Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS

Rynek Chemiczny UK Po Brexicie – Możliwe Zmiany?

Drukuj

Rynek Chemiczny UK Po Brexicie – Możliwe Zmiany?

Wycofanie Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej nie doprowadzi do większego złagodzenia europejskich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska, które obecnie obowiązują w kraju, według Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego (CIA - Chemical Industries Association). "Jeśli chcemy dostępu do rynków, będzie musiała być akceptowana harmonizacja wielu przepisów", powiedział na konferencji prasowej CIA w Londynie Tom Crotty, prezes stowarzyszenia i dyrektor chemicznego giganta Ineos.

Podczas gdy stowarzyszenie miało jeszcze formalnie omówić głosowanie tego punktu Brexit, Crotty powiedział: "Byłbym bardzo zaskoczony, gdyby przemysł chemiczny UK widział to jako wielką okazję do wycofania się z tych wszystkich rozporządzeń, nie lubimy i mówimy: "zaczynamy ponownie i niszczymy wszystko: bez REACH, bez systemu handlu emisjami". "Tak się jednak nie stanie, jeśli chodzi o nas".

Opinia Crotty została powtórzona przez Prezesa CIA Steve Elliot, który zauważył, że "mielibyśmy trudną i nieprzyjemną pracę z firmami, które już przeszły ścieżkę rejestracyjną REACH".

Elliot powiedział dalej, że na podstawie ostatniego sondowania opinii przychodzących od premier Wielkiej Brytanii Theresa May, przemysł chemiczny będzie miał teraz kilka miesięcy, aby dokładnie określić, czego potrzebuje z negocjacji Brexit. Stowarzyszenie chemiczne już określiło swoje priorytety w takich rozmowach, skupiające się wokół: dostępu do rynku; dostępności wykwalifikowanej siły roboczej; oraz dostępu i bezpieczeństwa energii po przystępnej cenie.

Według najnowszych danych CIA, Europa pozostała największym obszarem wywozowym dla brytyjskiego przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, z handlem na ścieżce wzrostu - przynajmniej wstępnie Brexit.

Wartość eksportu produktów chemicznych i farmaceutycznych z Wielkiej Brytanii do UE w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku wzrosła o 6 %, do około 11 mld GBP (13,16 mld EUR), dane sugeruje CIA, w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Import wynosił około 14,5 mld GBP (17,3 mld EUR), poinformowało CIA. /Źródło: EPN/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Ankieta

Plastline

Plastinvent