Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Świat Tworzyw RSS

Nowy Antyutleniacz Do Systemów PU Na Rynku Motoryzacyjnym

Drukuj

Nowy Antyutleniacz Do Systemów PU Na Rynku Motoryzacyjnym

Zajmująca się dodatkami i środkami pomocniczymi do przetwórstwa polimerów firma Addivant (Danbury, Connecticut / USA, www.addivant.com) wprowadziła na rynek ciekły antyutleniacz przeznaczony do aplikacji PU w przemyśle motoryzacyjnym.

Seria produktowa "Naugard" Foamplus LE została opracowana, celem spełnienia krajowych norm dotyczących jakości powietrza we wnętrzach samochodowych z możliwością zastąpienia istniejących pakietów stabilizujących, co pozwoli klientom na szybką zmianę stosowanych rozwiązań bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów.

Addivant stwierdził, że nowa seria jest w pełni zgodna z wymaganymi poziomami emisji lotnych związków organicznymi (VOC) i FOG wyznaczonymi przez niemiecką normę emisji spalin VDA 278 i określoną przez głównych producentów samochodów, takich jak Daimler, BMW, Porsche i VW.

Ponadto amerykański producent zauważył, że przeciwutleniacz pozytywnie wpływa na wartości krytycznych parametrów wymaganych dla  producentów pianki oraz systemów opartych na poliolach. Zalety materiału obejmują zwiększoną stabilność termiczną oraz lepsze właściwości reologiczne (lepszy profil lepkościowy) niż oferowane na rynku konkurencyjne produkty. Nowe rozwiązania są również znaczne lepsze pod kątem emisji substancji lotnych, szczególnie przy wysokich temperaturach prowadzonego procesu spieniania.

Naugard Foamplus LE został uruchomiony na targach Chinaplas (www.chinaplasonline.com) w Guangzhou w Chinach w ubiegłym miesiącu. John Steitz, prezes i dyrektor generalny firmy Addivant, powiedział, że Chiny są największym rynkiem motoryzacyjnym na świecie i szybko wdrażają niektóre z najbardziej rygorystycznych norm środowiskowych i jakościowych. /Źródło:PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Przeczytaj także:

Plastline