Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS

BASF Podnosi Ceny w Europie

Drukuj

BASF Podnosi Ceny w Europie

Firma BASF (www.basf.com), ze skutkiem natychmiastowym, lub jak na to pozwolą istniejące kontrakty, zwiększa w Europie ceny sprzedaży glikolu neopentylowego (NPG), trimetylopropanu (TMP) oraz 1,6-heksanodiolu (HDO). Ceny wymienionych produktów wzrosną następująco:

  • glikol neopentylowy (NPG),
  • trimetylopropan (TMP)
  • 1,6-heksanodiol (HDO)

Glikol neopentylowy (NPG) jest wysokiej jakości produktem pośrednim stosowanym do otrzymywania żywic poliestrowych, nienasyconych żywic poliestrowych, smarów oraz plastyfikatorów.

Trimetylolopropan (TMP) jest wysokiej jakości związkiem pośrednim, który służy przede wszystkim do wytwarzania żywic alkidowych, które są stosowane przy produkcji farb, powłok oraz smarów. 

1,6-heksanodiol (HDO) jest szeroko stosowany w przemysłowej produkcji poliestrów i poliuretanów a także przy produkcji klejów akrylowych, środków adhezyjnych i barwników.

Firma BASF - tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. W Grupie BASF zatrudniamy około 114 tysięcy pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do sukcesu naszych klientów niemal we wszystkich sektorach i niemal w każdym kraju na świecie. Nasza oferta jest podzielona na pięć segmentów: Związki Chemiczne, Performance Products, Functional Materials & Solutions, Agricultural Solutions oraz Oil & Gas. Firma BASF wygenerowała sprzedaż na poziomie około 50 miliardów EUR w 2016 roku, a akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (BAS). /Źródło: www.basf.com/

Tagi: basf
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline