Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2017-05] Spadek Cen ABS w Maju

Drukuj

[2017-05] Spadek Cen ABS w Maju

Europejskie ceny ABS w dalszym ciągu spadały w wyniku gwałtownie malejących kosztów surowców w kwietniu i maju. Po kilku miesiącach gwałtownych wzrostów i płaskiej ceny (mała rozpiętość dolnej i górnej granicy cen) ABS w kwietniu, ceny butadienu w Europie obniżyły się w maju o 225 EUR/T, a ceny styrenu spadły w maju o 245 EUR/T po kwietniowej obniżce o 275 EUR/T.

Kupujący obserwowali sytuację na rynku i rzeczywiście doczekali się tego na co czekali, ponieważ ceny ABS również znacząco spadły w maju o około 150 EUR/T, zgodnie z redukcją kosztów produkcji surowców. Firma INEOS Styrolution zmniejszyła produkcję a tym samym swoje dostawy z powodu problemów produkcyjnych. Firma ogłosiła siłę wyższą na instalacji produkcji akrylonitrylu.

Na europejskim rynku dostrzegalny jest import z Azji, ponieważ okno arbitrażowe zostało otwarte od marca, zapraszając producentów azjatyckich do powrotu do Europy.

Popyt był uważany za silny, ale nie był w stanie zahamować spadków cen. Zgodnie z notowaniami ceny ABS w maju obniżyły się o około 150 EUR/T stabilizując się na poziomie 1780-1800 EUR/T DDP (typy do wtryskiwania, ogólnego zastosowania, kolor naturalny), w porównaniu do kwietnia. Ceny w czerwcu powinny być stabilne lub mogą nieco obniżyć się wraz za kosztami surowców. /Źródło:TOC/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline