Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS
  z 200

Gabriel-Chemie Buduje Nowy Zakład w Rosji

Andreas Berger CFO Gabriel-Chemie oraz Anatolij Artamonova gubernator Obwodu Kałuskiego podpisali umowę inwestycyjną. Austriacki producent specjalistycznych masterbatchy Gabriel-Chemie Group rozszerza moce produkcyjne w swojej filii w Rosji, podała spółka w oświadczeniu.

Fuzja Pomiędzy Dow & DuPont

Firmy DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły niedawno, że wszystkie zatwierdzenia prawne i regulacyjne zostały otrzymane, a tym samym wymagane prawnie warunki ich połączenia zostały spełnione. Połączenie tych dwóch firm w ramach fuzji zostanie zakończone w dniu 31 sierpnia 2017 roku.

Plast-Box Sprzedaje Więcej

Plast-Box, jeden z czołowych producentów opakowań z tworzyw sztucznych, opublikował wstępne wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Sprzedaż grupy kapitałowej w tym czasie urosła o 5,9 % w stosunku do ubiegłego roku, do wartości 80,8 mln zł. Wypracowana EBITDA wyniosła 8,7 mln zł, zysk netto 3,1 mln zł.

Firma Styrolution Ogłosiła Poziom Cen PS Na Sierpień

Niemiecka firma Styrolution (www.styrolution.com) z siedzibą we Frankfurcie nad Menem, światowy lider na rynku tworzyw styrenowych, ogłosiła z dniem 1 sierpnia, że ceny polistyrenu ogólnego przeznaczenia (GPPS, luzem) pozostają na tym samym poziomie jak w lipcu, natomiast ceny polistyrenu o wysokiej udarności (HIPS), firma podniosła o 90 EUR/T.

HSBC Wspiera Tele-Fonika Kable

Bank HSBC, wspólnie z konsorcjum banków, udzielił finansowania firmie TELE-FONIKA Kable (TFKable), globalnemu liderowi branży kablowej. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na refinansowanie długu spółki oraz na dalszy rozwój TFKable, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w innowacje. Kluczowym elementem realizowanej przez TFKable Strategii Rozwoju jest przejęcie brytyjskiej firmy JDR Cable...

Biesterfeld Nordic Dystrybuuje Exxtral™

Firma Biesterfeld rozwija swoją współpracę z firmą ExxonMobil Petroleum&Chemical i dystrybuuje poliolefiny Exxtral™ w Szwecji, Danii, Norwegii i Finlandii. Poliolefiny Exxtral™ to wysoce przetworzone gatunki TPO na bazie polipropylenu, uzupełniające szeroki asortyment produktów firmy Biesterfeld.

Trinseo Podnosi Ceny Tworzyw w Europie

Firma Trinseo, światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nią spółki w Europie, ogłosiły od 4 lipca 2017 roku podwyżkę cen wszystkich polistyrenów (PS) oraz SAN, które obowiązywać będą ze skutkiem natychmiastowym lub tak szybko jak pozwolą na to istniejące warunki umów.

Ineos Styrolution Obniża Ceny ABS w Lipcu

Niemiecka firma Ineos Styrolution, światowy lider na rynku tworzyw styrenowych, z dniem 1 lipca 2017 ogłosiła obniżkę cen Terluranu (ABS) w Europie o 40 EUR/T, w porównaniu do cen z czerwca 2017 roku.

Biesterfeld Dystrybuuje Polistyren Firmy BASF

Biesterfeld Plastic kontynuuje współpracę z wieloletnim partnerem BASF, dystrybuując polistyren w Europie, Afryce Północnej i krajach WNP. Znany polistyren 158K i ostatnio wprowadzony polistyren 148HQ w fabryce BASF w Ludwigshafen został dodany do międzynarodowego portfolio produktów dystrybutora tworzyw sztucznych.

Finproject Kupuje Jednostkę Biznesową Solvay

Włoska grupa przemysłowa Finproject SpA zakończyła wcześniej zapowiedzianą transakcję nabycia jednostki Padanaplast firmy Solvay w Roccabianca we Włoszech. Specjalizując się w produkcji sieciowanych compoundów na bazie poliolefin, stosowanych do produkcji kabli i przewodów oraz rur przemysłowych, Padanaplast osiągnął sprzedaż w ubiegłym roku na poziomie około 82 mln EUR.
1  2  3  4  5  6  7    200