Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Analizy Rynkowe (EP) RSS

[2015-03] Sytuacja na Rynku Poliwęglanu w Marcu

Drukuj

[2015-03] Sytuacja na Rynku Poliwęglanu w Marcu

Pierwszy kwartał przyniósł obniżki cen poliwęglanu na rynku europejskim, ale ten trend dobiega końca, ponieważ producenci zapowiedzieli duże podwyżki cen na marzec i kwiecień. Ceny poliwęglanów  do zastosowań ogólnych oraz do zastosowań optycznych spadły średnio o 50 EUR/T w pierwszym kwartale, w porównaniu do Q4 2014 roku, a spadek cen były napędzany głównie niższymi cenami surowców, wywołanymi przez spadek cen ropy naftowej i cen surowców petrochemicznych we wszystkich regionach.

Mimo znaczących spadków cen surowców w ciągu ostatnich kilku miesięcy, spadki cen poliwęglanów zostały nieco złagodzone poprzez uszczuplenie dostaw oraz znacznie słabszą walutę euro. Jeden dostawca powiedział, że zaobserwował równowagę na rynku, utrzymaną przez różnice kursowe, wzrost popytu na poliwęglan na całym świecie oraz zamknięcie linii produkcyjnych w niektórych regionach. Dostawcy poinformowali, że niektórzy klienci kupowali minimalne ilości przez ostatnich kilka miesięcy, ale dostępność materiału była mocno ograniczona niż tego oczekiwano w marcu. "Słyszymy coraz częściej o problemach ze znalezieniem odpowiednich ilości poliwęglanu", powiedział jeden z dostawców.

Ceny BPA spadły o 100 EUR/T w lutym. Producenci nie byli w stanie utrzymać obniżek cen w styczniu i lutym niektórych  surowców, ze  względu na istotne zmniejszenie poziomu konkurencyjności wynikającą z osłabienia euro w stosunku do dolara amerykańskiego.

Irma Trinseo, dawniej Styron, ogłosiła wzrost cen od 3 marca o 350 EUR/T dla naturalnego poliwęglanu. Kolejny producent ogłosił wzrost cen o 300 EUR/T, które mają obowiązywać od kwietnia. Ograniczona dostępnść materiału na rynku spowodowana była niekorzystnymi warunkami dla importerów wynikająca ze słabego euro i te przyczyny wymieniane są jako podstawa do ogłoszeń podwyżek cen. /Źródło: Tecnon OrbiChem/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline