Polecamy

Na Skróty

Biznes Info RSS
  z 195

Evonik Podnosi Ceny MMA

Firma Evonik, Segment Performance Materials ogłosiła podwyżkę cen metakrylanu metylu (MMA) o nazwie handlowej VISIOMER® skuteczną od 1 marca 2017 roku. Wzrost cen wyniesie około 3-5% w Europie.

BASF Zwiększa Ceny MDI

Firma BASF ogłosiła ze skutkiem natychmiastowym, albo jak pozwolą dotychczasowe warunki umów zwiększenie cen polimerycznego diizocyjanianu difenylometanu (MDI) o nazwie handlowej Lupranate® MDI oraz monomerycznego diizocyjanianu difenylometanu 4'4-Lupranate® o 200 EUR/T w Zachodniej i Wschodniej Europie.

Rośnie Rynek Nowych Samochodów UE

Rynek samochodów osobowych w UE rozpoczął rok pozytywnie, częściowo z powodu dodatkowych dni roboczych w miesiącu. Rejestracja samochodów osobowych wzrosła o 10,2% w porównaniu do stycznia 2016 roku, w sumie do 1 170 220 sztuk.

Kolejne Podwyżki Cen Tworzyw

Firma Trinseo (www.trinseo.com), światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nim spółki w Europie, ogłosiły wzrost cen naturalnego poliwęglanu (PC). Podwyżki cen zostaną wprowadzone 1 lutego 2017 lub tak szybko jak pozwolą na to istniejące warunki. Cena PC "Calibre" wzrośnie o 150 EUR/T. Z dniem 3 lutego ta sama firma ogłosiła także podwyżkę cen wszystkich...

Fala Podwyżek Cen w Europie

Firma DSM w dniu 18 stycznia 2017 roku, ogłosiła zwiększenie cen swoich poliamidów 6 o nazwach handlowych Novamid® oraz Akulon® stosowanych do wyrobu folii, a także w procesach formowania wtryskowego i wytłaczania.

Odliczenie Darowizn Od Dochodu w PIT-36

Podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych według skali na druku PIT 36 mogą obniżyć kwotę dochodu do opodatkowania przez odliczenie w zeznaniu rocznym kwot darowizn przekazanych w roku podatkowym.

Dobre Wyniki Plast-Boxu

Zarząd spółki akcyjnej Plast-Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, jednego z liderów rynkowych w swojej branży, zdecydował się opublikować podstawowe informacje z szacunkowych wyników finansowych za 2016 rok. Według wstępnych danych finansowych w minionym 2016 roku grupa kapitałowa Plast-Box z siedzibą w Słupsku uzyskała 152,7 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 10,1 mln...

Niemiecki Przemysł Opakowań z Tworzyw Sztucznych

Niemieccy producenci opakowań z tworzyw sztucznych oczekują pozytywnego wzrostu gospodarczego w 2017 roku, po "udanym" roku 2016, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez niemieckie stowarzyszenie opakowań z tworzyw sztucznych, IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen e.V.

Podwyżki Cen Trinseo

Firma Trinseo (www.trinseo.com), światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nim spółki w Europie, ogłosiły 4 stycznia podwyżkę cen wszystkich polistyrenów (PS), kopolimerów ABS oraz SAN, a także poliwęglanów (PC). Podwyżki cen zostaną wprowadzone ze skutkiem natychmiastowym lub tak szybko jak pozwolą na to istniejące warunki.

Kolejne Powyżki Cen

Firma DSM działająca w sektorze nauk przyrodniczych i materiałowych, ogłosiła podwyżkę cen poliamidu 6 o nazwach handlowych Akulon® i Novamid® przeznaczonych do formowania wtryskowego oraz wytłaczania. DSM zwiększa cenę poliamidu o 150 EUR/T, w Europie, o 177 USD/T w Ameryce Północnej oraz o 180 USD/T w Ameryce Południowej. Wzrost cen obowiązywać będzie dla wszystkich zamówień...
1  2  3  4  5  6  7    195

ergokantor.pl

   

PlasticsEurope Polska