Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Biznes Info RSS
  z 202

Huhtamaki Buduje Nowy Zakład Produkcyjny

Fiński producent opakowań do żywności i napojów Huhtamaki zainwestuje 11 mln EUR w nowy zakład produkcyjny w Hämeenlinna w Finlandii, gdzie obecnie Firma posiada już swoją lokalizację. Prace budowlane nad nowym obiektem rozpoczną się wiosną 2018 roku, jednostka będzie gotowa do eksploatacji w ciągu roku.

Firma Lanxess Ogłosiła Wzrost Cen

Firma LANXESS, producent specjalistycznych związków chemicznych oraz tworzyw sztucznych ogłosiła podwyżkę cen dla swoich poliamidów o nazwie handlowej Durethan (PA6, PA6.6) i Pocan (PBT) w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce, ze skutkiem natychmiastowym. Podwyżka jest wynikiem utrzymującej się ciągłej presji wynikającej ze wzrostów kosztów surowców.

EMS-Grivory Podnosi Ceny Grilamidu

EMS-Grivory podniesie ceny swojego High Performance Polymers Grilamid L PA12 na całym świecie od 70-180 EUR/T od 1 stycznia 2018 roku. Ceny innych typów poliamidów o długim łańcuchu, takich jak Grilamid 2S PA6.10 i 2D PA6.12, wzrosną od 40- 80 EUR/T.

Firma SGT Inwestuje We Francji

Za około 20 mln EUR firma Société Générale des Techniques (SGT, Rezé / France, www.sgt-pet.com) wybuduje drugi zakład przetwórstwa tworzyw metodą wtrysku w Le Grand Chalon, około 100 km na południe od Dijon. Budowa ma się rozpocząć w maju 2018 roku, a zakład produkcyjny o powierzchni 10 000 m² powinien zostać ukończony wiosną 2019 roku. Firma twierdzi, że 5-hektarowy obszar na wschodzie kraju...

Plast-Box Zdobywa Europę

Plast-Box, jeden z wiodących producentów opakowań z tworzyw sztucznych, w ciągu 9 miesięcy 2017 roku zwiększył skonsolidowane przychody o blisko 6% r/r do poziomu 122,8 mln zł wobec 116,2 mln zł uzyskanych w roku ubiegłym. Ponadto po 3 kwartałach br. grupa zanotowała wynik EBITDA sięgający 14,4 mln zł oraz zysk netto w wysokości 5,3 mln zł.

„Polimery Police” Ze Wszystkimi Zgodami Korporacyjnymi

Projekt „Polimery Police” uzyskał ostatnią niezbędną zgodę korporacyjną w Grupie Azoty – zgodę Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki PDH Polska S.A. To oznacza, że nie ma przeszkód, aby przejść do kolejnego etapu realizacji projektu. Będzie nim podpisanie umowy na zakup licencji na polipropylen.

Wyniki Grupy CIECH

W trzecim kwartale 2017 roku skonsolidowane przychody Grupy CIECH wyniosły 836,3 mln zł (wobec 853,9 mln zł w trzecim kwartale 2016 roku), a EBITDA znormalizowana (z) – 178,4 mln zł (wobec 212,8 mln zł rok wcześniej). Dobre wyniki wypracował segment organiczny (biznes AGRO, żywice, pianki), który zanotował wzrosty r/r zarówno w przychodach, jak i wypracowanej EBITDA (z). Dla biznesu AGRO...

Wojciech Wardacki w Komitecie Chemii Polskiej Akademii Nauk

Prezes największego w kraju podmiotu chemicznego Grupy Azoty, dr Wojciech Wardacki, jako reprezentant polskiego przemysłu chemicznego, wszedł w skład Komitetu Chemii Polskiej Akademii Nauk.

Dobre Wyniki PCC Rokita

Giełdowa spółka PCC Rokita z branży chemicznej pochwaliła się bardzo dobrymi skonsolidowanymi wynikami za trzy kwartały 2017 roku. Zysk EBITDA Grupy PCC Rokita osiągnął poziom 170,7 mln zł i wynosi tym samym był o 11,6% wyższy niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego. Skonsolidowany zysk netto wobec pierwszych dziewięciu miesięcy poprzedniego roku odnotował wyższy o 5,2% poziom, osiągając...

Tworzywa Głównym Motorem Historycznych Maksimów Grupy Azoty

Grupa Azoty w sprawozdaniu skonsolidowanym za trzeci kwartał 2017 wykazała przychody na poziomie blisko 2,2 mld zł. To wzrost o 10% rok do roku. Przy wyniku EBITDA sięgającym ponad 255 mln (wzrost o blisko 77% r/r) oraz zysku netto na poziomie ponad 75 mln (5 mln zł za IIIQ 2016) Grupa z optymizmem podsumowuje trzeci kwartał 2017 roku.
1  2  3  4  5  6  7    202
Plastline