Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
FAKUMA'17 RSS

Nowe Rozwiązania Napędu Osi Dla Robotów

Drukuj

Nowe Rozwiązania Napędu Osi Dla Robotów

Firma WITTMANN opracowała zupełnie nowe rozwiązania napędu osi dodatkowych dla robotów serii W821 - W831, które tylko nieznacznie zmniejszają nominalną nośność tych urządzeń. Roboty kompaktowe stosowane dla wtryskarek 1.500-4.000 kN otrzymały nowe rozwiązania konstrukcyjne w zakresie napędów obrotów wokół osi. Roboty serii od W821 do W831 zostały przekonstruowane w ten sposób, że pomimo zastosowania dodatkowych napędów mogą zachować swe nominalne nośności 10-15 kg.

W wielu aplikacjach, szczególnie w produkcji detali wymagających dłuższych czasów cykli, roboty wykorzystuje się także do wykonywania innych czynności. Proste funkcje związane z odebraniem wypraski i jej odłożeniem są uzupełniane o inne, które często wymagają dodatkowych ruchów robota. Dlatego istotnym dla nas było zapewnienie użytkownikom naszych robotów elastyczności i uniwersalności wykorzystania robota w sytuacjach wymagających realizacji obrotu wokół wybranych osi.

Zmieniona konstrukcja serwo elektrycznych napędów  obrotowych robotów WITTMANN - napęd osi C dla robota W 821.

Zmieniona konstrukcja serwo elektrycznych napędów  obrotowych robotów WITTMANN - połączony napęd serwo elektryczny osi B-C, wykorzystywany dla orientacji poziomej odkładanych wyprasek 

W konfiguracji standardowej modele W821 do W831 posiadają serwo elektryczny napęd osi głównych X-Y-Z i napęd pneumatyczny obrotu wokół osi C. Dla osi Y o skoku 1400 mm roboty te posiadają nośność 12 kg. Przy zastosowaniu serwo elektrycznego napędu dla osi C nośność robota pozostaje niezmieniona. Dopiero dodanie kolejnego napędu obrotu w osi B obniża nośność robota do 10 kg. Kombinacje napędów B-C serwo elektrycznych lub B serwo elektryczny i C pneumatyczny umożliwiają użytkownikowi różnorodną poziomą orientację detali podczas ich odkładania i paletyzowania. Napęd osi B umożliwia  również zmianę sposobu odbierania detali i pozwala na odbiór wyprasek zarówno ze strony dyszy jak i strony ruchomej formy.

Cechą wyróżniającą roboty WITTMANN jest zachowanie profilu ruchu w każdej z osi bez względu na ustawione przyspieszenie i opóźnienie. Oznacza to, że niezależnie od specyfikacji wyposażenia robota gwarantowany jest zawsze ten sam czas cyklu. U większości dostawców robotów dołożenie do wyposażenia robotów dodatkowych napędów ma wpływ na szybkość ruchów. Przy dołożeniu dodatkowych napędów ruchów obrotowych ogranicza się wartości przyspieszenia i opóźnienia, z jakimi mogą roboty te pracować.  Sytuacja ta nie występuje w konstrukcjach WITTMANN.

Roboty serii W821 – W831 oferują skok w osi odformowania X do 800 mm oraz skok w osi Z dochodzący do 6000 mm. Możliwość wyposażenia robotów w dodatkowe karty sygnałów wejść/wyjść, dodatkowe obiegi próżni i obiegi pneumatyczne a także różnego rodzaju przyłącza np. dla taśmociągów lub w systemy szybkiej wymiany chwytaków pozwalają na optymalne dopasowanie specyfikacji robota do potrzeb zadań produkcyjnych. Wiele z opcji wyposażenia opcjonalnego może być dołożone do robota już po jego dostawie.

Zapewnia to użytkownikowi bezpieczeństwo związane z dostosowaniem robota do aktualnej i przyszłej produkcji.

Jak zapewnia p. Martin Stammhammer , Szef Sprzedaży Działu Robotów; „…Współpraca z naszymi klientami i otrzymywane od nich uwagi były początkiem rozpoczęcia prac nad nowymi konstrukcjami napędów osi obrotowych. Cieszy nas fakt iż jesteśmy jedynym producentem, który może zaoferować kompaktowe napędy osi obrotowych w takim wykonaniu. Że możemy naszym Klientom zapewnić wysoką nośność naszych jednostek i elastyczność wykorzystania naszych urządzeń w ich systemach automatyzacji …”

Grupa WITTMANN

Grupa WITTMANN jest światowym liderem w dziedzinie produkcji wtryskarek, robotów  i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw. Siedzibą Grupy jest Wiedeń w Austrii. Grupa zbudowana jest z dwóch głównych podmiotów WITTMANN BATTENFELD i WITTMANN. Dzięki ośmiu  zakładom produkcyjnym ulokowanym w pięciu krajach i ponad 33 agencjom przedstawicielskim Grupa prowadzi swą działalność na całym świecie. WITTMANN BATTENFELD, z siedzibą w Kottingbrunn Austria, w sposób konsekwentny buduje swą pozycję na runku producentów wtryskarek i dostawców nowoczesnych technologii do przetwórstwa tworzyw. Jako dostawca kompleksowych technologii i maszyn o nowoczesnej modułowej budowie, firma spełnia obecne i przyszłe wymagania  rynku maszyn do przetwórstwa tworzyw.

Asortyment produktów oferowanych przez WITTMANN obejmuje roboty i systemy automatyzacji produkcji, systemy podawania surowców, suszarki, młynki, dozowniki objętościowe i grawimetryczne. WITTMANN oferuje kompleksowe rozwiązania począwszy od pojedynczych komórek produkcyjnych aż po pełne złożone instalacje produkcyjne. Połączenie pod patronatem grupy Wittmann obszarów związanych z konstrukcją wtryskarek, budową urządzeń peryferyjnych i technologiami przetwórstwa doprowadziło do stworzenia oferty optymalnie dostosowanej do potrzeb współczesnego rynku.  

W Polsce Grupa WITTMANN reprezentowana jest przez Wittmann Battenfeld Polska. Nasi doświadczeni pracownicy działów sprzedaży i serwisu i logistyki pozostają Państwa dyspozycji.

WITTMANN BATTENFELD  Polska Sp. z o.o.
Adamowizna, ul. Radziejowicka 108
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Tel.: +48 22 724 38 07
Fax: +48 22 724 37 99
www.wittmann-group.pl

WITTMANN BATTENFELD GmbH
Wiener Neustädter Straße 81
A-2542 Kottingbrunn
Tel.:    +43 2252 404-1400
Fax:    +43 2252 404-991400
gabriele.hopf@wittmann-group.com
www.wittmann-group.com

Wyświetleń:

Przeczytaj także:

Plastline