Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-09] Stabilne Ceny ABS we Wrześniu

Drukuj

[2017-09] Stabilne Ceny ABS we Wrześniu

Europejski rynek ABS był dość stabilny pod koniec sierpnia, a początek września zaczynał wyglądać bardziej stanowczo. W sierpniu popyt osłabił się, ale jest to typowe dla tej pory roku, z wieloma przestojami instalacji, szczególnie w południowej Europie.

W sierpniu odnotowano spadki cen styrenu i butadienu, natomiast ceny akrylonitrylu były stabilne. Wrześniowe wartości cen mogą być wyższe, ponieważ globalne ceny umocniły się z powodu wyższych cen w Azji i USA. Wyższe ceny w USA są związane z huraganem Harvey, który spowodował kilka awarii instalacji, a także zamknięcia portów i przestojów kolejowych oraz samochodowych.

Po typowym spowolnieniu w sierpniu oczekuje się, że popyt we wrześniu nieco wzrośnie, jednak zapotrzebowanie na rury najprawdopodobniej osłabnie jeszcze bardziej w miarę zakończenia sezonu budowlanego. Ceny są pod silną presją, ponieważ marże i rzeczywisty poziom cen w Azji i USA wzrastają. Zgodnie z notowaniami ceny ABS we wrześniu pozostały na tym samym poziomie 1680-1720 EUR/T DDP (typy do wtryskiwania, ogólnego zastosowania, kolor naturalny), co w sierpniu. /Źródło: TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline