Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Wydarzenia RSS

PCC Rokita Ambasadorem Polskiej Chemii 2017

Drukuj

PCC Rokita Ambasadorem Polskiej Chemii 2017

Wyróżnienie przyznawane jest osobom, instytucjom, przedsiębiorstwom lub organizacjom za skuteczną promocję pozytywnego wizerunku branży i działalność na rzecz przemysłu chemicznego.
Ten prestiżowy tytuł przyznała dolnośląskiej spółce Kapituła Kampanii „Polska Chemia”, w której zasiadają m.in.: dr Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Prof. Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk, Prof. Orion Jędrysek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa i Prof. Jacek Kijeński, Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.
Kampania „Polska Chemia” jest ideą społeczną, a jej głównym celem jest umocnienie wizerunku branży jako sektora dbającego o środowisko, promującego innowacyjność, tworzącego miejsca pracy, respektującego zasady zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego społecznie.
- To dla nas duże wyróżnienie. Zależy nam na umacnianiu pozycji i znaczenia polskiego przemysłu chemicznego. Jesteśmy nowoczesną firmą i stawiamy na innowacyjne rozwiązania – mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita SA.
PCC Rokita jest dobrze znana zarówno na krajowym jak i europejskim rynku. W ostatnim czasie przeżywa intensywny rozwój. Na Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowuje bardzo dobre wyniki. Zajmuje wiodącą pozycję na środkowoeuropejskim rynku polioli i alkaliów oraz jest znaczącym dostawcą związków fosforopochodnych i naftalenopochodnych.
Przemysł chemiczny należy do jednej z najbardziej innowacyjnych i najszybciej rozwijających się gałęzi, a polski przemysł chemiczny jak najbardziej może konkurować na rynkach światowych. PCC Rokita jest jedynym w regionie Europy środkowo-wschodniej oraz jednym z niewielu światowych producentów nowoczesnych produktów fosforoorganicznych.
- W naszej firmie dokonaliśmy ogromnej zmiany w postrzeganiu potrzeb klientów. Dziś nie mówimy o surowcach chemicznych, tylko o rozwiązaniach aplikacyjnych – mówi Rafał Zdon, Wiceprezes Zarządu PCC Rokita SA.
Kampania „Polska Chemia” to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i jedyne tego typu przedsięwzięcie promujące tak istotny dla polskiej gospodarki sektor przemysłu jakim jest chemia.
 

Tagi: pcc rokita
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline