Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS
  z 199

Finproject Kupuje Jednostkę Biznesową Solvay

Włoska grupa przemysłowa Finproject SpA zakończyła wcześniej zapowiedzianą transakcję nabycia jednostki Padanaplast firmy Solvay w Roccabianca we Włoszech. Specjalizując się w produkcji sieciowanych compoundów na bazie poliolefin, stosowanych do produkcji kabli i przewodów oraz rur przemysłowych, Padanaplast osiągnął sprzedaż w ubiegłym roku na poziomie około 82 mln EUR.

Jokey Nabył Hiszpańskiego Producenta Opakowań

Grupa Jokey (Wipperfürth/Germany, www.jokey.com) nabyła za nieujawnioną kwotę, hiszpańskiego producenta opakowań Treplas (Molina de Segura, www.treplas.com). Transakcja weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Zarząd Treplas pozostanie w rękach braci Rubio Ruiza.

SCS Stahlschmidt Rozszerza Działalność Na Węgrzech

Producent kabli i łączników z branży motoryzacyjnej SCS Stahlschmidt ogłosił kolejny plan rozbudowy mocy produkcyjnych w zakładzie w Tatabánya w północno-wschodnich Węgrzech. Rok po zainwestowaniu 0,7 mln EUR w nowe urządzenia oraz technologiczny i infrastrukturalny rozwój, a także w zwiększenie "aktywnych" produktów od 65 do 220, węgierski producent buduje w tym miejscu halę produkcyjną o...

BASF Podnosi Ceny w Europie

Firma BASF (www.basf.com), ze skutkiem natychmiastowym, lub jak na to pozwolą istniejące kontrakty, zwiększa w Europie ceny sprzedaży glikolu neopentylowego (NPG), trimetylopropanu (TMP) oraz 1,6-heksanodiolu (HDO).

Epsan Zwiększa Moce Compoundów Poliamidowych

Turecka firma zajmująca się compoundingiem firma Epsan podejmuje inwestycje w celu zwiększenia zdolności przerobowych recyklowanych gatunków PA 6 i 6.6, które są sprzedawane do Europy, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryki Północnej pod marką "Eplamid" i "Eplon".

BASF Zmniejszył Moce Produkcyjne Na Instalacji TDI

Już w połowie maja firma BASF (Ludwigshafen/Germany, www.basf.com) w Ludwigshafen rozpoczęła działania mające na celu zmiany zakresu i obszaru działania dla nowej fabryki TDI, która została doświadczona przez niepowodzenia podjętych przez firmę operacji komercyjnych.

Wzrost Mocy Produkcyjnych ZoteFoams

Brytyjski producent pianek Zotefoams (Croydon, www.zotefoams.com) ogłosił uruchomienie dwóch linii produkcyjnych do spieniania w swoim zakładzie Croydon. Zdaniem firmy, dodatkowe możliwości to zaspokojenie silnego popytu na "Zotek" w zakresie produktów wysokiej wydajności (HPP), w szczególności termoplastycznego elastomeru i pianek PA.

Trinseo Podnosi Ceny Tworzyw w Europie

Firma Trinseo), światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nią spółki w Europie, ogłosiły 1 czerwca 2017 roku podwyżkę cen wszystkich polistyrenów (PS), które obowiązywać będą ze skutkiem natychmiastowym lub tak szybko jak pozwolą na to istniejące warunki umów.

BASF Podnosi Ceny Swoich Produktów

Ze skutkiem natychmiastowym lub jak na to pozwolą umowy, firma BASF zwiększy ceny wielu pigmentów nawet o 15 procent na całym świecie. Wzrost cen dotyczy głównie ftalocyjaniny i pigmentów nieorganicznych stosowanych w powłokach, tworzywach sztucznych i przemyśle drukarskim. Dostosowania cen są konieczne ze względu na wyższe koszty surowców, miedzy innymi miedzi, TiO2 lub kobaltu, jak również...

Celanese Zakończyła Przejęcie Jednostki Poliamidowej Firmy Nilit

Firma Celanese Corporation (NYSE: CE), światowy koncern technologiczny, specjalizujący się w produkcji specjalistycznych materiałów, poinformowała, że zakończyła akwizycję jednostki firmy Nilit, głównego niezależnego producenta wysoce przetworzonych poliamidów oraz compoundów. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały na razie ujawnione.
1  2  3  4  5  6  7    199