Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS
  z 11

ALBIS Plastic Inwestuje w Technologię CFRP

Firma ALBIS PLASTIC GmbH od stycznia 2018 r. przejmie Grupę WIPAG, zajmującą się przetwarzaniem i produkcją compoundów z włóknem węglowym do formowania wtryskowego, zlokalizowaną w dwóch placówkach w Neuburg (Donau) i Gardelegen (oba w Niemczech).

Irańskie Poliolefiny W Ofercie CIECH-u

CIECH Trading, znaczący dystrybutor surowców i produktów chemicznych w Polsce, spółka wchodząca w skład Grupy CIECH, nawiązał bardzo perspektywiczne kontakty handlowe na Bliskim Wschodzie - między innymi z firmami z Iranu. To całkowicie nowy kierunek rozwoju dla Spółki. Dzięki temu Grupa CIECH stanie się aktywnym importerem i dystrybutorem towarów z tej części świata, w tym poliolefin, głównie...

BASF Przejmuje Biznes Poliamidowy Solvay

Niemiecka grupa chemiczna BASF (BASFn.DE) wzmocniła działalność w sektorze tworzyw, decydując się na zakup poliamidowych aktywów belgijskiej firmy Solvay (SOLB.BR) za kwotę 1,6 mld EUR (1,42 mld GBP). BASF poinformował w ubiegłym tygodniu, że nabycie stanowi uzupełnienie portfolio tworzyw konstrukcyjnych firmy BASF i zwiększy dostęp do kluczowych wzrastających rynków w Azji i Ameryce Południowej.

DINP Jako Substacja Reprotoksyczna?

Substancje , które do tej pory były rozpatrywane w kategorii substancji wpływających na gospodarkę hormonalną człowieka to głównie ftalany o niskim ciężarze cząsteczkowym DEHP, BBP, DBP i DiBP. W 2001 roku zostały one sklasyfikowane jako substancje wpływające na rozrodczość. Pomimo tego DEHP jest nadal powszechnie stosowany poza UE.

Grupa Azoty Stawia Na Innowacje

Wmurowaniem kamienia węgielnego w Tarnowie rozpoczęła się oficjalnie budowa nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Azoty S.A. Inwestycja pozwoli Grupie Azoty zwiększyć udział prac własnych w działalności badawczej. Nowe centrum wpisuje się w strategię Grupy w zakresie generowania i wdrażania innowacji. Efektem projektu będzie podniesienie poziomu konkurencyjności produktów Grupy Azoty.

Niemiecki Dystrybutor Polskich Żywic

Niemiecka chemiczna firma Biesterfeld Spezialchemie planuje dystrybucję nienasyconych żywic poliestrowych (żywice UP) z polskiej firmy LERG SA. Dzięki tej nowej umowie, dystrybutor rozszerzy swój asortyment o produkty kompozytowe na rynku niemieckim.

Albis i BASF Świętują 50 lat Partnerstwa

Albis Plastic GmbH i BASF SE spoglądają na swój sukces 50-letniego partnerstwa w dystrybucji tworzyw sztucznych. Tę udaną współpracę rozpoczęto w 1967 roku, kiedy to firma Albis rozpoczęła dystrybucję Ultramidu firmy BASF i polistyrenu. Z biegiem czasu współpracę rozszerzono o kolejne produkty, oraz o inne regiony sprzedaży, a dzisiaj ALBIS sprzedaje produkty BASF prawie w każdym kraju Europy.

Plastigo Wyłącznym Dystrybutorem Multiplas w Polsce

Od lipca częstochowski dystrybutor maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych uzyskał wyłączność na sprzedaż tajwańskich wtryskarek firmy Multiplas. To efekt owocnych kontaktów, które w ostatnim czasie udało się nawiązać pomiędzy markami. Wyłączność na sprzedaż to także polityka utrzymywania wysokich stanów magazynowych części zamiennych oraz gwarancje, których w imieniu...

Grupa Azoty Rozważa Produkcję Polipropylenu w Policach

Rada Nadzorcza spółki celowej Grupy Azoty – PDH Polska SA pozytywnie zaopiniowała zarekomendowany przez zarząd wariant polipropylenowy budowy instalacji w Policach. Jest on potencjalnie znacząco bardziej atrakcyjny dla Grupy Azoty niż równolegle rozważana produkcja propylenu. Szacuje się, że ostateczne decyzje w tym zakresie zapadną w IV kwartale 2017 roku.

BASF Zakończył Rozbudowę Zakładu w Schwarzheide

Firma BASF zakończyła prace nad rozbudową zakładu mieszającego się w miejscowości Schwarzheide w Niemczech, która została ogłoszona w 2015 roku. Rozbudowany obiekt został oddany do użytku 21 czerwca 2017 roku, ogłosiła firma. Wraz z rozbudową zakładu produkcyjnego co roku będzie można wyprodukować do 70 000 ton więcej compoudnów poliamidowych Ultramid oraz politereftalanu butylenu Ultradur...
1  2  3  4  5  6  7    11
Plastline