Polecamy

B2B Giełda Tworzyw Szukaj
Świat Tworzyw RSS

Nowe Biocompoundy PA 6.10 Bio-Fed

Drukuj

Nowe Biocompoundy PA 6.10 Bio-Fed

Niemiecki producent biodegradowalnych i biotworzyw sztucznych, fima Bio-Fed (Kolonia, www.bio-fed.com) dodał do swojego portfolio compoundy poliamidowe na bazie surowców odnawialnych, o nazwie handlowej "MVERA ECS". Głównym celem firmy Bio-Fed, spółki zależnej Akro-Plastic (Niederzissen / Niemcy, www.akro-plastic.com) jest uzyskanie kompostowalnych i biodegradowalnych compoundów z tworzyw sztucznych do zastosowań foliowych oraz formowania wtryskowego.

Nowy "PA 6.10 spełnia standardową definicję biotworzyw, ponieważ składa się z około 60% zasobów odnawialnych", powiedział kierownik produktu Bio-Fed, Roland Andernach. Olej rycynowy, pochodzący z nasion rośliny Ricinuns communis, tworzy podstawę kwasu sebacynowego, czyli odnawialnego surowca produktu. W przeciwieństwie do wcześniejszych produktów z serii MVERA, nowe produkty ECS są na biotworzywami, ale nie ulegają biodegradacji. Firma uważa, że ​​produkty MVERA ECS są cenne dla zastosowań technicznych, które wymagają długowiecznego życia produktu o dużej odporności oraz mają korzystniejszy ślad węglowy niż polimery całkowicie pochodzące ze źródeł kopalnych.

Według Rolanda Andernacha, biobójczy związek PA 6.10 technicznie zamyka szczelinę pomiędzy PA 6, PA 6.6 i PA 12, ale z właściwościami technicznymi odpowiadającymi PA6. /Źródło: PlastEurope/

Wyświetleń:
Komentarze użytkowników (0)

Polecamy:

Plastline