Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-09] Sytuacja na Rynku Poliwęglanów we Wrześniu

Drukuj

[2017-09] Sytuacja na Rynku Poliwęglanów we Wrześniu

Europejski rynek poliwęglanów powrócił do normalnej aktywności na początku września po sierpniowym okresie wakacyjnym, ale wydarzenia w Zatoce Meksykańskiej spowodowały pewne obawy dotyczące warunków rynkowych w trakcie czwartego kwartału. Dostawy poliwęglanu były mocno napięte w ciągu całego 2017 roku i miały długie czasy realizacji, uważane za normę w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wraz ze stanem na rynku amerykańskim, który nie jest jasny w następstwie huraganu Harvey, europejscy dostawcy nie byli w stanie dostarczyć dodatkowych dostaw do Ameryki Północnej w celu wyeliminowania krótkotrwałych niedoborów.

Ceny kontraktowe poliwęglanów obecnie we wrześniu utrzymują się na poziomie 2800-2900 EUR/T DDP NWE typy do zastosowań ogólnego przeznaczenia, a poliwęglanów do zastosowań optycznych na poziomie 2675-2775 EUR/T DDP NWE, jak w sierpniu

Ceny poliwęglanu w Europie dla wyrobów ogólnego przeznaczenia pozostały na poziomie cen z II kwartału. Uczestnicy rynku spodziewali się tego, ze względu na niższe ceny surowców w trzecim kwartale. Zrozumiałe było, że ceny niektórych surowców wzrosły we wrześniu w odpowiedzi na skutki spowodowane przez huragan Harvey, a producenci poliwęglanu prawdopodobnie będą chcieli wykorzystać to jako podstawę do prób wzrostu cen w czwartym kwartale.

Na rynku BPA oczekuje się, że w najbliższych tygodniach nastąpi ograniczenie dostępności, ponieważ import azjatycki powinien zostać skierowany do Stanów Zjednoczonych, aby złagodzić sytuację podażową. Okoliczność arbitrażu do USA ma się otworzyć po tym, jak doniesiono, że Olin ogłosił siłę wyższą na wszystkich materiałach w Freeportu, a Covestro i Hexion ogłosiły zamknięcie jednostek BPA po huraganie Harvey.

Zdaniem uczestników rynku popyt na bisfenol A jest bardzo silny w Europie, szczególnie w sektorze poliwęglanów. Handlowcy w zeszłym miesiącu stwierdzili, że w sierpniu prawie nie było możliwości pozyskania dodatkowych ilości. Opierając się na dobrym popycie, małej dostępności i wyższych cenach surowców, oczekuje się, że producenci będą naciskać na wzrost o około 200 EUR/T. Uważa się, że ceny kontraktowe utrzymają się na niezmienionym poziomie, ale wynegocjowane ceny osiągają poziom 1300-1350 EUR/T. Przed huraganem Harvey ceny za wrzesień były uzgodnione na poziomie 1100-1150 EUR/T. /Źródło:TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline