Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
News RSS
  z 562

Plastpol 2017 Jeszcze Bardziej Międzynarodowy

Ponad 800 firm z 36 krajów świata, ekspozycja we wszystkich 7 halach Targów Kielce, kilkaset pracujących maszyn, robotów, linii produkcyjnych – oto PLASTPOL 2017. Od lat kielecka wystawa cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających - w roku ubiegłym odwiedziło ją ponad 18.500 specjalistów.

Czat Inwestorski Grupy Azoty

Wszystkim użytkownikom i czytelnikom Naszego Serwisu pragniemy przedstawić zapis czatu inwestorskiego z Pawłem ŁAPIŃSKIM, wiceprezesem zarządu Grupy AZOTY, jaki odbył się 16 maja i był transmitowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Był on związany z aktualną sytuacją Grupy Azoty oraz perspektywami jej rozwoju w kontekście opublikowanych wyników za I kwartał 2017 roku, a także...

Plast-Box z Rosnącą Sprzedażą

Grupa kapitałowa Plast-Box w pierwszym kwartale 2017 roku osiągnęła 10 % wzrostu sprzedaży i wypracowała 1,6 mln zł zysku netto, co przekłada się na stopę zysku netto wynoszącą 4 %. W tym okresie spółka córka Plast-Box Ukraina uzyskała 49 % wzrostu przychodów, notując wartość 68 mln UAH - zysk netto wyniósł natomiast 5,4 mln UAH przy stopie 8 %, a EBITDA 10,5 mln UAH (15,4 %).

Kolejne Zmiany Cen Tworzyw

Firma Trinseo, światowy producent tworzyw sztucznych i wyrobów gumowych, oraz stowarzyszone z nim spółki w Europie, ogłosiły podwyżkę cen wszystkich gatunków poliwęglanów (PC). Podwyżki cen zostały wprowadzone z dniem 1 maja lub jak pozwolą na to istniejące warunki. Poliwęglan o nazwie handlowej „Calibre" będzie droższy o...

Lanxess Ogłasza Kolejne Plany Inwestycyjne

Niemiecka firma zajmująca się chemikaliami Lanxess zainwestuje 25 mln EUR w poprawę efektywności w swoim zintegrowanym kompleksie produkującym poliamidy oraz surowce do produkcji tworzyw sztucznych w Antwerpii w Belgii.

Debiut Targów Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM

Tuż przed długim weekendem zakończyła się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM. Sukces wystawy, na którą przedsiębiorcy z branży narzędziowo-przetwórczej czekali od dawna, spełnił oczekiwania organizatorów.

Boryszew Uruchamia Nowy Zakład

Wiodąca polska Grupa Boryszew produkująca części samochodowe, rozpoczęła seryjną produkcję galwanizowanych komponentów motoryzacyjnych z tworzyw sztucznych, w nowej fabryce w Niemczech, w Prenzlau, po zniszczeniu jednostki w pożarze dwa lata temu.

Covestro Podnosi Ceny Produktów Elastomerowych

Od 1 maja 2017 roku firma Covestro zwiększa ceny elastomerów o nazwach handlowych Desmodur® i Baytec®, w tym prepolimerów, polioli i środków konserwujących, o maksymalnie 9 procent. Wielkość zmian zależeć będzie od linii produktów. Wzrost cen zostanie zastosowany na skalę globalną w miarę możliwości co do istniejących umów. Klienci będą musieli kontaktować się z przedstawicielami...

Evonik Ogłosił Wzrost Cen MMA

Firma Evonik, Segment Performance Materials, Darmstadt, Niemcy, 28 kwietnia 2017 roku, ogłosiła wzrost cen dla metakrylanu metylu o nazwie handlowej VISIOMER® oraz innych monomerów metakrylanowych, obowiązujący od 1 maja 2017 roku. Zgodnie z umowami, wzrost będzie się wahał w przedziale od 100 do 140 USD/T w zależności od produktu i regionu.

Nowe Zastosowanie Materiału Tepex Koncernu LANXESS

Coraz większa liczba producentów samochodów wykorzystuje produkty z termoplastycznych materiałów kompozytowych wzmacnianych włóknami ciągłymi marki Tepex oferowane przez koncern LANXESS i przeznaczone do wyrobu lekkich elementów w produkcji seryjnej na dużą skalę. Nowym zastosowaniem tego materiału kompozytowego jest mechanizm nośny modułu drzwiowego dla klasy pojazdów o kompaktowej budowie...
1  2  3  4  5    562