Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-07] Spadek Cen ABS w Lipcu

Drukuj

[2017-07] Spadek Cen ABS w Lipcu

Zachodnioeuropejski rynek ABS odnotował kolejne osłabienie w lipcu. Koszt wytworzenia ABS w Europie, według szacunków, obniżył się o około 77 EUR/T w lipcu, ze względu na spadek cen butadienu aż o 400 EUR/T w lipcu. Niemniej jednak obniżki surowców nie przełożyły się w pełni na poziom zmian cen.

Zgodnie z notowaniami ceny ABS w lipcu, obniżyły się o około 50 EUR/T stabilizując się na poziomie 1680-1720 EUR/T DDP (typy do wtryskiwania, ogólnego zastosowania, kolor naturalny), w porównaniu do czerwca.

Wydaje się, że napięcie na rynku wynikało głównie z ograniczeń w dostawie akrylonitrylu, co spowodowało zmniejszenie ilości produkcji ABS w niektórych lokalizacjach. Dodatkowo, wydaje się, że import ABS z Azji wzrósł w czerwcu, ale nie na tyle, aby mieć główny wpływ na trend cen w Europie.

Popyt w lipcu pozostał na dobrym poziomie, ale w sierpniu spodziewane jest sezonowe spowolnienie rynku, zwłaszcza w południowej Europie, gdzie wiele firm zostaje zamkniętych na wiele tygodni. W sierpniu bardzo prawdopodobnym jest kolejny spadek cen, chyba że koszty surowców zmienią gwałtownie swój kierunek. /Źródło: TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline