D, który wytwarza artykuły warstwa po warstwie z topionego tworzywa sztucznego. Funkcjonalność nadruku jest określona nie tylko przez tworzywa sztuczne, ale również przez konsekwentnie wysoką jakość włókien. W ofercie firmy BASF znajdą się produkty z holenderskiego asortymentu produktów termoplastycznych do drukowania 3D.

Wzmacnianie rozwiązań do drukowania 3D

Volker Hammes wyjaśnił: "Po niedawno ogłoszonym wprowadzeniu rozwiązań BASF 3D Printing Solutions, z siedzibą w Heidelbergu w Niemczech, jest to kolejny ważny krok w kierunku wzmocnienia naszej firmy w tym segmencie". Innofil3D będzie kontynuować swoją obecną działalność gospodarczą, a także stanie się kluczową platformą rozwoju i produkcji filamentów.

Volker Hammes powiedział: "Dobrze wypełniony rurociąg produktowy firmy Innofil3D w połączeniu z planami firmy BASF dotyczącymi opracowania włókien o wysokiej wydajności będzie stanowić ważną podstawę rozwiązań BASF dla drukowania warstwowego 3D". Doświadczony i udany zespół Innofil3D wzmocni zespół BASF 3D Printing Solutions.

Jeroen Wiggers, Dyrektor Zarządzający Innofil3D wyjaśnił: "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że jesteśmy częścią BASF. Jedną z pierwszych bezpośrednich zalet jest to, że przyspieszy to dalszy rozwój najnowszych technologii włókienniczych, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej pomagać naszym klientom odnieść sukces zarówno teraz, jak i w przyszłości". /Źródło: Omnexus/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline