Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS
  z 10

Celanese Potwierdziła Komercyjne Testy Poliacetalu

Firma Celanese Corporation ogłosiła niedawno aktualizację dotyczącą wspólnego przedsięwzięcia Ibn Sina i budowy instalacji produkującej poliacetal o mocach 50 000 ton w Jubail Industrial City w Arabii Saudyjskiej. Firma Celanese potwierdziła, że obiekt znajduje się w fazie testowania w przygotowaniu do produkcji komercyjnej spodziewanej w trzecim kwartale 2017 roku. Po pomyślnym uruchomieniu...

Włoscy Producenci Maszyn z Nową Nazwą i Logo

Na ostatnim zgromadzeniu generalnym Assocomaplast, włoskiego stowarzyszenia reprezentującego producentów maszyn tworzyw sztucznych i producentów form, została zmieniona jego nazwa na Amaplast (AMP, www.amaplast.org). Akronim Amaplast oznacza "Associazione Macchine Plastica" /tłum. własne Stowarzyszenie Producentów Maszyn do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych/. Stowarzyszenie nadało nowe logo...

Nowy Klej Barierowy Do Opakowań Poliolefinowych

Firma Dow Chemical wprowadziła nowy typ kleju barierowego do opakowań z poliolefin, który pozwala na zastąpienie wielowarstwowych „konstrukcji opakowaniowych” łączcych metalizowany PET i folie aluminiowe z warstwami poliolefinowymi. Nowy klej Adcote L86-500 przeznaczony jest do średnich zastosowań barierowych i ma na celu zapewnienie dodatkowej ochrony przed...

Nifco z DuPont Dołącza do Projektu Jaguara

Specjalistyczny producent części samochodowych Nifco UK ujawnił szczegóły nowatorskiego produktu, stanowiącego część projektu Alive6 prowadzonego Jaguar Land Rover (JLR) z funduszy rządowych z Advanced Propulsion Centre.

Recykling Butelek PET

General Motors dodał 2 mln butelek po wodzie od mieszkańców Flint, Michigan do swojej inicjatywy recyklingu butelek po wodzie Do Your Part. Firma współpracuje z Schupan Recycling w sprawie zbierania butelek. Tworzywo jest myte, płatkowane i przekształcone we włókninę, aby wytworzyć trzy produkty: pokrywy silnika samochodu Chevrolet Equinox V-6, materiał izolacyjny dla kurtek The Empowerment...

Rynek Chemiczny UK Po Brexicie – Możliwe Zmiany?

Wycofanie Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej nie doprowadzi do większego złagodzenia europejskich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska, które obecnie obowiązują w kraju, według Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego (CIA - Chemical Industries Association).

Wzrost Rynku Pojazdów Autonomicznych

Najnowsze badania oraz rozwój producentów sprzętu, dostawców komponentów samochodowych a także firm technologicznych, które inwestują w tej branży, skłoniło firmę konsultingową IHS (Information Handling Services) do zrewidowania swoich prognoz dla sprzedaży pojazdów autonomicznych (samo prowadzących się), które wskazują na wzrost do 21 mln sprzedaży na całym świecie w 2035 roku.

Covestro Otwiera Nową Instalację Polioli

Covestro AG, niemiecki producent zaawansowanych technologicznie polimerów, otworzył fabrykę do produkcji polioli polieterowych (PPPs) z dwutlenku węgla (CO2), zlokalizowaną w miejscu Dormagen niedaleko Kolonii w Niemczech. Firma zainwestowała około 15 mln EUR w nowy zakład, który ma roczną zdolność produkcyjną 5 tys. ton. Wykorzystywany CO2 jest produktem odpadowym z sąsiedniej firmy chemicznej.

Studia Podyplomowe Materiały i Technologie Przetwórstwa TS

Zakład Przetwórstwa Polimerów, Instytut Technologii Mechanicznych Politechniki Częstochowskiej serdecznie zaprasza do udziału w STUDIACH PODYPLOMOWYCH „MATERIAŁY I TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH”.

Covestro Zaczyna Działalność

Jeden z wiodących światowych producentów polimerów ma nową tożsamość. Od 1 września 2015 Bayer MaterialScience funkcjonuje pod nazwą Covestro. Firma jest odrębną prawnie i finansowo spółką Bayer AG. Bayer planuje wprowadzić Covestro na giełdę najpóźniej do połowy 2016 roku, koncentrując się wyłącznie na biznesie life sciences.
1  2  3  4  5  6  7    10