Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Wydarzenia RSS

Arkema Obchodzi 70-lecie Biodegradowalnego Poliamidu

Drukuj

Arkema Obchodzi 70-lecie Biodegradowalnego Poliamidu

Francuski dostawca materiałów obchodził 70. rocznicę swojego flagowego produktu Rilsan, będącego poliamidem 11 z grupy wysoce specjalistycznych polimerów. Z surowców pochodzących ze 100% oleju rącznika pospolitego, Rilsan PA11 jest polimerem na bazie biosurowca i członkiem grupy poliamidów. Rącznik pospolity jest uprawiany na suchych terenach, które są trudne do uprawy, więc roślina nie konkuruje z ludzkim lub zwierzęcym łańcuchem pokarmowym.

Uroczystość siedemdziesięciolecia przypadająca 10 czerwca, została uświetniona przez firmę poprzez organizację szeregu imprez dla klientów w różnych częściach świata. "Dzisiaj Rilsan PA11 jest znany na całym świecie jako jeden z wysoce specjalistycznych polimerów" - powiedział Kevin Hanrahan, dyrektor ds. Marketingu Technical Polymers. "Marka stała się synonimem zróżnicowanych osiągnięć, w tym także 100% baza biosurowcowa. Ale marka ta pamięta także trudne i wymagające początki", dodał Kevin Hanrahan.

Pierwsza komercyjna partia materiału została wykonana w 1947 roku w "La Dame Blanche" w Serquigny we Francji. Poliamid 11 zadebiutował na rynku pod marką Rilsan w 1949 roku i został przejęty przez firmę Citroën w latach pięćdziesiątych jako nowe tworzywo do linii paliwowych DS.

Arkema produkuje poliamid w swoich miejscach w Serquigny, we Francji, w Birdsboro, w stanie Pensylwania iw Zhengjiagang w Chinach. /Źródło: EPN/

Tagi: rilsan arkema
Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline