Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Świat Tworzyw RSS

VESTAMID® Firmy Evonik Brzmi Dźwiękiem

Drukuj

VESTAMID® Firmy Evonik Brzmi Dźwiękiem

Evonik oraz NTEC, doświadczony producent włókien chemicznych z siedzibą w Chinach, wspólnie opracowali nowy monofilament, stosując wysokiej jakości tworzywo sztuczne firmy Evonik VESTAMID® na struny do instrumentów muzycznych.

Innowacyjne zastosowania VESTAMID®’u

Od końca lat trzydziestych XX wieku, w znacznej większości instrumentów stosowano struny wykonane z wytrzymałych włókien poliamidowych. Ich oczywistymi zaletami są  - trwałość i łatwość w użyciu. Jednolite włókno wykonane z materiału VESTAMID® D18 firmy Evonik i NTEC, poliamid 612 (PA612), spełnia wszystkie te wymagania, a także wyróżnia się wyjątkową przezroczystością i gładką powierzchnią. Ta ostatnia właściwość sprawia, że muzycy mają większą zręczność podczas grania, a wysoki poziom przezroczystości zwiększa jasność i tonację smyczków. Od strony procesu, nowe włókna wykazują doskonałą stabilność przetwarzania, co gwarantuje taką samą długość średnicy struny, odporności i skalowalności.

Derek Shi, menedżer z High Performance Polymers Business Line firmy Evonik, powiedział: "Jesteśmy zobowiązani do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań dla użytkowników za pomocą szerokiej gamy specjalistycznych polimerów. Koncepcja poliamidowych strun na bazie PA 612 jest skierowana do profesjonalnych instrumentów muzycznych o przyjemnym i czystym brzmieniu".

VESTAMID® na struny do harfy

Struny wykonane z VESTAMID® D18 cechują się dobrymi właściwościami mechanicznymi i niską higroskopijnością. Pozwala to utrzymać stałą częstotliwość i skok w wilgotnych lub w środowisku o podwyższonej wilgotności. Monofilament o średnicy w przedziale 0,5-0,7 mm został zaprojektowany z myślą o strunach harfowych, ale o różnych średnicach i metodach nawijania, może być również używany w innych instrumentach strunowych, takich jak skrzypce.

Współpraca na rzecz sukcesu

"Sukces strun do harfy z VESTAMID® jest efektem doskonałej współpracy Evonik i NTEC. Evonik dostarczył wiedzę o materiałach i produktach, podczas gdy NTEC przyczyniało się do wieloletnich doświadczeń w produkcji tych specyficznych włókienek na struny do instrumentów muzycznych"- powiedział dr Iordanis Savvopoulos, kierownik Grupy Produktów Granulujących i Związkowych w firmie Evonik.

Zdjęcie: Evonik i NTEC wspólnie opracowały nowy monofilament na struny do instrumentów na bazie VESTAMID® D18 - poliamid 612 - firmy Evonik. (Źródło: Saladorec)

Informacje o firmie

Evonik jest jednym z światowych liderów w dziedzinie specjalistycznych związków chemicznych. W centrum strategii firmy Evonik leży koncentrowanie się na innowacyjnych i specjalistycznych przedsięwzięciach, zorientowanych na potrzeby klientów i stanowiących dźwignię dla zyskownego trwałego wzrostu wartości przedsiębiorstwa. Evonik szczególnie wykorzystuje swoje relacje z klientami i wiodącą pozycję rynkową. Firma Evonik działa w ponad 100 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad 35 000 pracowników. W 2016 roku przedsiębiorstwo osiągnęło sprzedaż w wysokości około 12,7 mld EUR oraz zysk operacyjny (skorygowana EBITDA) w wysokości około 2,2 mld EUR.

Efektywne (racjonalne) wykorzystanie zasobów

Segment efektywnego gospodarowania zasobów prowadzony jest przez firmę Evonik Resource Efficiency GmbH, dostarcza materiały o wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska, jak i energooszczędne systemy do przemysłu motoryzacyjnego, farb i lakierów, klejów, budowlanego i wielu innych branż. Segment ten zatrudniał około 8600 pracowników, a w 2015 roku jego przychody wyniosły około 4,3 mld EUR.

Zrzeczenie się

O ile prognozy lub oczekiwania są wyrażone w niniejszym komunikacie prasowym lub jeśli nasze oświadczenia dotyczą przyszłości, to prognozy, oczekiwania lub oświadczenia mogą wiązać się ze znanymi lub nieznanymi zagrożeniami i niepewnością. Rzeczywiste wyniki lub zmiany mogą się różnić w zależności od zmian w środowisku operacyjnym. Ani firma Evonik Industries AG ani jej spółki wchodzące w skład grupy nie są zobowiązane do aktualizacji prognoz, oczekiwań ani oświadczeń zawartych w niniejszym wydaniu. /Źródło:Evonik/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Polecamy:

Plastline