Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Polecamy RSS
  z 10

Nifco z DuPont Dołącza do Projektu Jaguara

Specjalistyczny producent części samochodowych Nifco UK ujawnił szczegóły nowatorskiego produktu, stanowiącego część projektu Alive6 prowadzonego Jaguar Land Rover (JLR) z funduszy rządowych z Advanced Propulsion Centre.

Recykling Butelek PET

General Motors dodał 2 mln butelek po wodzie od mieszkańców Flint, Michigan do swojej inicjatywy recyklingu butelek po wodzie Do Your Part. Firma współpracuje z Schupan Recycling w sprawie zbierania butelek. Tworzywo jest myte, płatkowane i przekształcone we włókninę, aby wytworzyć trzy produkty: pokrywy silnika samochodu Chevrolet Equinox V-6, materiał izolacyjny dla kurtek The Empowerment...

Rynek Chemiczny UK Po Brexicie – Możliwe Zmiany?

Wycofanie Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej nie doprowadzi do większego złagodzenia europejskich przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska, które obecnie obowiązują w kraju, według Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego (CIA - Chemical Industries Association).

Wzrost Rynku Pojazdów Autonomicznych

Najnowsze badania oraz rozwój producentów sprzętu, dostawców komponentów samochodowych a także firm technologicznych, które inwestują w tej branży, skłoniło firmę konsultingową IHS (Information Handling Services) do zrewidowania swoich prognoz dla sprzedaży pojazdów autonomicznych (samo prowadzących się), które wskazują na wzrost do 21 mln sprzedaży na całym świecie w 2035 roku.

Covestro Otwiera Nową Instalację Polioli

Covestro AG, niemiecki producent zaawansowanych technologicznie polimerów, otworzył fabrykę do produkcji polioli polieterowych (PPPs) z dwutlenku węgla (CO2), zlokalizowaną w miejscu Dormagen niedaleko Kolonii w Niemczech. Firma zainwestowała około 15 mln EUR w nowy zakład, który ma roczną zdolność produkcyjną 5 tys. ton. Wykorzystywany CO2 jest produktem odpadowym z sąsiedniej firmy chemicznej.

Studia Podyplomowe Materiały i Technologie Przetwórstwa TS

Zakład Przetwórstwa Polimerów, Instytut Technologii Mechanicznych Politechniki Częstochowskiej serdecznie zaprasza do udziału w STUDIACH PODYPLOMOWYCH „MATERIAŁY I TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH”.

Covestro Zaczyna Działalność

Jeden z wiodących światowych producentów polimerów ma nową tożsamość. Od 1 września 2015 Bayer MaterialScience funkcjonuje pod nazwą Covestro. Firma jest odrębną prawnie i finansowo spółką Bayer AG. Bayer planuje wprowadzić Covestro na giełdę najpóźniej do połowy 2016 roku, koncentrując się wyłącznie na biznesie life sciences.

Klejenie Tworzyw Sztucznych

Klejenie wyrobów z tworzyw sztucznych jest jedną z bardziej złożonych, ale i najmniej znanych technik. W warunkach przemysłowych technika ta wymaga nie tylko specjalnych urządzeń, lecz także dużego doświadczenia, którym podzielił się Marek Bernaciak w swojej pierwszej książce: „Klejenie Tworzyw Sztucznych”.

Bayer MaterialScience Zmienia Nazwę!

Bayer ogłosił, że Covestro będzie nową nazwą spółki Bayer MaterialScience. Zmiana wejdzie w życie 1 września 2015 roku. Bayer wprowadzi Covestro na giełdę najpóźniej w połowie 2016 r.

Przemysł Tworzyw Sztucznych w Polsce i w Europie

Stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych PlasticsEurope publikuje najnowsze dane na temat produkcji i zapotrzebowania na tworzywa sztuczne w Polsce i w Europie. Wskazują one, że przemysł tworzyw sztucznych w Polsce dynamicznie się rozwija...
1  2  3  4  5  6  7    10