Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2015-07] Stabilne Ceny Poliwęglanu w Lipcu

Drukuj

[2015-07] Stabilne Ceny Poliwęglanu w Lipcu

Zaopatrzenie rynku w Europie w poliwęglan było mocno wyważone końcem czerwca i na początku lipca, a dostawcy posiadali trochę dodatkowych materiałów dostępnych na rynku spot. Całkowite zapotrzebowanie było stabilne przez pierwszą połowę 2015 roku.  Do najtrudniejszych zakłóceń w dostawach surowca doszło na przełomie czerwca i lipca i nikt na rynku poliwęglanu nie był w pełni spokojny o ten temat w połowie lipca. Dalsze problemy gospodarcze w Grecji, wpływają na resztę regionu. Jednak rynki petrochemiczny i tworzyw sztucznych są bardziej stateczne w lipcu i sierpniu w całej Europie. Greckie problemy nadal będą w centrum uwagi, zanim sytuacja na rynkach powróci do normalnej aktywności pod koniec sierpnia.

Ceny poliwęglanu wzrosły w QII ze względu na ograniczenia rynkowe, wynikające z przerw produkcyjnych w zakładach poliwęglanu i surowców a także wyższych cen surowców. Firma Trinseo ogłosiła wzrost cen o 430 EUR/T w czerwcu, podczas gdy SABIC i Bayer MaterialScience ogłosiły wzrost cen o 400 EUR/T w lipcu.

Nie ma pewności, że ceny wzrosną w trzecim kwartale, ale jest taka możliwość, że względu na gwałtowny wzrost cen surowców w czerwcu. Rynek BPA pozostawał dobry dzięki stabilnemu popytowi z rynku żywic epoksydowych i poliwęglanów w czerwcu, chociaż zaobserwowano niewielkie spowolnienie zamówień pod koniec czerwca. Trudno było przewidzieć, czy obserwowane spowolnienie rynku wynikało z rzeczywistego spadku popytu, okresu wakacyjnego czy też może spowodowane było zwiększonym importem, a może była to kombinacja dwóch lub wszystkich trzech możliwości.

Ceny kontraktowe poliwęglanu w lipcu utrzymały się w zakresie 2450-2575 EUR/T DDP dla klas ogólnego przeznaczenia i 2425-2500 EUR/T DDP dla zastosowań optycznych. /Źródło: Tecnon OrbiChem/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline